Skocz do zawartości
Forum

Jak mieć ładne paznokcie?


Gość Karoooo

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz w końcu zacząć porządnie dbać o te paznokcie, bo w przeciwnym wypadku nic dobrego z tego nie wyjdzie. O czym dokładnie piszę? Chodzi o podstawy. Korzystasz choćby z odżywki? Sama odżywka jest w stanie wiele zmienić. Ja mam zwyczajną odżywkę z new nails za 10 złotych i nie mam problemów z paznokciami, ale zwyczajnie naprawdę mocno o nie dbam.

Odnośnik do komentarza

ja tą odzywkę stosowałam i na moich paznokciach nic nie było widać, ani sie nie wzmocniły ani nie był łądniejsze nic... wiec nie wiem widać to nie dla mnie.
A co do pilników to jak robiłam sobie manicure na wesele to manicurzystka mówiła że powinnam zmienić pilnik bo to szkodzi... Podobno latwiej wtedy o rozdwajanie się paznokci

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim warto się odstresować :). Każdy z nas w indywidualny sposób reaguje na stres - obgryzanie paznokci, skubanie włosów, spożywanie nadmiernej ilości niezdrowych pokarmów bądź ogólne zaprzestanie jedzenia w czasie trwania stresu.

Proponuję popijanie naparu z melisy oraz podjęcie czynników relaksujących, np. masaż relaksacyjny raz w tygodniu. Skuteczne okazują się również ziołowe preparaty uspokajające.

W aptekach można również zakupić specjalne preparaty do paznokci, które nadają im gorzki smak. Niekiedy okazuje się to skuteczne w redukcji nawyku obgryzania paznokci.

Oczywiście istotne znaczenie w wyglądzie paznokci ma również ich pielęgnacja - regularne wykonywanie manicure'u oraz stosowanie odżywek.

Odnośnik do komentarza

Podstawa to systematyczna pielęgnacja - wystarczy stosować dobre kosmetyki, choćby odżywkę new nails. Kleje, lakiery, zmywacze - wszystko kupujcie po głębszych zastanowieniu, a nie po najniższych cenach. Wtedy nie traficie na kiepskie produkty, które tak naprawdę z reguły są bezpośrednią przyczyną kiepsko wyglądających paznokci.

Odnośnik do komentarza

mam dokładnie ten sam problem... haha :) Jestem strasznym nerwusem i nie dość, że się łamią, że obgryzam paznokcie, to jeszcze zgryzam z nich tą wierzchnią warstwę i przez to nieraz miałam przebarwione paznokcie od lakieru :P wstydzę się tego więc zawsze je maluję, żeby nie było widać i ładnie piłuję. Ostatnio staram się nie tykać zębami moich paznokci haha :D ale nie wiem kiedy odrosną :P

Odnośnik do komentarza

~Mała__Mi
Achaa polecam Ci kupno takich frendzli do torby :D Ja też obgryzam a teraz jak się denerwuje to bawię się tymi grendzlami

jak gdzieś jestem, to nie obgryzam, bo mam lakier, w ogóle robię to rzadko, np gdy się czymś bardzo zdenerwuję... i nigdy nie mogę ich zapuścić :D szlag mnie trafi no

Odnośnik do komentarza
Gość Perlo_com_pl

Dłonie są wizytówka kobiety także bardzo ważne ,aby pazurki też były zadbane. Na początek dobrze będzie jak właśnie oduczysz się obgryzania paznokci. Są specjalne preparaty, którymi smarujesz płytkę, maja one gorzki smak. Może to ci pomoże. Jak już paznokcie odrosną to wtedy można im nadać ładny kształt poprzez piłowanie, usuwa się skórki. Dodatkowo kup sobie jakieś suplementy na wzmocnienie paznokci i odżywki do paznokci. A potem to już tylko malujesz ulubionym lakierem i cieszysz się pięknymi dłońmi.

Odnośnik do komentarza

Kluczem do ładnych i zadbanych paznokcie jest regularna pielęgnacja. Raz w tygodniu warto delikatnie spiłować brzegi paznokcia - najlepiej za pomocą szklanego pilniczka, który domyka płytkę i zapobiega jej rozwarstwianiu.

Na powierzchnię paznokci warto regularnie aplikować oliwkę lub odzywkę wzmacniającą.

Musisz też zwalczyć nawyk obgryzania paznokci, bo w przeciwnym razie kondycja Twoich paznokci będzie stopniowo ulegać pogorszeniu. Próbowałaś może stosować specjalne, gorzkie odżywki do paznokci?

Odnośnik do komentarza

~Achaa
mam dokładnie ten sam problem... haha :) Jestem strasznym nerwusem i nie dość, że się łamią, że obgryzam paznokcie, to jeszcze zgryzam z nich tą wierzchnią warstwę i przez to nieraz miałam przebarwione paznokcie od lakieru :P wstydzę się tego więc zawsze je maluję, żeby nie było widać i ładnie piłuję. Ostatnio staram się nie tykać zębami moich paznokci haha :D ale nie wiem kiedy odrosną :P

Wypróbuj może gorzkie lakiery dostępne w aptekach :-) - powinny pomóc. Możesz też regularnie pić herbatę z melisy, która ma właściwości kojące nerwy :P

Odnośnik do komentarza

Moje paznokcie bardzo długo się rozdwajały i tym samym się łamały, w ogóle płytka zrobiła się taka miękka. Odżywki w lakierach itp. w ogóle nie przynosiły efektu. I dopiero jak zaczęłam przez dłuższy czas łykać bio silice to w końcu zaczęłam widzieć poprawę. Na prawdę polecam.

Odnośnik do komentarza

~dytkaaa
zgadzam się, że dobry suplement to połowa sukcesu, czasami paznokcie się łamią bo brakuje jakiś minerałów itp.

Suplementy diety uzupełniają ewentualne niedobory składników odżywczych niezbędnych dla dobrego wyglądu naszej skóry, włosów i paznokci. Niemniej jednak, sama w sobie suplementacja nie jest wystarczająca. Konieczna jest również regularna pielęgnacja skóry ;-)

Odnośnik do komentarza

kosmetolog Joanna Hirszler
~Achaa
mam dokładnie ten sam problem... haha :) Jestem strasznym nerwusem i nie dość, że się łamią, że obgryzam paznokcie, to jeszcze zgryzam z nich tą wierzchnią warstwę i przez to nieraz miałam przebarwione paznokcie od lakieru :P wstydzę się tego więc zawsze je maluję, żeby nie było widać i ładnie piłuję. Ostatnio staram się nie tykać zębami moich paznokci haha :D ale nie wiem kiedy odrosną :P

Wypróbuj może gorzkie lakiery dostępne w aptekach :-) - powinny pomóc. Możesz też regularnie pić herbatę z melisy, która ma właściwości kojące nerwy :P

Nie uwierzycie, ale ja obgryzaam, skubię, zrywam skórki nad i wokół paznokcia odkąd tylko pamiętam! Kiedyś przeczytałam, ze ten nałóg jest silniejszy niż palenie. Wydziela się hormon szczęścia i wtedy nie czujemy bólu, tylko na drugi dzien mamy trochę nie za fajnie...
ja już z tym chyba nie wygram, robię to kiedy się zdenerwuję, kiedy się bardzo cieszę...musiałabym miec pozaklejane wszyttskie palce plastrami, a przeciez jak mam tak wyjść do ludzi, jeszcze 2 plastry można wytłumaczyć, ale reszte:P nie ma na to rady, ja już to robie myśle z 20 lat....

Odnośnik do komentarza
Gość porannazorza

Osobiście pożegnałam się z problemem "nieładnych" paznokci, gdy zakupiłam olejek arganowy. To po prostu cud, nie kosmetyk! :) Można go kupić w sieci, np. w sklepie http://naturobranie.pl. Naprawdę warto. Można go stosować też na włosy, jak i całe ciało. Ja stosuję raz w tygodniu na głowę jako maseczkę i na paznokcie właśnie. A poza tym, warto oczywiście zadbać o odpowiednią dietę.

Odnośnik do komentarza

Masz na myśli coś typu Capivit? Słyszałam, że po takich suplementach często boli żołądek i pojawiają się problemy z trawieniem. Na jedno pomagają a coś innego psują. Ja bym wolała coś naturalnego. Słyszałam, że sok z pokrzywy jest dobry na włosy ale co z paznokciami - też działa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...