Skocz do zawartości
Forum

Czy warto iść na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki?


Gość an...a0

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku cery trądzikowej odradzam stosowanie manualnego oczyszczania oraz mikrodermabrazji korundowej i diamentowej. Konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który dokładnie obejrzy cerę oraz zaproponuje odpowiednie zabiegi. Z własnego doświadczenia z pacjentami mogę polecić zabiegi laserowe- antybakteryjne, laserowy peeling węglowy (które oczyszczają twarz, hamują nadmierne wydzielanie sebum oraz hamują powstawanie nowych zmian) oraz peelingi chemiczne. Odpowiednia dobrana kuracja zabiegowa + prawidłowa pielęgnacja domowa z pewnością poprawią stan cery trądzikowej. Ważna jest tutaj systematyczność.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione przez beauty lux i szkolenia zawodowe - nie ma łatwiejszej drogi do sukcesu. Napracowałam się niemiłosiernie - ale wszystko udało się zrobić w krótkim czasie. Najważniejsze, że pod względem zawodowym zrealizowałam wszystkie cele. Nie sądziłam, że się da.

Odnośnik do komentarza

~anna765
Dziewczyny zdecydowanie nie warto. Takie oczyszczanie jedynie podrażnia twarz i sprawia,ze czesto wypryskow pojawia się na niej o wiele więcej. J est to naruszenie zewnętrznej skóry. Poza tym u kosmetyczki również można coś złapać :(
Sama mam cere mieszaną z rozszerzonymi porami i wiele kosmetyków lubi mnie zapychać. Bardoz dobrze sprawdziło się u mnie serum Sevolium, które zredukowalo trądzik i inne pryszcze o wiele skuteczniej niż jakikolwiek zabieg u kosmetyczki. Idealnie oczyszcza, zawęża pory i nie przesusza co jest dla mnie bardzo ważne.

Zgadzam się w 100%. W tej chwili odchodzi się od manualnego oczyszczania twarzy, ponieważ więcej szkód niż pożytku może być. Nie rozumiem sformułowania ,,sterylne wyciskanie pryszczy"... Moim zdaniem wyciskanie ,,pryszczy" sterylne być nie może. Z zabiegów oczyszczających, zwężających pory, wyrównujących koloryt skóry polecam mikrodermabrazję laserową. Wiązką laserową uszkadzamy dany % skóry aby wymusić korzystne procesy regeneracyjne. Po kilku dniach następuje złuszczenie, pozbywamy się martwych komórek naskórka. Zmniejszamy widoczność rozszerzonych porów, odblokowujemy gruczoły łojowe zapobiegając powstawaniu nowych zmian. Zabieg, po którym widać efekty, natomiast z racji swojej inwazyjności (przerwanie ciągłości skóry) nie wygląda się po nim dobrze :) Polecam wykonywać w piątek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Sama mam trądzikową cerę i nie służyło mi mechaniczne oczyszczanie twarzy, o wiele lepsze są wspomniane pilingi chemiczne, kwasy. Chodzę na pilingi chemiczne do wrocławskiego salonu Perfect Glamour, najbardziej mi służy piling Azelac - 20 % kwas azelainowy plus kwas mlekowy. Działa przeciwbakteryjnie, wyrównuje koloryt, zmniejsza wydzielanie łoju. Spróbujcie kwasów, na pewno wam pomogą.

Odnośnik do komentarza
Gość thestera

Dziewczyny, zastanawiam się nad wybraniem sie na jakiś peeling na twarz. Od razu zaznaczam tutaj,że odpadają zabiegi mogące drażnić skórę, takie jak kwasy na twarz, czy mikrodermabrazja. Niestety ale moja skóra bardzo źle na nie reaguje.... Jest wrażliwa.

Myślałam natomiast o oxybrazji
https://www.babskiswiat.com.pl/co-to-jest-oxybrazja.html

Co sądzicie o tym zabiegu? Jakie może dać efekty?

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że warto od czasu wybrać się do kosmetyczki na takie profesjonalny zabieg oczyszczający. Ja jestem np stałą klientką wrocławskiego salonu COCO-TIME i chodzę tam regularnie na zabieg oczyszczający Eldan Oczyszczanie Doskonałe. Uwielbiam to uczucie takiej idealnej czystości skóry. Najlepiej jak jest to połączone też z oczyszczaniem manualnym. Wiadomo - zabieg za bardzo komfortowy nie jest ale za to efekt murowany.

Odnośnik do komentarza
Gość kaśka Kosiak

Nie znam dobrych domowych sposób na zwalczenie trądziku a próbowałam chyba wszystkiego ;) Osobiście uważam, że najlepszy na tego typu problemy jest DERMATOLOG! Trudno o dobrego specjalistę ale w Wawie na Wałbrzyskiej przyjmuje Pani Gołębiowska i Winiarska, które z czystym sercem mogę Ci polecić :) Jeśli chodzi o dietę to oczywiście nie zaszkodzi, jednak taka dieta powinna być ułożona przez dietetyka, żeby była skuteczna :)

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że dużo tutaj zależy od tego w jaki sposób będzie wykonywane to oczyszczanie Jesli będzie to oczyszczanie manualne to nie polecam;
jest to kontrolowane wyciskanie pryszczy
roznosi się bakterie po skórze
i nawet po takim włąśnie oczyszczaniu mogą zostać na skórze nieładne blizny

W Warszawie polecam zapisać się do tego gabinetu medycyny estetycznej:
https://ursynow-ame.pl/

Można sie tam zapisać na profesjonalny peeling medyczny.

Odnośnik do komentarza

U mnie dobrze sprawdziła się seria zabiegów GeneO, miałam chyba 4 zabiegi co dwa tygodnie. Teraz mam super wygładzona skore, o wiele mniej zanieczyszczeń, i mniej widoczne przebarwieńia. Zabiegi robiłam w klinice dr legrand.

Odnośnik do komentarza

Ja bym nie poszła - mogą po tym ślady zostać. Poza tym opinie co do samego zabiegu są bardzo podzielone, jedni mówią, że umiejętnie przeprowadzone oczyszczanie manualne jest ok, inni - że w ogóle nie powinno się manualnie oczyszczać. Moim zdaniem dużo przyjemniejszą i bezpieczną metodą są peelingi chemiczne, lasery czy kwasy. Korzystałam z laserów w salonie Estela (kosmetyczka mi doradziła tę metodę) i byłam zachwycona, twarz pojaśniała, mniej było stanów zapalnych. Moim zdaniem dużo lepsza opcja.

Odnośnik do komentarza

Ja bym proponowała zrobić serie zabiegów kwasami, bo one lepiej oczyszczają, docierają głebiej. W takim manualnym oczyszczaniu wystarczy że źle pory zostaną zamknięte i potem blizny zostają. Sama się o tym przekonałam, ale całe szczęście te kwasy też działają na blizny potrądzikowe i po 5 zabiegach w Clinica Cosmetologica mam skórę jak nową.

Odnośnik do komentarza
Gość mayczala

Jak najbardziej - nie wykonuj takiego oczyszczania skóry twarzy samodzielnie - zdecydowanie lepiej będzie wykonać go u profesjonalistki. Jeśli jesteś z Warszawy, udaj się do Beauty Address. Ja, regularnie korzystam z zabiegów w tym gabinecie i nie zdarzyło się, abym była niezadowolona.

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką najwyższej jakości kosmetyków. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Ada
Doradca online Zepter International Poland
shop.zepter.com.pl
doradca@zepter.com.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...