Skocz do zawartości
Forum

Utrwalacze makijażu


Gość miŚŚka 1999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miŚŚka 1999

jade na weekend do chlopaka dosyc dluga podroz - ok. 5-6 godzin pociagiem potem do niego moze jakies wyjscie itd wiec caly dzien! chcialabym miec ladny makijaz ktory nie splynie. na czym polegaja te utrwalacze makijazu, stosuje ktos?? co polecacie?

Odnośnik do komentarza

ja miałam właśnie takim utrwalaczem utrwalony makijaż na weselu jak byłam świadkową. I spełnił się idealnie, nic nie spływało ani się nie rozmazało.
Ale uważam że nie ma co tego tak stosować, skoro jedziesz pociągiem to pomaluj się lekko, np tylko kreski i tusz a u chłopaka przed wyjściem możesz się pomalować, przecież i tak bedziesz brać prysznic czy kąpiel

Odnośnik do komentarza

Domowym sposobem na utrwalenie makijażu jest spryskanie go odrobiną lakieru do włosów. Produkt rozpylamy z odległości około 30 cm.

Profesjonalne utwalacze do makijażu posiada w ofercie marka Kryolan. Również mają one formę spray'u, który rozpylamy z odległości 30 cm.

Utrwalacze rzeczywiście zwiększają trwałość makijażu. Należy jednak używać ich sporadycznie, gdyż wysuszają one skórę. Co więcej, zbyt duża ilość utrwalacza rozpylona na skórę może spowodować uczucie dyskomfortu związane z jej ściągnięciem.

Odnośnik do komentarza

Fixer jest dobrym wyjściem ale częste stosowanie niszczy cerę. Najlepiej używać bazy pod podkład i cienie. Oczywiście kosmetyki muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju cery, wtedy efekt jest super i starcza na długo. Jeśli chodzi o taki makijaż to stosowałam i bez pryskania twarzy starcza do ponad 12h , a mam cerę tłustą. Są również sposoby aby szminka utrzymywała się dłużej nie używając utrwalaczy

Odnośnik do komentarza

~Magiii
Przed ostatnim weselem spryskałam twarz lakierem do włosów. Świetna sprawa, trzymał mi się całą noc i nie spływał :)

Tak, lakier do włosów może utrwalić makijaż. Pamiętajcie jednak o tym, aby go nie nadużywać, bo alkohol w nim zawarty może spowodować wysuszenie skóry, a w sporadycznych przypadkach jej podrażnienie.

Odnośnik do komentarza

ewakuc
ja slyszałam o metodzie na lakier do wlosow troche to okrutne ale podobno pomaga:)

Rzeczywiście lakier utrwala makijaż. Niestety jednak kosmetyk ten zawiera w składzie substancje chemiczne, które mogą podrażniać skórę i drażnić drogi oddechowe. Dlatego w ostateczności lepiej sięgać po typowe utrwalacze do makijażu. Mimo wszystko stosujemy je z rozwagą, gdyż mogą one wysuszyć skórę.

Odnośnik do komentarza
Gość Majka23g

Jeżeli makijaż to tylko salonu urody eco backstage mają kosmetyki pochodzenia nie zwierzecego nie testowane na zwierzetach idelane dla wegan. kosmetyki organiczne naturalne nawet dzieci mogą mieć ich makijaże, kobiety w ciąży

Odnośnik do komentarza

W tym sezonie mam kilka ważnych uroczystości, na których chciałabym mieć makijaż w nienaruszonym stanie, więc doskonale wiem, o co Ci chodzi :)
W związku z tym zainwestowałam w niezbyt drogi (20zł) utrwalacz z Pierre Rene. Gorąco, pot, tańce, a podkład trzymał się dzielnie! W porównaniu z koleżankami to naprawdę było widać różnicę. Prawie nic się nie starło, oczy bez zarzutu. Wiadomo, że nie jest to rozwiązanie na codzień, bo skóra tego po prostu nie wytrzyma, ale na okazje - jak najbardziej polecam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...