Forum Uroda

Czy warto iść na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki?

~an...a0

~an...a0

1.Powiedzcie mi proszę czy warto iść na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki ? czy to pomaga na trądzik ? czy może po oczyszczaniu twarz jest jeszcze gorsza ? I czy to po kilku dniach schodzi i czy twarz jest potem na prawdę ładna bez krost wyprysków itd idealna ?? Też bym chciała iść ale martwię się że przez to mi się trądzik pogorszy ? POMÓŻCIE :)

2. Mam pytanie czy polecacie na niewielki trądzik brak ropnych wyprysków tylko niewielkie krostki ale jest ich dość dużo tylko w strefie T, zioła szwedzkie ? Może polecacie coś innego ? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź. Dodam że od kilku lat chodzę do dermatologa używałam mnóstwo maści brałam nawet antybiotyki i i tak nic nie pomaga ;(

3. Czy dieta jest ważna aby pozbyć się trądziku ? Jak tak to jaka ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

błyskotliwa29

błyskotliwa29

Oczyszczanie manulane (mechaniczne) przy trądziku nie jest zazwyczaj rozsądnym wyjściem. Bardzo łatwo może dojść do rozsiania zmian na większe obszary, co może skutkować powstaniem nieestetycznych blizn i przebarwień. Ja osobiście przy trądziku poleciłabym zabiegi kwasami - salicylowym lub też pirogronowym, bądź też migdałowym. Są również specjalne peelingi (będące mieszaniną kwasów) dedykowane skórze trądzikowej. Dobry wpływ na stan skóry z trądzikiem ma też peeling kawitacyjny. Jeśli występują tylko zaskórniki bez zmian zapalnych to dobrym rozwiązaniem zamiast mechanicznego oczyszczania jest też mikrodermabrazja diamentowa. Oczywiście kosmetyczka lub lekarz po ocenie stanu skóry doradzi jaki zabieg będzie najbardziej odpowiedni.

173483 blyskotliwa29 Kobieta, 32 lata, Warszawa
~kaskakatarzyna

~kaskakatarzyna

Moim zdaniem tak. Ja chodzę np na peeling kawitacyjny i stan skóry znacznie się poprawił, odkąd jest regularnie oczyszczana. Najlepiej idź do fachowca, niech zobaczy Twoją cerę i oceni co będzie dla Ciebie najlepsze. Mi tak doradzili w gabinecie Bellisana i odkąd stosuje się do zalecanej pielęgnacji jest o wiele lepiej.

laurette

laurette

Osobiscie polecam taki zabieg. Jednak jak juz sie zacznie to nalezy go powtrarzac w miare regularnie. Dieta na pewno by pomogla.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków
syvunia

syvunia

też długo miewałam z tym problem, do dzisiaj mimo różnych zabiegów wyskakują różne krostki w strefie T. :(

179705 syvunia Kobieta, 35 lat, Kalisz
o.lenka

o.lenka

Zgadzam się z opiniami, że mechaniczne nie jest korzystne, a nawet twoja cera może długo po tym dochodzić do siebie. Ale te wszystkie zabiegi chemiczne np. rozpulchnianie, wyciąganie otwartych zaskórników czy peelingi kwasowe naprawdę pomagają. W domu sobie nigdy tak nie oczyścisz cery.

179891 o-lenka Kobieta, 33 lata, Koszalin
~sandra43

~sandra43

ja chodze na oczyszczanie do kosmetyczki, która potem jeszcze nakłada mi kwas lekki. Polecam ,bo poprawa jest widoczna, ale trzeba byc reguralnie ;)

~kropek11111

~kropek11111

Jasne, że warto pójść na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki. Masz pewność, że fachowcy zrobią to porządnie i nie dojdzie do zakażenia. Ja chodzę do Bellisany raz na jakiś czas i sobie chwalę ten zabieg :)

Marta Kociatyn

Marta Kociatyn

W przypadku cery trądzikowej odradzam stosowanie manualnego oczyszczania oraz mikrodermabrazji korundowej i diamentowej. Konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który dokładnie obejrzy cerę oraz zaproponuje odpowiednie zabiegi. Z własnego doświadczenia z pacjentami mogę polecić zabiegi laserowe- antybakteryjne, laserowy peeling węglowy (które oczyszczają twarz, hamują nadmierne wydzielanie sebum oraz hamują powstawanie nowych zmian) oraz peelingi chemiczne. Odpowiednia dobrana kuracja zabiegowa + prawidłowa pielęgnacja domowa z pewnością poprawią stan cery trądzikowej. Ważna jest tutaj systematyczność.

Pozdrawiam serdecznie.

140514 marta-kociatyn Kobieta, 30 lat, Wrocław
~posma

~posma

Wszystko zrobione przez beauty lux i szkolenia zawodowe - nie ma łatwiejszej drogi do sukcesu. Napracowałam się niemiłosiernie - ale wszystko udało się zrobić w krótkim czasie. Najważniejsze, że pod względem zawodowym zrealizowałam wszystkie cele. Nie sądziłam, że się da.

Marta Kociatyn

Marta Kociatyn

Odpowiedź eksperta

~anna765
Dziewczyny zdecydowanie nie warto. Takie oczyszczanie jedynie podrażnia twarz i sprawia,ze czesto wypryskow pojawia się na niej o wiele więcej. J est to naruszenie zewnętrznej skóry. Poza tym u kosmetyczki również można coś złapać :(
Sama mam cere mieszaną z rozszerzonymi porami i wiele kosmetyków lubi mnie zapychać. Bardoz dobrze sprawdziło się u mnie serum Sevolium, które zredukowalo trądzik i inne pryszcze o wiele skuteczniej niż jakikolwiek zabieg u kosmetyczki. Idealnie oczyszcza, zawęża pory i nie przesusza co jest dla mnie bardzo ważne.

Zgadzam się w 100%. W tej chwili odchodzi się od manualnego oczyszczania twarzy, ponieważ więcej szkód niż pożytku może być. Nie rozumiem sformułowania ,,sterylne wyciskanie pryszczy"... Moim zdaniem wyciskanie ,,pryszczy" sterylne być nie może. Z zabiegów oczyszczających, zwężających pory, wyrównujących koloryt skóry polecam mikrodermabrazję laserową. Wiązką laserową uszkadzamy dany % skóry aby wymusić korzystne procesy regeneracyjne. Po kilku dniach następuje złuszczenie, pozbywamy się martwych komórek naskórka. Zmniejszamy widoczność rozszerzonych porów, odblokowujemy gruczoły łojowe zapobiegając powstawaniu nowych zmian. Zabieg, po którym widać efekty, natomiast z racji swojej inwazyjności (przerwanie ciągłości skóry) nie wygląda się po nim dobrze :) Polecam wykonywać w piątek.

Pozdrawiam

140514 marta-kociatyn Kobieta, 30 lat, Wrocław
~Kamilxxx

~Kamilxxx

Moim zdaniem warto, zawsze to lepszy zabieg niż taki przeprowadzany w domu. Dodatkowo kosmetyczka może coś doradzić lub na kierunkować w jaki sposób dbać o naszą cerę

~weronika123a

~weronika123a

Ja chodzę to kosmetyczki - dlaczego, nie ufam tym youtuberom i ich złotym poradom... porady na www często są lepiej nie mówić.

~MagraFR

~MagraFR

Jak najbardziej - sama, poddaję się jemu regularnie! Ostatnio, wykonano mi je w krakowskim gabinecie medycyny estetycznej SCM estetic (nigdy jeszcze nikt tak mi dobrze buźki nie wyczyścił).

MandyMoor

MandyMoor

Masz sprawdzoną? Jeżeli nie to ja bym się obawiała, różne są opinie po złych zabiegach, a z drugiej strony dużo osób chodzi i jest ok. Przetestuj

197763 mandymoor Kobieta, 32 lata, Kielce
~magdaDor

~magdaDor

Sama mam trądzikową cerę i nie służyło mi mechaniczne oczyszczanie twarzy, o wiele lepsze są wspomniane pilingi chemiczne, kwasy. Chodzę na pilingi chemiczne do wrocławskiego salonu Perfect Glamour, najbardziej mi służy piling Azelac - 20 % kwas azelainowy plus kwas mlekowy. Działa przeciwbakteryjnie, wyrównuje koloryt, zmniejsza wydzielanie łoju. Spróbujcie kwasów, na pewno wam pomogą.

~thestera

~thestera

Dziewczyny, zastanawiam się nad wybraniem sie na jakiś peeling na twarz. Od razu zaznaczam tutaj,że odpadają zabiegi mogące drażnić skórę, takie jak kwasy na twarz, czy mikrodermabrazja. Niestety ale moja skóra bardzo źle na nie reaguje.... Jest wrażliwa.

Myślałam natomiast o oxybrazji
https://www.babskiswiat.com.pl/co-to-jest-oxybrazja.html

Co sądzicie o tym zabiegu? Jakie może dać efekty?

~halinaa

~halinaa

Pewnie, że warto od czasu wybrać się do kosmetyczki na takie profesjonalny zabieg oczyszczający. Ja jestem np stałą klientką wrocławskiego salonu COCO-TIME i chodzę tam regularnie na zabieg oczyszczający Eldan Oczyszczanie Doskonałe. Uwielbiam to uczucie takiej idealnej czystości skóry. Najlepiej jak jest to połączone też z oczyszczaniem manualnym. Wiadomo - zabieg za bardzo komfortowy nie jest ale za to efekt murowany.

Mgr Aleksandra Jaśkowska

Mgr Aleksandra Jaśkowska

Dawniej była to bardzo popularna metoda walki z trądzikiem. Obecnie odchodzi się od takiego rozwiązania. Może ona wyrządzić niestety więcej szkód, niż pożytku. Zachęcam do skorzystania z profesjonalnej konsultacji, na której kosmetolog dobierze odpowiednie leczenie.

206070 mgr-aleksandra-jaskowska Kobieta, 26 lat, Gdynia
~kaśka Kosiak

~kaśka Kosiak

Nie znam dobrych domowych sposób na zwalczenie trądziku a próbowałam chyba wszystkiego ;) Osobiście uważam, że najlepszy na tego typu problemy jest DERMATOLOG! Trudno o dobrego specjalistę ale w Wawie na Wałbrzyskiej przyjmuje Pani Gołębiowska i Winiarska, które z czystym sercem mogę Ci polecić :) Jeśli chodzi o dietę to oczywiście nie zaszkodzi, jednak taka dieta powinna być ułożona przez dietetyka, żeby była skuteczna :)