Skocz do zawartości
Forum

Suknia ślubna dla ciężarnej


Gość Kwiatuszek25

Rekomendowane odpowiedzi

po co brać ślub w ciąży? Nie lepiej poczekać aż dziecko się urodzi? Ludzie zbyt mocno przejmują się opinią innych spieszą się z tym ślubem, a przecież ciąża to dla kobiety powinien być okres spokoju i odpoczynku, a nie nerwów przedślubnych i czy aby to na pewno dobra decyzja, jak się ubrać, żeby brzuch nie przeszkadzał itp. Bez sensu.
Jeśli chodzi o sukienki ślubne do brzuszka, to najlepiej jakieś odcinane pod biustem, ja bym się bała tak ściskać maleństwa gorsetową kiecką

Odnośnik do komentarza
Gość libertyprime

Mnie denerwuje za to co innego...przecież katolicy biorą ślub kościelny...najpierw robią sobie dziecko,a potem biegną żeby ślub brać,a panna młoda myśli gorączkowo o kiecce i jakby się w nią zmieścić? Gdzie zatem wasza wiara wedle której zasad rzekomo postępujecie,co?
Jak tak można? niech taka osoba nie bierze ślubu kościelnego,do tego w białej sukni...jaki żal...
Katolicy nie r*** się przed ślubem,nie robią sobie dziecka przed tylko po!!!!! Puknijcie się w głowy...panna młoda,mająca czelność założyć bialą suknie nie będąc dziewicą,nie powinna w ogóle nazywać siebie osobą wierzącą,a pójść do ślubu w widocznej ciąży? to już szczyt bezczelności.

Odnośnik do komentarza

to nie biała suknia ślubna oznacza dziewictwo, tylko wianek na głowie..
poza tym owszem, złamała wszystkie zasady przed ślubem, ale czy to oznacza że już nigdy ślubu ma nie brać? też nie jestem zwolenniczką pobierania się w ciąży, bardzo mnie to denerwuje, ale nie znamy dziewczyny, może rzeczywiście chce z głębi serca tego ślubu, i jej przysięga przed Bogiem będzie dużo bardziej szczera niż niejednej parki która bierze ślub "tak, jak być powinno". Święty Augustyn przed nawróceniem chlał i puszczał się na prawo i lewo, a potem się nawrócił, czy to że wcześniał popełniał błędy, oznacza że już nigdy nie może żyć z Bogiem w sercu?

Odnośnik do komentarza
Gość Kwiatuszek25

Ślub był planowany od dawna, ciąża się przytrafiła, wpadliśmy. Ślub jest nie dlatego że dziecko w drodze tylko dlatego, że stracilibyśmy dużo kasy z zaliczek za salę, orkiestrę itp. Nie biorę ślubu bo tak wypada bo kiedyś tak byłó ze jak kobieta w ciąży to za włosy i do ołtarza. Ślub planowaliśmy od 2 lat. A jesteśmy ze sobą 6. Nie mam nastu lat, pracuję, i jestem niezależna finansowo, więc darujcie sobie co poniektórzy teksty opinie dlaczego biorę ślub - nie oto pytałam.
Austeria marzy mi się suknie romantyczna, taka która nawet by podkreślała lekko brzuszek bo uważam że nie mam się czego wstydzić. Nie chcę gorsetów czy satyn ani taft, skronie ale elegancko.

Odnośnik do komentarza

Dla kobiet w ciąży najlepiej uszyć suknię zaprojektowaną na życzenie. Projektuję suknie do małego salonu znajomej (kokosów z tego nie mam ale to zawsze była moja pasja, a nie ma nic przyjemniejszego niż widzieć zachwyconą kobietę w sukni Twojego pomysłu). Dla kobiet ciężarnych jest masa fantastycznych "myków" żeby ukryć lub uwydanić (wedle życzenia) brzuszek. Najlepiej zakrywają suknie ala lata 50te lub z szerokimi tiulowanymi spodami. Odradzałabym klasyczne gorsety bo są niewygodne i zniekształcają figurę (kobieta z ciążowym brzuszkiem w gorsecie wygląda jak kobieta w beczce). Jeśli uwydatnić to tylko odpowiednio wyprofilowaną "tubą", wyglądają pięknie ^^ wiem, że temat już mocno przedawniony ale może ktoś inny skorzysta z porad :) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Zerka - suknia idealna dla ciężarnej i właśnie ja miałam bardzo do niej podobną. Cóż.... w kiepskim momencie zaszłam w ciążę, ale ślub i wesele były naprawdę wspaniałe i jesteśmy bardziej niż zadowoleni. Samą suknię w takim kroju jak najbardziej polecam ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość poirytowana

Co to kogo obchodzi z jakiego ona względu bierze ślub ????
Przecież pytanie było jedno : o to jaka sukienka a nie czy postępuje zgodnie z wiarą czy coś podobnego. Boże ludzie opamiętajcie się i przestańcie oceniać ! A odpowiadajcie tylko na zadane pytanie. jej nie obchodzi co wy myślicie na temat brania ślubu w ciąży czy czekać na urodzenie najpierw !!

Odnośnik do komentarza

jakby zyla w krajach muzulmanskich to by dopiero zobaczyla co to wiara. tez mnie wkurzają pseudo katolicy, co katolikami są na pokaz bo boja się wyłamać poza schemat, a opinia ludzi to dla nich najwazniejsze co moze byc. Jakby ludzie w koncu zaczeli uzywac rozumu to swiat bylby piekniejszy. I logiczne ze w przypadku zlikwidowania kosciola nie byloby prawie nikogo kto by za wiara obstawal,a teraz jest ich niby tak wielu, nienawidze takiej dwulicowosci, szanuje ludzi ktorzy potrafia powiedziec wprost''nie wierze, nie poddaje sie presji i mam wylane na zdanie ludzi''

Odnośnik do komentarza

Ja bym na pewno w takiej sytuacji odczekała rok i dopiero po narodzinach dziecka brała ślub. Nie daj się! A jeśli już musisz teraz to załóż taką sukienkę - http://www.torelle.pl/wp-content/uploads/2015/08/DSC_6101-133x200.jpg Wiesz jak się wymęczysz w normalnej sukni ślubnej? Tutaj będziesz miała coś lekkiego... Ale tak czy siak - lepiej ślub brać później!

Odnośnik do komentarza
Gość viralka

Podłączę się do tematu. :) Nie jestem wprawdzie w ciąży (albo jeszcze o tym nie wiem ;), ale chciałabym zażyczyć sobie uszycie sukni u Violi Piekut. Ma któraś z was doświadczenia w tym temacie? Bardzo podobają mi się jej projekty, ale jej Atelier znajduje się w Warszawie, ja jestem ze Śląska. Chcę być pewna czy na pewno warto jechać. :) Proszę o pomoc. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...