Skocz do zawartości
Forum

Solarium a naczynka


Gość Achaa

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, że zakladam oddzielny wątek o solarium, ale w tym mam zamiar poruszyć kwestię tzw "pajączków". Pojawiły się u mnie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych - najpierw na udach, potem na twarzy, a potem na ramionach. Mam też kilka w innych miejscach. Ogólnie są maleńkie i prawie niewidoczne, największe na ramionach, chociaż i ich nikt nie zauważa jeśli sama mu wyraźnie nie pokażę.
A więc mam zamiar zacząć chodzić na solarium - góra 2 razy w tygodniu. Wiem, że to ma zły wpływ na naczynka. Problem w tym, że mam już dość samoopalacza i nienawidzę być blada.
Czy solarium w niewielkich dawkach i niezbyt często mocno pogorszy stan moich "pajączków"? Zamierzam znów zacząć brać rutinoscorbin i redblocker.
Wydaje mi się, że kilka minut spędzonych na solarium (2 razy w tygodniu) nie powinno mi bardzo zaszkodzić. Już wystarczająco unikałam słońca, mam już tego DOŚĆ.
Proszę o odpowiedź eksperta.

Odnośnik do komentarza

Ja po opalaniu miałam bardzo duże przebarwienia na twarzy. Próbowałam ze wszystkimi kremami, ale nic tak naprawde do końca skutecznie nie pomagało. Dopiero po 3 miesięcznej kuracji pozytywne efekty zauważyłam po takim suplemencie
Moze Ty tez powinnaś tego spróbować.

Odnośnik do komentarza

~kajjjka78
Ja po opalaniu miałam bardzo duże przebarwienia na twarzy. Próbowałam ze wszystkimi kremami, ale nic tak naprawde do końca skutecznie nie pomagało. Dopiero po 3 miesięcznej kuracji pozytywne efekty zauważyłam po takim suplemencie

Moze Ty tez powinnaś tego spróbować.

Kajjka a przez jaki okres czasu stosowałaś tą suplementacje ? Napewno chodzi o to żeby stosowac je regularnie i wówczas widzimy konkretne efekty.

Odnośnik do komentarza

~linnkowa
~kajjjka78
Ja po opalaniu miałam bardzo duże przebarwienia na twarzy. Próbowałam ze wszystkimi kremami, ale nic tak naprawde do końca skutecznie nie pomagało. Dopiero po 3 miesięcznej kuracji pozytywne efekty zauważyłam po takim suplemencie

Moze Ty tez powinnaś tego spróbować.

Kajjka a przez jaki okres czasu stosowałaś tą suplementacje ? Napewno chodzi o to żeby stosowac je regularnie i wówczas widzimy konkretne efekty.

Dziewczyny teraz też ten suplement jest dostępny w drogeriach Rossman, wiec teraz tez nie trzeba czekać na przesyłke tylko po prostu kupić je w drogerii. I szybciej zaczniemy działać na dany problem.

Odnośnik do komentarza

Promieniowanie UVA emitowane przez solaria bardzo szkodzi naszej skórze. Odpowiada ono za przyśpieszenie procesów starzenia się skóry, powstawanie przebarwień oraz za pojawienie się teleangiektazji (sieci naczyń krwionośnych widocznych pod skóra gołym okiem).

Co więcej, ostatnie badania naukowe udowodniły, że regularne uczęszczanie do solarium zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka.

Wizyty w solarium dwa razy w tygodniu to dosyć sporo :(. Niestety w ten sposób pogorszysz tylko stan swojej cery - bez względu na to jakie suplementy diety będziesz przyjmowała. Co gorsza, promieniowanie UV może w przyszłości spowodować pojawienie się choroby skóry - trądziku różowatego. Choroba ta powstaje na podłożu cery naczynkowej.

Może rozważ metodę opalania natryskowego. Opalenizna wygląda bardzo naturalnie. Dobre efekty uzyskuje się również poprzez regularne spożywanie suplementów diety zawierających beta-karoten.

Odnośnik do komentarza
Gość dominika333

~Meeria
a Achaa próbowałaś rutinoscorbinu i czego na wzmacnianie naczyń krwionośnych

No tak, ale niestety kiepsko, po tym czasie kiedy brałam rutino, mialam bóle brzucha, chyba za dużo vit C.Wiec trzeba spróbować czegoś innego.

Odnośnik do komentarza

eveka
o tak zgadzam się z koleżanką, mi również0 bardzo pomogła kuracja Red off system noble Health. Niestety solarium chyba więcej robi szkód niż zasług dla skóry

Emitowane w solarium promieniowanie UVA znacząco przyśpiesza procesy starzenia skóry, niekorzystnie działa na naczynka, które moga się przekształcić w, tzw. pajączki i zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry. Warto wiedzieć, że zalewdie 10 minutowa sesja w solarium jest równoznaczna z całodniowym opalaniu na słońcu :-/

Odnośnik do komentarza
Gość RysiaKrysia

Najlepiej po prostu trwale pozbyć się problemu naczynek. Ja byłam w zeszłym tygodniu w Vici Clinic w Krakowie na zamykaniu naczynek na twarzy. Używają tam lasera Ellipse i muszę powiedzieć, że to naprawdę działa - obecnie jestem po pierwszym zabiegu i już po 3 dniach praktycznie wszystko było zagojone, a naczynka zniknęły.. :) Mają w ofercie analogiczny zabieg na resztę ciała. Z mojej strony bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...