Skocz do zawartości
Forum

Jak dbać o higienę paznokci?


Gość el-pazuur

Rekomendowane odpowiedzi

Gość el-pazuur

Mam taki problem, bo zawsze pod paznokciami zbiera mi sie brud. Nie wiem czemu inne dziewczyny maja czyste paznokcie pdo spodem ja wystarczy godzina i mi sie zbiera. Tylko dlaczego? oczywiscie czyszcze je regularnie ale co robic gdy zobacze go np bedac na uczelni? slyszam ze trzeba czyscic szczoteczka bo np pilnikiem podwaza sie paznokcia i jeszcze bardziej tam brud zachodzi. Macie jakies sprawdzone pomysly na higiene paznokci?

Odnośnik do komentarza

Ja jako facet nie specjalnie powinienem się wypowiadać ale mam taki problem, pracuję w zakładzie w którym zajmuję się obróbką metalowych pierścieni do silników lotniczych, tam jest znienawidzona przeze mnie maszyna zwana docieraczką płytową, i na niej stosuje się mieszankę specjalnej pasty ściernej wymieszanej z olejem maszynowym, i, w konsekwencji ścierania materiału, puł metalowy z brązu/żeliwa/stali. Taka mieszanka czy tefo chcę czy nie wchodzi pod paznokcie i nie zależnie od tego czy zaschnie czy nie to domyć to jest prawdziwym utrapieniem. Mydło, sodka, cytryna, rozpuszcalnik do paznokci co ukradłem lokatorce nic nie dają, chyba że szoruję to dziadostwo przez około dwa dni, czyli jak w piątek zacznę to dopiero około 90% syfu sie pozbędę w niedzielę wieczorem i od nowa, o zmianie pracy nie ma mowy, a robienie w rękawiczkach jest fizycznie nie możliwe, gumowe nie wytrzymują a materiałowe wiadomo... To jest już mój akt desperacji, mam 21 lat a ręce wyglądają jak bym drógie tyle w kopalni robił, a do kosmetyczki trochę ciężko by mi było pójść... Prosz o pomoc, za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość preKamila

Podczas normalnych prac ciężko jest utrzymać odpowiednią czystość. Pilniczek to akurat najlepsza opcja na "zabieg" wieczorny. Pranie również polecam dobrze się sprawdza. Może po prostu najlepiej myć częściej ręce z wykorzystaniem mydła.

Odnośnik do komentarza

Odżywki, maseczki, kąpiele, nawilżanie. Jak paznokcie są mocno zabrudzone, czyszczę je delikatnie wacikami lub szczoteczką. Chodziłam na manicure/pedicure do szkoły policealnej i wszystkie triki mam wypróbowane, zdecydowanie polecam czyszczenie naturalnymi środkami i nawilżanie np olejem kokosowym.

Odnośnik do komentarza

~Sztejku
Ja jako facet nie specjalnie powinienem się wypowiadać ale mam taki problem, pracuję w zakładzie w którym zajmuję się obróbką metalowych pierścieni do silników lotniczych, tam jest znienawidzona przeze mnie maszyna zwana docieraczką płytową, i na niej stosuje się mieszankę specjalnej pasty ściernej wymieszanej z olejem maszynowym, i, w konsekwencji ścierania materiału, puł metalowy z brązu/żeliwa/stali. Taka mieszanka czy tefo chcę czy nie wchodzi pod paznokcie i nie zależnie od tego czy zaschnie czy nie to domyć to jest prawdziwym utrapieniem. Mydło, sodka, cytryna, rozpuszcalnik do paznokci co ukradłem lokatorce nic nie dają, chyba że szoruję to dziadostwo przez około dwa dni, czyli jak w piątek zacznę to dopiero około 90% syfu sie pozbędę w niedzielę wieczorem i od nowa, o zmianie pracy nie ma mowy, a robienie w rękawiczkach jest fizycznie nie możliwe, gumowe nie wytrzymują a materiałowe wiadomo... To jest już mój akt desperacji, mam 21 lat a ręce wyglądają jak bym drógie tyle w kopalni robił, a do kosmetyczki trochę ciężko by mi było pójść... Prosz o pomoc, za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

Pastę bhp próbowałeś? Mojemu facetowi każę robić peeling, i na noc codziennie daję mu trochę mojego kremu do rąk. Kupuję też taki środek do czyszczenia, ale na amazonie (włoskim). Zmywa wszystko, tłuszcz, brud, a do tego nie jest żrący i można też stosować do prania (mój luby to nawet felgi wyczyścił ze smaru).

Odnośnik do komentarza
Gość AdamusTT

Od czasu do czasu nawet facet powinien skorzystać z profesjonalnie wykonanego peelingu w gabinecie kosmetycznym, gdzie zadbają o kształt płytki i nawilżenie skóry oraz wzmocnienie preparatami odżywczymi. Polecam gabinet Proderma w Poznaniu. Jakość usług na najwyższym poziomie, fachowe podejście i spełnienie oczekiwać klienta. Miła obsługa w czystych i wyposażonych gabinetach. Odrobinę przyjemności dla faceta:)

Odnośnik do komentarza

Ja wysłałam mojego faceta też do Prodermy i wrócił bardzo zadowolony, oprócz paznokci zrobił sobie tez usunięcie znamienia na policzku. Ocenił bardzo wysoko profesjonalne podejście i wysokie kompetencje medyczne personelu, opisywał mi też, że pracują z wykorzystaniem świetnego sprzętu. Muszę sama skorzystać bo też mam ochotę na poprawę mojego wizerunku.

Odnośnik do komentarza
Gość JolkaBP

Ja mam problem z paznokciami typu "obgryzanie skórek" brzydko to wygląda i nieestetycznie. Wiele razy próbowałam zwalczyć ten okropny nawyk. W końcu po przeczytaniu opinii o Prodermie w Poznaniu, tak zachwalanej, postanowiłam zasięgnąć porad i skorzystać z usług. Po pierwszej wizycie byłam pod wrażeniem podejścia bardzo miłej pani, uprzejmej, która jako fachowiec dała mi kilka świetnych, praktycznych rad. Na kolejnych wizytach ustalone wspólnie zabiegi pielęgnujące i regenerujące paznokcie przyniosły oczekiwane przeze mnie rezultaty. Faktycznie jestem bardzo zachwycona efektami zabiegów, po 2 tygodniach moje płytki paznokci i dłonie wyglądają bardzo estetycznie. Szczerze polecam ten gabinet.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika

Po hybrydzie miałam mega osłabione paznokcie, były miękkie jak papier i wyglądały marnie. Musiałam zainwestować w serum Biotebala, żeby je wzmacniać każdego dnia. Od kilku tygodni nie maluję paznokci lakierami, mam naturalne i długie. Najważniejsze, że znowu są twarde i zdrowe. 

Odnośnik do komentarza

Sięgnęłam po serum biotebala z ciekawości, głównie ze względu na jego nawilżające działanie. Moim zdaniem to bardzo ciekawy produkt, wart uwagi. Dla mnie okazał się dobrze dobranym do potrzeb rozwiązaniem. Wzmocnił na tyle paznokcie, że naprawdę przestały się łamać. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...