Forum Uroda

Solarium a naczynka

~Achaa

~Achaa

Wybaczcie, że zakladam oddzielny wątek o solarium, ale w tym mam zamiar poruszyć kwestię tzw "pajączków". Pojawiły się u mnie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych - najpierw na udach, potem na twarzy, a potem na ramionach. Mam też kilka w innych miejscach. Ogólnie są maleńkie i prawie niewidoczne, największe na ramionach, chociaż i ich nikt nie zauważa jeśli sama mu wyraźnie nie pokażę.
A więc mam zamiar zacząć chodzić na solarium - góra 2 razy w tygodniu. Wiem, że to ma zły wpływ na naczynka. Problem w tym, że mam już dość samoopalacza i nienawidzę być blada.
Czy solarium w niewielkich dawkach i niezbyt często mocno pogorszy stan moich "pajączków"? Zamierzam znów zacząć brać rutinoscorbin i redblocker.
Wydaje mi się, że kilka minut spędzonych na solarium (2 razy w tygodniu) nie powinno mi bardzo zaszkodzić. Już wystarczająco unikałam słońca, mam już tego DOŚĆ.
Proszę o odpowiedź eksperta.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dadaaria

dadaaria

wiesz co ja tez mam taki problem ale ja sporadycznie chodze na solarium i nie zauwazylam zeby mi sie to pogorszylo. Tylko ze ja zawsze kupuje na solarium te kremy do solarium nigdy nie opalam sie bez niczego i opalam sie okazyjnie

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 30 lat, gdzieś pod Wawą
~Achaa

~Achaa

ale moderatorzy to kręcą. Chodziło mi ogólnie o naczynka na całym ciele, bo mam je wszędzie, a nie tylko na nogach. Proszę zmienić ten tytuł, bo to bez sensu

Roszpunka

Roszpunka

dwa razy w tygodniu to dość często moim zdaniem. Nie wystarczy Ci raz?

85428 roszpunka Kobieta, 30 lat, Łódź
~Achaa

~Achaa

na początku dwa razy, bo inaczej w życiu się nie opalę :P i tak na początku powinno się chodzić częściej, ale nie chcę ryzykować przy moich naczynkach

Roodzynka

Roodzynka

acha nie czaje tego postu solarium a naczynka no temat o solarium i naczynkach o co Ci chodzi? :)

--

...::: Carpe Diem :::...

85266 roodzynka Kobieta, 26 lat, Łódź
~kajjjka78

~kajjjka78

Ja po opalaniu miałam bardzo duże przebarwienia na twarzy. Próbowałam ze wszystkimi kremami, ale nic tak naprawde do końca skutecznie nie pomagało. Dopiero po 3 miesięcznej kuracji pozytywne efekty zauważyłam po takim suplemencie
Moze Ty tez powinnaś tego spróbować.

~linnkowa

~linnkowa

~kajjjka78
Ja po opalaniu miałam bardzo duże przebarwienia na twarzy. Próbowałam ze wszystkimi kremami, ale nic tak naprawde do końca skutecznie nie pomagało. Dopiero po 3 miesięcznej kuracji pozytywne efekty zauważyłam po takim suplemencie

Kajjka a przez jaki okres czasu stosowałaś tą suplementacje ? Napewno chodzi o to żeby stosowac je regularnie i wówczas widzimy konkretne efekty.

Pikaczu

Pikaczu

a moim zdaniem suplementacja nic nie da bo tu nie chodzi o przebarwienia tylko o naczynka a to nie ma nic ze sobą wspólnego. Więc albo ktoś nie doczytał albo prfidna reklama

--

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

85904 pikaczu Kobieta, 29 lat, Koszalin
~Meeria

~Meeria

a Achaa próbowałaś rutinoscorbinu i czego na wzmacnianie naczyń krwionośnych

~halina44

~halina44

~linnkowa
~kajjjka78

Kajjka a przez jaki okres czasu stosowałaś tą suplementacje ? Napewno chodzi o to żeby stosowac je regularnie i wówczas widzimy konkretne efekty.

Dziewczyny teraz też ten suplement jest dostępny w drogeriach Rossman, wiec teraz tez nie trzeba czekać na przesyłke tylko po prostu kupić je w drogerii. I szybciej zaczniemy działać na dany problem.

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Promieniowanie UVA emitowane przez solaria bardzo szkodzi naszej skórze. Odpowiada ono za przyśpieszenie procesów starzenia się skóry, powstawanie przebarwień oraz za pojawienie się teleangiektazji (sieci naczyń krwionośnych widocznych pod skóra gołym okiem).

Co więcej, ostatnie badania naukowe udowodniły, że regularne uczęszczanie do solarium zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka.

Wizyty w solarium dwa razy w tygodniu to dosyć sporo :(. Niestety w ten sposób pogorszysz tylko stan swojej cery - bez względu na to jakie suplementy diety będziesz przyjmowała. Co gorsza, promieniowanie UV może w przyszłości spowodować pojawienie się choroby skóry - trądziku różowatego. Choroba ta powstaje na podłożu cery naczynkowej.

Może rozważ metodę opalania natryskowego. Opalenizna wygląda bardzo naturalnie. Dobre efekty uzyskuje się również poprzez regularne spożywanie suplementów diety zawierających beta-karoten.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
~lidkia2

~lidkia2

A ja uważam ze jednak suplementacja ma tutaj duze znaczenie. Wiadomo ze zawsze to co dziala od wewnątrz jest suteczniejsze. A kremy czasami wcale nie pomagają.

~ewelina222

~ewelina222

A ja uwazam ze jeszcze nikomu takie suplementy nie zaszkodziły i raczej powinniśmy sie wspierac na nich bo mogą tutaj pomóc wzmocnić od środka nasze naczynka.

~dominika333

~dominika333

~Meeria
a Achaa próbowałaś rutinoscorbinu i czego na wzmacnianie naczyń krwionośnych

No tak, ale niestety kiepsko, po tym czasie kiedy brałam rutino, mialam bóle brzucha, chyba za dużo vit C.Wiec trzeba spróbować czegoś innego.

~jowita33

~jowita33

Zrób sobie 3mc kuracje z Red off system Noble Health. Dla mnie to zdecydowany numer jeden jesli chodzi o takie własnie problemy.

eveka

eveka

o tak zgadzam się z koleżanką, mi również0 bardzo pomogła kuracja Red off system noble Health. Niestety solarium chyba więcej robi szkód niż zasług dla skóry

--

Zapraszam do odwiedzenia mojej strony http://www.torbyswiata.pl

118767 eveka Kobieta, 27 lat, Częstochowa

Odpowiedź eksperta

eveka
o tak zgadzam się z koleżanką, mi również0 bardzo pomogła kuracja Red off system noble Health. Niestety solarium chyba więcej robi szkód niż zasług dla skóry

Emitowane w solarium promieniowanie UVA znacząco przyśpiesza procesy starzenia skóry, niekorzystnie działa na naczynka, które moga się przekształcić w, tzw. pajączki i zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry. Warto wiedzieć, że zalewdie 10 minutowa sesja w solarium jest równoznaczna z całodniowym opalaniu na słońcu :-/

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
~RysiaKrysia

~RysiaKrysia

Najlepiej po prostu trwale pozbyć się problemu naczynek. Ja byłam w zeszłym tygodniu w Vici Clinic w Krakowie na zamykaniu naczynek na twarzy. Używają tam lasera Ellipse i muszę powiedzieć, że to naprawdę działa - obecnie jestem po pierwszym zabiegu i już po 3 dniach praktycznie wszystko było zagojone, a naczynka zniknęły.. :) Mają w ofercie analogiczny zabieg na resztę ciała. Z mojej strony bardzo polecam.