Skocz do zawartości
Forum

Rozstępy na plecach i udach


xXmalutka

Rekomendowane odpowiedzi

rostępów niestety cieżko się pozbyć, prawie jest to nie możliwe, można jedynie zmniejszyć ich widoczność - mam ten sam problem niestety na udach:(( polecam różne zabiegi nieinwazyjne, które wygładzą skóre i pobudzą procesy limfatyczne...

Odnośnik do komentarza

W sumie te na udach są lekko fioletowe.. a na plecach różowo-białe, więc już za późno.. kurcze, wcześniej niezwracałam na to uwagi, bo to było kilka lat temu i się nie przejmowało takim czymś, a teraz już troszkę przeszkadza.. kiedyś ktoś mi wspominał o jakimś 'wypełniaczu rozstępów'.. nie wiem czy coś takiego istnieje, ale słyszeliście o tym? To jakiś żel korygująco-wypełniający czy coś takiego..

Odnośnik do komentarza

eh.. taki nasz urok, niestety :( No, w takim razie nie pozostaje nic innego jak wydać fortunę na jakieś laserowe usunięcie, czy coś.. ale skąd brać pieniadze na takie rzeczy i przecież nie ma pewności, że znowu się nie pojawią.. no trudno, trzeba będzie się przyzwyczaić.. i zapobiegać powstawaniu nowym.. w sumie tak się dziś zastanawiałam.. i te na plecach to chyba tatuażem zakryje.. bo lubię tatuaże, posiadam dwa, więc nie zaszkodzi jak zrobię kolejny, w dodatku taki, który sprawi, że miejsce, którego teraz nie lubię, stanie się moim ulubionym..

Odnośnik do komentarza

To na ile możliwe jest zredukowanie rozstępu zależy od fazy w której się on znajduje. W czasie początkowej fazy powstawania rozstępów charakterystyczny jest ich zabarwienie (lekko różowe, czerwonawe, żywo czerwone). To faza w czasie, której redukcję rozstępów umożliwią nam kosmetyki dostępne w aptekach.

Ważne jest to, aby kosmetyk był na "istniejące rozstępy", gdyż będzie on zawierał w składzie substancje aktywne odbudowujące skórę i redukujące rozstęp (wąkrotka azjatycka; krzem; witaminy A,C,E, B ; kwas mlekowy, algi niebieskie, mikroelementy)

Kosmetyki "przeciwko rozstępom" z reguły działają raczej przeciwko powstawaniu nowych rozstępów - choć warto też na co dzień stosować je w obrębie partii, które nie są objęte tymi zmianami.

Jeżeli rozstępy są białe - oznacza to, ze zmiany te przyjęły charakter blizny - a blizny niestety ciężko usunąć :(. Istnieją jednak metody, które znacząco redukują widoczność tego rodzaju rozstępów:

-peelingi chemiczne np. TCA 35%
-mikrodermabrazja (lub dermabrazja)
-laser

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...