Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego się nie mogę opalić na solarium?


Gość Achaa

Rekomendowane odpowiedzi

Już byłam dwa razy - raz na tubie 4 minuty, a 2gi raz na 7 minut (jak na 2gi raz to sporo, ale za pierwszym nic mnie nie wzięło więc postanowiłam zwiększyć dawkę). No i nie ma żadnego efektu, nawet zaczerwienienia :( dlaczego mnie nie łapie? Może powinnam iść na łóżko? Myślałam, że to przez samoopalacz, ale podobno to nie ma żadnego wpływu, a do tego brzucha samoopalaczem nie miałam posmarowanego, a i brzuszka też nie wzięło. O co chodzi? Nawet te dwa razy smarowałam się przyspieszaczem do opalania zakupionym w solarium i nic. Nawet śladu nie ma, że byłam.

Odnośnik do komentarza

opalam się wolno, ale nie aż tak :/ nad jeziorem 2 godz na rowerku wodnym i opaliłam plecy. We Włoszech jak leżałam plackiem kilka godz to byłam rak. A tu nic. Może ta tuba taka słaba :/ pójdę na 10 min jutro na łóżko bez samoopalacza, moja mama czasem chodzi i zawsze wraca mocno opalona

Odnośnik do komentarza

SickAngel
Wiesz,mam koleżankę,ma jasną karnację,jasne włosy i piegi.Nad morzem opaliła się bosko,a solarium nawet jej nie ruszyło.Też zadnej opalenizny,nawet zaczerwienienia.

ja nie mam jasnych włosów. Mam jasną karnację, ale jak chcę, to się opalę :) tylko te solarium mnie denerwuje :/ jak na łóżku na 10 min nic mnie nie weźmie, to zrezygnuję i zostanę przy męczącym samoopalaczu

Odnośnik do komentarza

Hejka
Nie rezygnuj tylko badz cierpliwa.
Ja tez mam taka karnacje jak Ty, tez ciezko mnie lapie.
Ale bez sensu isc na 10 min, bo i tak pierwsze 6 minut opala cialo a reszta tylko grzeje. Idz sobie co 2-gi dzien na 8 min np. I nie uzywaj samoopalacza tylko kup sobie z Ziai oliwke w sprayu do opalania, ona nadaje saie tez do solarium.
Idz tak jakies 4 razy co drugi dzien i zobaczysz ze skora sie przyzwyczai i pigment Ci wyjdzie i zaczniesz sie opalac.
Ja tak chodzilam i teraz powtarzam tylko raz w tyg na 9 min i jestem opalona.
Chodze na stojace
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

cześć wam! Jednak to była wina lamp :) poszłam tym razem na łóżko, chciałam na 10 min, ale pani mi odradziła, bo na łóżku są mocniejsze lampy i poszłam na 7 . Jak wyszłam to znów nie widziałam efektów, a dziś wieczorem rozbieram się w łazience i jestem czerwona jak buraczek :) trochę boli, ale jestem przeszczęśliwa, bo wreszcie się opaliłam! A już myślałam, iż znów nic nie będzie znać :) kolejnym razem idę znów na 7, a potem na 10 się wybiorę i tak będę chodzić aż zrobię się czekoladka :)
Potem to już tylko raz na tydzień lub na dwa tygodnie dla podtrzymania efektu :)

Odnośnik do komentarza

Lampy emitujące promieniowanie w solarium mają określoną przydatność do użycia. Jeżeli termin ten został przekroczony to nie możliwe jest uzyskanie opalenizny. Niestety tego typu rzeczy czasem się zdarzają w salonach z solariami.

Ogólnie odradzałabym tę metodę uzyskiwania opalenizny. Może warto by było ją zastąpić np. opalaniem natryskowym? Opalenizna uzyskana za pomocą opalania natryskowego wygląda naturalnie i jest zdrowa dla skóry.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Chodze na solarium od miesiąca chyba jakoś tak , byłam juz 6 razy 6 min. 9 min. i 4 razy po 12;/ iiiii co?? Jestem muśnięta lekko ;/ co jest? Moja karnacja jest oliwkowa z natury na sloncu nie mam problemu z opalaniem o co chodzi wiec? Dodam ,ze uzywalam przez rok samoopalczy czy to ma jakiś zwiazek z tym??

pomocy;/

Odnośnik do komentarza

Bardzo możliwe, że lampy dostępne w solarium mają przekroczoną datę ważności i są zwyczajnie zużyte. Proponowałabym zmianę solarium, a najlepiej korzystanie z obecnej, pięknej pogody :) bądź też z opalania natryskowego (zdecydowanie korzystniejsza dla naszego zdrowia opcja). Oczywiście wystawiając się na słońce pamiętajmy o ochronie przeciwko promieniowaniom UVA oraz UVB za pomocą kosmetyków z filtrami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...