Skocz do zawartości
Forum

Czy warto iść na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki?


Gość an...a0

Rekomendowane odpowiedzi

1.Powiedzcie mi proszę czy warto iść na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki ? czy to pomaga na trądzik ? czy może po oczyszczaniu twarz jest jeszcze gorsza ? I czy to po kilku dniach schodzi i czy twarz jest potem na prawdę ładna bez krost wyprysków itd idealna ?? Też bym chciała iść ale martwię się że przez to mi się trądzik pogorszy ? POMÓŻCIE :)

2. Mam pytanie czy polecacie na niewielki trądzik brak ropnych wyprysków tylko niewielkie krostki ale jest ich dość dużo tylko w strefie T, zioła szwedzkie ? Może polecacie coś innego ? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź. Dodam że od kilku lat chodzę do dermatologa używałam mnóstwo maści brałam nawet antybiotyki i i tak nic nie pomaga ;(

3. Czy dieta jest ważna aby pozbyć się trądziku ? Jak tak to jaka ?

Odnośnik do komentarza

to zaleczy jakie ma być to oczyszczanie, bo jak mechaniczne, czyli po prostu wyciskanie krost w warunkach kontrolowanych to bym ci tego nie polecała bo to może pogorszyć stan Twojej cery. Może zapytaj o jakieś mniej inwazyjne zabiegi, może jakaś maseczka zmniejszająca ilość sebum?

Odnośnik do komentarza

Odradzam mechaniczne oczyszczanie skóry. W większości gabinetów kosmetycznych odchodzi się od tego. Częstymi powikłaniami po tym zabiegu było przerwanie ciągłości skóry, deformacja porów oraz nasilenie zmian trądzikowych.

Zdecydowanie bardziej polecam profesjonalne zabiegi oczyszczające wykorzystujące działanie kwasów (peelingi chemiczne).

Peelingi chemiczne usuwają korneocyty (martwe komórki) z powierzchni skóry oraz odblokowują ujścia mieszków włosowych (co jest bardzo ważne w przypadku cery trądzikowej, gdyż w obrębie zaczopowanego mieszka tworzy się środowisko beztlenowe idealna dla rozwoju bakterii Propioniobacterium acnes - odpowiedzialnej za powstawanie zmian trądzikowych).

Co więcej peelingi chemiczne stymulują odnowę komórkową, wygładzają skórę oraz usuwają przebarwienia posłoneczne. Tego rodzaju zabieg działa bardzo wielokierunkowo na skórę i przynosi jej wiele korzyści.

Odnośnik do komentarza

też zastanawiam się nad tym. Mam zaskórniki widoczne ( w lepszym świetle) na czole, nosie, polikach. Mimo, ze od wielu lat stosuje do mycia twarzy specjalne kosmetyki (miałam już chyba wszystko:P)w zasadzie to pozostaje niezmienne. Ropnych krost raczej nie ma, sporadycznie coś wyskoczy, zazwyczaj na brodzie. Byłam u dobrego dermatologa dostałam narazie differin, smarowałam się miesiąc ale nic nie podziałał (oprócz tego, że trzymałam łapy z daleka od twarzy i jakos optycznie lepiej wyglądała) wogóle to mam 3 nieduże co prawda, ale tez w lepszym swietle widoczne blizny na czole, wiadomo po czym :(. Niedawno na te blizny właśnie kupiłam krem under 20 i maseczke z tej serii na blizny potradzikowe i zmniejszające łojotok. Początkwo byłam zachwycona kremem, miałam gładką zdrowo wyglądajacą twarz, później juz chyba sie skóra przyzwyczaiła bo nie dziąłał tak dobrze. Stosuję w miare często (min rfaz w tyg) maseczki złuszczające, z kwasem salicylowym, laktobionowym, z kwasami owocowymi, z glinką , z drożdżami itp.nie stosuję peelingów mechanicznych. Do mycia uzywam obecnie zelu z kwasami owocowymi z rossmana, stosuję go tak z 2-3 razy dziennie, twarz wycieram wacikiem. Raz byłam na peelingu kawiotacyjnym z maską nawilżającą, cieżko mi sie odniesć do skutecznosci tego zabiegu. Efakt jaśneijszej, gładszej skóry zaraz po zabiegu jest, ale nawet nie wiem czy te ultradźwięki faktycznie coś robią?? Co do złuszczania skóry kwasami w gabinecie kosmetycznym, to też nie mam zaufania, bo wydaje mi się, że jak będziemy złuszczać, to naskórek tym bardziej będzie sie pogrubiał?? W zasadzie wydaje mi się, że te zaskórniki to po prostu kwestia hormonów, musiałabym się zebrać i zabrac za to profesjonalnie od wizyt u lekarza. U mnie nie ważne było co stosowałam- czy vichy czy dermene czy pharmaceris czy la roche czy też inne coś za kilka złotych- i tak nie radziły sobie z zaskórnikami. Brałam tez miesiąc tabletki belissa na skóre- nic. Jeśli chodzi o nawilżanie- nie odczuwam takiej potrzeby, ale jeśli robie to to z reguły tez maseczki, wyjątek to lato keidy stosuje filtr. także- ja troche przestałam wierzyć w"dogłębne oczyszczenie" za pomocą żelu czy toniku. Obecnie, tak jak mówiłam, mam to co mam, a do tego te małe blizny, marzę o gładziutkiej skórze bez rozszerzonych porów. Nie wiem w sumie jakie znaczenie am dieta,odżywiam sie zdrowo- wyjątek rzeczy mączne, słodkie :P, które staram się jeść jak najmniej, ale ciężko z tego zrezygnować. Obecnie zamierzam zabrać sie za siebie- dieta i cwiczenia, chcę pozegnac sie z 2 kg nadwagi ale docelowo to z 5 mogłabym sie pozegnać.

Odnośnik do komentarza

~ZuzkaW
słyszałam, że regularne stosowanie kremów z kwasami owocowymi świetnie działa na zaskórniki

Kosmetyki zawierające w składzie kwasy owocowe w stężeniu 10% i powyżej, delikatnie złuszczają warstwę rogową naskórka. Dzięki temu ujścia mieszków włosowych, w obrębie których tworzą się czopy zwane zaskórnikami, zostają odblokowane. W związku z powyższym, regularne stosowanie kwasów owocowych zawartych w kosmetyku, może mieć wpływ na redukcję tych zmian skórnych.

Odnośnik do komentarza

~BetiBetiq
nie polecam oczyszczania u kosmetyczki :(((((...ja kiedyś chodziłam na ten zabieg regularnie, a teraz walczę z brzydkimi bliznami na twarzy :/

Niestety nieestetyczne blizny to jeden ze skutków ubocznych mechanicznego oczyszczania skóry. Tak jak wspomniałam wcześniej, w chwili obecnej większość gabinetów odchodzi od manualnego oczyszczania skóry. Zastępuje się je peelingami chemicznymi oraz zabiegami kosmetycznymi, które wykorzystują działanie masek silnie oczyszczających.

Odnośnik do komentarza

I tak i nie. Chodziłam do spa, Beauty Center w Józefowie, miałam peelingi, później kupowałam od nich odpowiedniki stosowanych kosmetyków, to jest Hildegard Braukmann. Kilka tygodni dało mi całkiem inną skórę - po prostu dalej już pracowałam nad nią sama w domu ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja bylam raz w zyciu, jakies 10 lat temu i wspominam to koszmarnie. Kosmetyczka narobiła mi strasznych śladów, po zabiegu całe policzki były w ropnych wypryskach. Walczylam z tradzikiem hormonalnym, niestety wtedy jeszcze tego nie wiedziałam. Kobieta cisnęła mi nawet grudki i ropne, bolące krosty. Chyba trafiłam na kogoś kompletnie niedouczonego...

Odnośnik do komentarza

sugarrose_
Ja bylam raz w zyciu, jakies 10 lat temu i wspominam to koszmarnie. Kosmetyczka narobiła mi strasznych śladów, po zabiegu całe policzki były w ropnych wypryskach. Walczylam z tradzikiem hormonalnym, niestety wtedy jeszcze tego nie wiedziałam. Kobieta cisnęła mi nawet grudki i ropne, bolące krosty. Chyba trafiłam na kogoś kompletnie niedouczonego...

W przypadku trądziku nie zaleca się oczyszczania mechanicznego. Bardzo często powoduje to nasilenie stanów zapalnych, w szczególności wtedy, gdy zabieg jest nieumiejętnie wykonany.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie NALEŻY iść do dobrej kosmetyczki, jeżeli chcecie porządnie oczyścić skórę twarzy. Peelingi i domowe zabiegi tylko PODTRZYMUJĄ efekt, ale żeby go osiągnąć, trzeba niestety udać się do specjalisty. Ja jestem bardzo zadowolona, bo trafiłam na bardzo dobrą panią kosmetolog, która regularnie wykonuje u mnie mikrodermabrazje i kwasy złuszczające. Skóra jest czysta, odżywiona i promienna. Jeżeli szukacie dobrego miejsca to polecam Samui Spa w Warszawie i Poznaniu. http://www.samui-spa.pl/zabiegi-przy-uzyciu-aparatury/mikrodermabrazja/

Odnośnik do komentarza

Halinka_j
Tez myślałam żeby wybrać się na jakiś zabieg oczyszczania twarzy do kosmetyczki, ale póki co staram się robić sama podobne zabiegi w domu :) Ktoś pisał wcześniej o kwasach owocowych które dobrze działają na zaskórniki, polecacie jakieś konkretnych marek, gdzie je można kupić?

Nie liczy się marka tylko stężenie kwasów oraz pH preparatu je zawierających. Kwasy działają złuszczająco przy stężeniu powyżej 10% i przy niższym pH. W pozostałych przypadkach kwasy działają jedynie nawilżająco.

Odnośnik do komentarza

Oczyszczanie manulane (mechaniczne) przy trądziku nie jest zazwyczaj rozsądnym wyjściem. Bardzo łatwo może dojść do rozsiania zmian na większe obszary, co może skutkować powstaniem nieestetycznych blizn i przebarwień. Ja osobiście przy trądziku poleciłabym zabiegi kwasami - salicylowym lub też pirogronowym, bądź też migdałowym. Są również specjalne peelingi (będące mieszaniną kwasów) dedykowane skórze trądzikowej. Dobry wpływ na stan skóry z trądzikiem ma też peeling kawitacyjny. Jeśli występują tylko zaskórniki bez zmian zapalnych to dobrym rozwiązaniem zamiast mechanicznego oczyszczania jest też mikrodermabrazja diamentowa. Oczywiście kosmetyczka lub lekarz po ocenie stanu skóry doradzi jaki zabieg będzie najbardziej odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Gość kaskakatarzyna

Moim zdaniem tak. Ja chodzę np na peeling kawitacyjny i stan skóry znacznie się poprawił, odkąd jest regularnie oczyszczana. Najlepiej idź do fachowca, niech zobaczy Twoją cerę i oceni co będzie dla Ciebie najlepsze. Mi tak doradzili w gabinecie Bellisana i odkąd stosuje się do zalecanej pielęgnacji jest o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...