Forum Uroda

Jak dbać o higienę paznokci?

~el-pazuur

~el-pazuur

Mam taki problem, bo zawsze pod paznokciami zbiera mi sie brud. Nie wiem czemu inne dziewczyny maja czyste paznokcie pdo spodem ja wystarczy godzina i mi sie zbiera. Tylko dlaczego? oczywiscie czyszcze je regularnie ale co robic gdy zobacze go np bedac na uczelni? slyszam ze trzeba czyscic szczoteczka bo np pilnikiem podwaza sie paznokcia i jeszcze bardziej tam brud zachodzi. Macie jakies sprawdzone pomysly na higiene paznokci?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kaja

Kaja

nie podwazaj tylko wlasnie albo szczoteczka albo mocz rece w olejku na skore dloni i na paznokcie niestety pod nimi czesto sie brudzi ja sie zawsze podrapie po twarzy i zbieram puder :)

230 kaja Kobieta, 45 lat, Tychy
Lady in Red

Lady in Red

ja np czyszczę na uczleni karta do bankomatu, albo skladam kartkę papieru i rogiem czyszczę. Ale zazwyczaj mam pilnik do paznokci...

85106 lady-in-red Kobieta, 27 lat, Wejcherowo
dzika nutria

dzika nutria

a ja myje po prostu, taka czynnosc ktorej wiele osob niestety nie robi. nie mam zamiaru sobie wydlubywac brudu spod paznokci siedzac gdzies wsrod ludzi

83993 dzika-nutria Kobieta, 26 lat, Pszczyna
Deanerys

Deanerys

najlepsze na czyszczenie paznokci jest pranie ręczne. Naprawdę, wypróbowałam:)

--

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

83919 deanerys Kobieta, 36 lat, Kraków
Roodzynka

Roodzynka

mi sie zawsze zbeira bo gryzlam gleboko paznokcie i teraz od gleboka mi sie podwyzszaja no ale co zrobic, wyskubac brudek albo umyc :)

--

...::: Carpe Diem :::...

85266 roodzynka Kobieta, 27 lat, Łódź
Deszczowa Piosenka

Deszczowa Piosenka

z tym praniem to racja... ale przeciez codziennie nie mogę robić prania. Codziennie to czyszczę ale szczoteczką albo pilnikiem.

85289 deszczowa-piosenka Kobieta, 31 lat, Dobczyce
Roodzynka

Roodzynka

od prania i proszku, w ogole od chemii paznokcie miekna i sa podatne na zlamania

--

...::: Carpe Diem :::...

85266 roodzynka Kobieta, 27 lat, Łódź
zerka

zerka

Swego czasu miałam tak zniszczone paznokcie, że patrzeć na nie nie mogłam. Później udało się je doprowadzić do normalności zwyczajną odżywką od new nails. Zrobiłam to kosztem 10 zeta. Przynajmniej wiem, że o paznokcie trzeba dbać i jak trudno jest im przywrócić normalny wygląd.

85155 zerka Kobieta, 35 lat, wawa
~Sztejku

~Sztejku

Ja jako facet nie specjalnie powinienem się wypowiadać ale mam taki problem, pracuję w zakładzie w którym zajmuję się obróbką metalowych pierścieni do silników lotniczych, tam jest znienawidzona przeze mnie maszyna zwana docieraczką płytową, i na niej stosuje się mieszankę specjalnej pasty ściernej wymieszanej z olejem maszynowym, i, w konsekwencji ścierania materiału, puł metalowy z brązu/żeliwa/stali. Taka mieszanka czy tefo chcę czy nie wchodzi pod paznokcie i nie zależnie od tego czy zaschnie czy nie to domyć to jest prawdziwym utrapieniem. Mydło, sodka, cytryna, rozpuszcalnik do paznokci co ukradłem lokatorce nic nie dają, chyba że szoruję to dziadostwo przez około dwa dni, czyli jak w piątek zacznę to dopiero około 90% syfu sie pozbędę w niedzielę wieczorem i od nowa, o zmianie pracy nie ma mowy, a robienie w rękawiczkach jest fizycznie nie możliwe, gumowe nie wytrzymują a materiałowe wiadomo... To jest już mój akt desperacji, mam 21 lat a ręce wyglądają jak bym drógie tyle w kopalni robił, a do kosmetyczki trochę ciężko by mi było pójść... Prosz o pomoc, za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.