Forum Uroda

Wypadanie włosów po rozjaśniaczu

~na...48

~na...48

Dzień Dobry , Od4 lat farbowałam włosy na czarno,ale ostatnio chciałam zrobić brązowe włosy i kupiłam sobie dwa rozjaśniacze z Joanny 12% i farbę z palleta czekoladowy brąz i jak spukalam rozjaśniacz i zaczełam zozczesywać włosy i zaczeły mi wypadać włosy garściami , dzwoniłam do salonu fryzjerskiego co mogę z tym zrobić i dowiedziałam sie tylko tego że mam nałóżyć odżywkę na włosy zawinąć w ręcznik i miałam tak spać i kupić sobie tabletki na porost i odbudowę włosów . i mam pytanie co mogę z tym zrobić ?? bo nie chce zostać łysa. :(

Z Góry dziękuję
Pozdrawiam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Waszkaaa

~Waszkaaa

to chyba jeden z najgłupszych pomysłów na jakie mogłaś wpaść. Co zrobić aby nie wyłysieć. Możesz stosować wcierki na porost włosów np z firym Jantar - cena koło 12-14 zł. Po myciu wcierasz ja w skórę głowy. możes kupić odżywkę WAX ( to jest odżywka dla osób po chemii) jest droższa ale skuteczna. Do tego tabletki wzmacniające włosy, ale na ich efekty musisz poczekać koło 3 miesięcy.

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Zabiegi rozjaśniające włosy to jeden z czynników bardzo niekorzystnie działający na włosy. Po rozjaśnianiu włosy stają się bardzo suche, kruche i mogą intensywnie wypadać - jak to miało miejsce w Twoim przypadku.

Niestety włos jest strukturą, która nie ma zdolności do "samoregeneracji". W związku z tym rozmaite środki kosmetyczne nie przywrócą włosom dawnego wyglądu. Za ich pomocą można jednak poprawić wygląd włosów. Dlatego regularnie stosuj maski odbudowujące. Kilka razy w tygodniu możesz również wykonać, tzw. olejowanie włosów. Wskazana jest również wizyta u fryzjera w celu wykonania profesjonalnego zabiegu pielęgnacyjnego.

Zrezygnuj z farb oraz z modelowania włosów. W tym momencie najważniejsza jest ochrona i odbudowa włosów.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
Autor Emina

Autor Emina

Wizyta u fryzjera będzie konieczna ale nie po to aby nałożyła Ci odżywkę bo to możesz sama zrobić w domu, ale po to aby obciąć włosy. Niestety ale tego co się popaliło już nie uratujesz niestety :( Włos stał się cienki i delikatny, został uszkodzony nieodwracalnie i dlatego się wykruszył.
Trzeba ściąć to co się spaliło i intensywnie maskować włosy i olejować! To powinno pomóc, niestety nie od razu.

--

Tekst linka

101298 autor-emina Kobieta, 32 lata, Gorzów Wlkp
~mischana

~mischana

u mnie sprawdziło się mleczko hmilk z organicznewlosy.pl + szampon przeciw wypadaniu. włosy wyglądają o wiele lepiej :)