Skocz do zawartości
Forum

Mężczyźni i rajstopki


Rafaelllo

Rekomendowane odpowiedzi

Do Gość Marek 64: Dziękuję za linki, pewnie taki gorset mógłby być użyteczny, ale to chyba byłoby dla mnie już zbyt wiele.

Noszę pończochy w 1 klasie ucisku, pas typu garter belt rozpinany. Czy wciągany pas byłby lepszy?

Odnośnik do komentarza

DO  Gość Jurek

Nie wiem  może  taki prosty pasek wciągany bez ozdób Polski produkt  

https://nbielizna.pl/PasMitexIra-WYSYKA24h         jest  w dodatku promocja wysyłka  gratis   chyba nie ma co się wstydzić  jak trzeba nosić to chyba nie ma innej rady  . A  aproppo gorsetu  to już żadnego stanika nie potrzeba na ginekomastie   nie wiem czy jednoczęsciowa wersja byłaby  lepsza  do wszystkiego można się przyzwyczaić   w dodatku jak  trzeba nosić to ze względów zdrowotnych , dobrze że  są to pończochy w  klasie  ucisku  mozna nosić cieńsze spodnie  aby nie było za cieplo jak stopy zamknięte to  bez skarpetek  czy cieńsze majtki lub bez jak jest szerszy pas .

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79
W dniu 3.05.2021 o 16:36, miluna25 napisał:

Moim zdaniem naprawdę nie ma się czego wstydzić, pończochy męskie przeciwżylakowe to bardzo fajna sprawa, przy tym są one bardzo wygodne w noszeniu. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie https://veera.pl/linie-produktow/produkty-kompresyjne-dla-mezyczyn/ponczochy-uciskowe-na-zylaki-meskie ? polecam, sama stosuję w wersji dla kobiet i jestem bardzo zadowolona

Veera dla mężczyzn poza jedynymi pończochami unisex 140 den mikrofibry nie oferuje żadnych innych. Jedynie w kategorii pończoch medycznych są dostępne Veera forte. Te z mikrofibry są dość grube i na upały pod spodnie nie nadadzą się. Także Veera ma mały wybór produktów dla mężczyzn. I rozmiarowka też raczej damska. Na mnie nawet maksymalny rozmiar 5 ledwo wchodzi. Kupiłem z ciekawości pończochy 70 den (z koronka - czyli damskie). Nawet fajnie się je nosi zwłaszcza obecnie. Fajny materiał i nie jest w nich goraco. Choć silikon nie trzyma po jednym praniu i konieczne zapinanie ich do paska. 

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79
W dniu 3.05.2021 o 16:36, miluna25 napisał:

Moim zdaniem naprawdę nie ma się czego wstydzić, pończochy męskie przeciwżylakowe to bardzo fajna sprawa, przy tym są one bardzo wygodne w noszeniu. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie https://veera.pl/linie-produktow/produkty-kompresyjne-dla-mezyczyn/ponczochy-uciskowe-na-zylaki-meskie ? polecam, sama stosuję w wersji dla kobiet i jestem bardzo zadowolona

Veera dla mężczyzn poza jedynymi pończochami unisex 140 den mikrofibry nie oferuje żadnych innych. Jedynie w kategorii pończoch medycznych są dostępne Veera forte. Te z mikrofibry są dość grube i na upały pod spodnie nie nadadzą się. Także Veera ma mały wybór produktów dla mężczyzn. I rozmiarowka też raczej damska. Na mnie nawet maksymalny rozmiar 5 ledwo wchodzi. Kupiłem z ciekawości pończochy 70 den (z koronka - czyli damskie). Nawet fajnie się je nosi zwłaszcza obecnie. Fajny materiał i nie jest w nich goraco. Choć silikon nie trzyma po jednym praniu i konieczne zapinanie ich do paska. 

Odnośnie noszenia pończoch uciskowych przez mężczyzn to ja się ich raczej wstydzę i bez skarpetek na nich bym publicznie się nie pokazał - zwłaszcza w tych prześwitujących. A co do paska to nie zależnie czy kobieta czy mężczyzna prędzej czy później musi się z nim zaprzyjaźnić bo silikon w samonośnych to trzyma pończochy do jakiegoś momentu, a potem zsuwają się. Zależne jest też to od stopnia suchości skóry na udach.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Kuba54

Do Żylaczek 79

Troche jestem zdziwiony że panowie  sie  wstydzą   zakładać pończochy  i  koniecznie do tego skarpetki!    Pytanie jaki kolor pończoch nosicie bo generalnie są beżowe.   Ja  od wielu lat  nosze pończochy tylko czarne i nie mam z tym żadnego problemu. Tyle jest teraz skarpet nylonowych tak że uważam ze trudno kogoś oceniać czy ma cos innego założone.  Kolor pasa jest bez róznicy ale pończochy naprawde polecam tylko czarne i bedzie ok!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Witam

Do Kuba 54: Obecnie w niczym nie chodzę bo na taki gorąc nosić by się tego nie dało. Wcześniej nosiłem właśnie czarne i beżowe. Co jak co ale ja mężczyzny w skarpetach nylonowych to jeszcze nie widziałem. Jak by osoby postronne zobaczyły pod nogawką spodni materiał transparentny zwłaszcza czarny to raczej by pomyśleli że nosisz rajstopy, podkolanówki, a na końcu że to są pończochy i to jeszcze do pasa. Nie sądzę żeby aż taką wyobraźnie ktoś posiadał żeby wpadł na to że facet nosi pas do pończoch. Myślę że zawody w których facet przebiera się w szatni skutecznie eliminują wszelką odzież uciskową. Na budowę do roboty na pewno bym się nie wybrał w pasie i pończochach bo efekt takiego ubioru miał piorunujący wpływ na kolegów z pracy. Widuję kobiety mające znacznie poważniejsze zmiany na nogach niż ja i nie noszą żadnych pończoch uciskowych więc myślę że da się bez tego obejść.  

Odnośnik do komentarza

Witam

Do Żylaczek 79  Zgadzam się że przy takich upałach jest  problem.  Trzeba to jakoś wytrzymać. Faktem jest  ze noszenie pończoch uciskowych przy  założeniu  że w  pracy trzeba się przebrać   jest sporym wyzwaniem. Nie  miałem na moje szczescie takich problemów.  Nie  zwracam uwagi na to co sobie ktoś pomyśli co mam pod spodniami założone. Nosiłem skarpetki tak cienkie że trudno rozróżnic czy są z cienkiej bawełny czy innego nylonu. No i  kolor czarny .  W każdym razie trzeba przyjąć że   zakładanie pończoch i ich noszenie wpływa  korzystnie dla poprawy stanu naszego zdrowia  czego Nam wszystkim tak doświadczonym przez los życzę.

Odnośnik do komentarza

Wszystko się zgadza że lekarze przepisują pończochy  uciskowe dla mezczyzn. Ostatnie linki raczej dotyczą problemu  zakupu i noszenia pończoch bez silikonu, do paska. A z tym  to dosyć sporo panów ma kłopot. Zdecydowana większość pończoch uciskowych jest samonośnych i tu trzeba sobie jakoś radzić z zakupem szczególnie o małej kompresji

Odnośnik do komentarza

Właśnie spora ilość pończoch samonośnych uciskowych kwalifikuje się do noszenia na pasku z powodu zsuwania się ich. Dlatego warto kupować wyroby z koronkowa manszeta ponieważ łatwiej zapiąć do żabki niż gruba taśmę. Niemal każde pończochy samonośne prędzej czy później stają się nie samonośne. 

Prezentowane pończochy firmy Solventex dla mężczyzn mają dziwna rozmiarówkę gdyż górny obwód uda dla mężczyzn jest mniejszy niż dla kobiet. Np dla rozmiaru Xl kobiece pończochy są na obwód uda max 72cm, a męskie tylko 67cm. Czyżby faceci byli mniejsi od kobiet? Ja mam uda masywne - 73cm i dla mnie one zdecydowanie odpadają pomijając fakt że wyglądają jak by z koca były wykrojone - pod spodniami takie coś to nosić się da przy trzaskających mrozach. 

Odnośnik do komentarza

Odnośnie pasków do pończoch: Gdzie można zakupić porządne metalowe żabki. Ja kupuję wyżej linkowane pasy girdle Mitex Ira. Jest to świetny pas do pończoch ale wymaga przeróbek: ma 4 cienkie podwiązki z plastikowymi żabkami. A do pończoch uciskowych wymagana jest większa liczba podwiązek (minimum 6, a najlepiej ? oraz metalowe żabki. Wcześniej żabki kupowałem w nie istniejącej już firmie Greta Store. Skoro już Greta nie działa to kupiłem chińskie żabki na alliexpresie. Ale one mają zasadnicza wadę twardy języczek z gumy który się odpina oraz te żabki po upraniu paska rdzewieją. Czy ktoś z użytkowniczek/użytkowników pasów do pończoch wie gdzie można kupić metalowe żabki szerokie na taśmę 20mm i nie rdzewiejące?

Odnośnik do komentarza

Odnośnie pasków do pończoch: Gdzie można zakupić porządne metalowe żabki. Ja kupuję wyżej linkowane pasy girdle Mitex Ira. Jest to świetny pas do pończoch ale wymaga przeróbek: ma 4 cienkie podwiązki z plastikowymi żabkami. A do pończoch uciskowych wymagana jest większa liczba podwiązek minimum 6, a najlepiej 8 oraz metalowe żabki. Wcześniej żabki kupowałem w nie istniejącej już firmie Greta Store. Skoro już Greta nie działa to kupiłem chińskie żabki na alliexpresie. Ale one mają zasadnicza wadę twardy języczek z gumy który się odpina oraz te żabki po upraniu paska rdzewieją. Czy ktoś z użytkowniczek/użytkowników pasów do pończoch wie gdzie można kupić metalowe żabki szerokie na taśmę 20mm i nie rdzewiejące?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gość Żylaczek 79 napisał:

Odnośnie pasków do pończoch: Gdzie można zakupić porządne metalowe żabki. Ja kupuję wyżej linkowane pasy girdle Mitex Ira. Jest to świetny pas do pończoch ale wymaga przeróbek: ma 4 cienkie podwiązki z plastikowymi żabkami. A do pończoch uciskowych wymagana jest większa liczba podwiązek minimum 6, a najlepiej 8 oraz metalowe żabki. Wcześniej żabki kupowałem w nie istniejącej już firmie Greta Store. Skoro już Greta nie działa to kupiłem chińskie żabki na alliexpresie. Ale one mają zasadnicza wadę twardy języczek z gumy który się odpina oraz te żabki po upraniu paska rdzewieją. Czy ktoś z użytkowniczek/użytkowników pasów do pończoch wie gdzie można kupić metalowe żabki szerokie na taśmę 20mm i nie rdzewiejące?

3 minuty temu, Gość Żylaczek 79 napisał:

Odnośnie żabek jak ktoś wie gdzie zdobyć solidne nie rdzewiejące to link poproszę 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79
W dniu 23.12.2021 o 23:39, Gość Kuba 54 napisał:

Do Żylaczek 79

Znalazł kolega  te żabki?

Witam Kolegę w tym Nowym 2022 Roku. Żabki odnaleźć nie problem bo ofert na amazonie czy alliexpresie jest sporo na hasła: "clips for garter belt" lub "suspender clips". Jak zamawiałem żabki na alliexpresie to kupiłem 30 czarnych, 30 białych oraz 30 beżowych - więc zapas żabek mam na wiele lat. Co prawda okazało się że one za dobre nie są bo rdzewieją nieco jak pasek się wypierze ale od biedy ujdą. Z oferty nylony.pl jak zużyje moje paski Mitex też mogę na próbę skorzystać i kupić gotowy (choć pasy tam nie tanie są). Po przechorowaniu pod koniec listopada tego przeklętego wirusa mam jeszcze większą motywację do noszenia pończoch uciskowych niż same żylaki, bo covid może zwiększać ryzyko zakrzepicy. A ta pseudo szczepionka której nigdy nie przyjmę jeszcze bardziej może do zakrzepicy i zatoru doprowadzić. 

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Cóż nic ciekawego na tym forum nie ma i nikt na nim już w zasadzie nie pisze. Z tematu "mężczyźni i rajstopki" stał się tematem pończoch medycznych. A i tu już nie ma w zasadzie o czym pisać. Pończochy uciskowe warto nosić, a nawet trzeba jak ktoś ma zmiany żylakowe niezależnie od płci. A pas jest jedynie pomocą jak samonośne nie sprawdzają się. 

Temat do zamknięcia. 

Odnośnik do komentarza

 A czy sklep Greta Store jest zamknięty na stałe czy dostępny jest  teraz tylko sklep Nylony jakby  w przyszłosci zakupić dobry pasek  niestety na samonośne mam i uczulenia na silkon   odparzenia  i mimo dobrze dobranych potrafiły sie zsuwać co było  bardzo kłopotliwe  a może  zamiast paska jakieś paso majtki czy coś innego co utrzyma medyczne pończochy przeciwżylakowe chyba najlepszy  jest ten mitex  tylko ma plastikowe żabki.

Odnośnik do komentarza
Gość Krzysiek77

Cześć, szukając rozwiązania na mój problem znalazłem to forum. Z racji moich problemów żylnych, i bólu z tym związanego, mam wręcz nakaz noszenia rajstop uciskowych, albo pończoch uciskowych. W okresie jesienno zimowa wiosennym noszę wyłącznie rajstopy zalecane przez lekarza, latem niestety nie jestem w stanie w tym wytrzymać, często stosowałem zastępcze rajstopy damskie na żylaki dużo cieńsze, przez co było chłodniej, co prawda nogi zaczynały pobolewac ale nie tak jak be ich noszenia. Pewnie do spodenek problemu z wytrzymanie wysokich temperatur w rajstopach nie było by problemu, ale to przecież nie jest możliwe w naszym kraju. W pończochach przeważnie miałem problem z tym że albo mi się odparzały na udach pod warstwą silikonu albo bardzo po prostu mnie piekło nawet jak były kulki zamiast pasków silikonu.  Dużym problemem jest akceptacja społeczna, ludzie jak zobaczą że nosisz coś innego niż skarpety nawet pod spodniami to jesteś gejem i to pełniącym rolę kobiecą. W zimę to większych problemów nie ma bo spokojnie można grubsze nosić pod spodniami albo nawet takie jakie ma veera z efektem generowania promieniowania podczerwonego. Super sprawa bo nawet mimo niskiej grubości pełnią rolę uciskową i dodatkowo dają efekt ciepła bo jak się poruszamy to temperatura komórek pod rajstopami wzrasta, daje to niesamowity efekt cieplny. Problem jest w lato, gdzie osobiście nie jestem w stanie wytrzymać w samych spodniach a co dopiero w rajtkach i spodniach i skarpetkach. To jest nie do życia. Kiedyś założyłem rajstopy beżowe uciskowe 1 stopnia o strukturze plastra miodu do spodenek. Spotkało mnie wiele nieprzyjemności na ulicach, łącznie z groźbami pobicia, a nawet mi się oberwało koło domu od jakiegoś typa. Powiem szczerze że nie chce już nigdy ryzykować, i albo nie noszę, a nie jest to wskazane przez mojego lekarza (mam obowiązek noszenia rajstop przez cały rok oraz wcinania tabletek i picia ziółek - a lekarz nawet nakazał mi nie zdejmować rajstop do spania) albo po prostu cierpieć i narażać serce na problemy które mogą w moim przypadku doprowadzić do niewydolności. Dodatkowym problemem jest to że niestety w mojej pracy mamy określony uniform i niestety muszę się przebierać w szatni, w większości przypadków to robię w łazience, ale nie zawsze się da. Staram się unikać pokazywania, że niszę coś pod spodniami, ale kiedyś mnie jakaś dziewczyna podejrzała, że poprawiam nogawkę i zauważyła że mam rajstopy. Narobiła wokół tego dymu, porozgadywała koleżankom i kolegom. Duża część ludzi podśmiewuje się teraz że mnie, albo snują aluzje w odniesieniu do pedałów i wszystkim co z tym związane. To już jest moja druga praca i podobna sytuacja, która się pojawiła od połowy grudnia. Powiem szczerze że mam. Już dosyć, przecież ja nie niszę tego dla fanu, nie podnieca mnie to i traktuje to tak jak każda inna bieliznę. Żadne argumenty nie trafiaja do nich, ostatnio nawet zaczęli na dzień dobry pytać: jak tam dzisiaj masz czarne kryształki czy może kabaretki albo w serduszka pończoszki? Szkoda że zero tolerancji i zaściankowość jest w naszym społeczeństwie. Znowu szukać mam pracy? Tutaj jestem już chyba spalony, najgorsze że może się zdarzyć że fama jednak w mojej branży podaży też za mną. 

Odnośnik do komentarza
Gość Użytkownik
35 minut temu, Gość Krzysiek77 napisał:

Cześć, szukając rozwiązania na mój problem znalazłem to forum. Z racji moich problemów żylnych, i bólu z tym związanego, mam wręcz nakaz noszenia rajstop uciskowych, albo pończoch uciskowych. W okresie jesienno zimowa wiosennym noszę wyłącznie rajstopy zalecane przez lekarza, latem niestety nie jestem w stanie w tym wytrzymać, często stosowałem zastępcze rajstopy damskie na żylaki dużo cieńsze, przez co było chłodniej, co prawda nogi zaczynały pobolewac ale nie tak jak be ich noszenia. Pewnie do spodenek problemu z wytrzymanie wysokich temperatur w rajstopach nie było by problemu, ale to przecież nie jest możliwe w naszym kraju. W pończochach przeważnie miałem problem z tym że albo mi się odparzały na udach pod warstwą silikonu albo bardzo po prostu mnie piekło nawet jak były kulki zamiast pasków silikonu.  Dużym problemem jest akceptacja społeczna, ludzie jak zobaczą że nosisz coś innego niż skarpety nawet pod spodniami to jesteś gejem i to pełniącym rolę kobiecą. W zimę to większych problemów nie ma bo spokojnie można grubsze nosić pod spodniami albo nawet takie jakie ma veera z efektem generowania promieniowania podczerwonego. Super sprawa bo nawet mimo niskiej grubości pełnią rolę uciskową i dodatkowo dają efekt ciepła bo jak się poruszamy to temperatura komórek pod rajstopami wzrasta, daje to niesamowity efekt cieplny. Problem jest w lato, gdzie osobiście nie jestem w stanie wytrzymać w samych spodniach a co dopiero w rajtkach i spodniach i skarpetkach. To jest nie do życia. Kiedyś założyłem rajstopy beżowe uciskowe 1 stopnia o strukturze plastra miodu do spodenek. Spotkało mnie wiele nieprzyjemności na ulicach, łącznie z groźbami pobicia, a nawet mi się oberwało koło domu od jakiegoś typa. Powiem szczerze że nie chce już nigdy ryzykować, i albo nie noszę, a nie jest to wskazane przez mojego lekarza (mam obowiązek noszenia rajstop przez cały rok oraz wcinania tabletek i picia ziółek - a lekarz nawet nakazał mi nie zdejmować rajstop do spania) albo po prostu cierpieć i narażać serce na problemy które mogą w moim przypadku doprowadzić do niewydolności. Dodatkowym problemem jest to że niestety w mojej pracy mamy określony uniform i niestety muszę się przebierać w szatni, w większości przypadków to robię w łazience, ale nie zawsze się da. Staram się unikać pokazywania, że niszę coś pod spodniami, ale kiedyś mnie jakaś dziewczyna podejrzała, że poprawiam nogawkę i zauważyła że mam rajstopy. Narobiła wokół tego dymu, porozgadywała koleżankom i kolegom. Duża część ludzi podśmiewuje się teraz że mnie, albo snują aluzje w odniesieniu do pedałów i wszystkim co z tym związane. To już jest moja druga praca i podobna sytuacja, która się pojawiła od połowy grudnia. Powiem szczerze że mam. Już dosyć, przecież ja nie niszę tego dla fanu, nie podnieca mnie to i traktuje to tak jak każda inna bieliznę. Żadne argumenty nie trafiaja do nich, ostatnio nawet zaczęli na dzień dobry pytać: jak tam dzisiaj masz czarne kryształki czy może kabaretki albo w serduszka pończoszki? Szkoda że zero tolerancji i zaściankowość jest w naszym społeczeństwie. Znowu szukać mam pracy? Tutaj jestem już chyba spalony, najgorsze że może się zdarzyć że fama jednak w mojej branży podaży też za mną. 

Do Krzysiek 77: Głupimi tekstami kolegów, a zwłaszcza koleżanek z pracy nie przejmuj się. Twoje zdrowie jest najważniejsze. Koleżanki możesz zapytać, kiedy w końcu przestaną ubierać się jak transwestyci i zaczną nosić sukienki i spódnice, a nie spodnie.

Możesz też im wjechać na ambicję i zapytać czy tak się interesują Twoimi nogami, bo własne mają zbyt brzydkie. Powinno podziałać. Ewentualnie (tym mądrzejszym) wytłumacz na czym polega Twoje schorzenie, może zrozumieją.

Co do ulicy pozostaje budować formę i posturę, która będzie odstraszać od zaczepek.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Krzysiek77
4 godziny temu, Gość Użytkownik napisał:

Do Krzysiek 77: Głupimi tekstami kolegów, a zwłaszcza koleżanek z pracy nie przejmuj się. Twoje zdrowie jest najważniejsze. Koleżanki możesz zapytać, kiedy w końcu przestaną ubierać się jak transwestyci i zaczną nosić sukienki i spódnice, a nie spodnie.

Możesz też im wjechać na ambicję i zapytać czy tak się interesują Twoimi nogami, bo własne mają zbyt brzydkie. Powinno podziałać. Ewentualnie (tym mądrzejszym) wytłumacz na czym polega Twoje schorzenie, może zrozumieją.

Co do ulicy pozostaje budować formę i posturę, która będzie odstraszać od zaczepek.

Powodzenia.

Dziękuję za podpowiedzi. Trafne spostrzeżenia. Po prostu zacząłem się przejmować że chcą że mnie zrobić jakiegoś nienormalnego, który będzie ganiał dzieci po osiedlu albo jeszcze coś gorszego. Nie miałem żadnej riposty, po prostu to olewałem ale ludzie są wredni a w szczególności kobiety, przynajmniej te z pracy ( nie wszystkie bo kilka kobiet mnie nawet wspiera w tej sytuacji) ale stanowcza większość ma już wyrobioną o mnie opinię. Na początku nie przyznawałem się do tego że noszę rajstopy, ale kiedyś mnie uszczypneła w nogę jedna z tych poj.....ych, inna specjalnie podwinęła mi nogawkę i się obie utwierdziły w swoim przekonaniu i dokładnie od tego momentu się znęcają, wciągając w to cała firmę. Oczywiście co niektórzy faceci też im wtórują, ale jest to pomijalnie mała ilość osób. 

Co do mojej postury, to faktycznie jestem raczej wagi piórkowej, więc faktycznie trzeba może "przypakować" - może to i dobre rozwiązanie. Wówczas raczej nikt by nie chciał mnie zaczepiać. Przecież wiele razy widziałem byczka z wydepilowanymi nogami i wysmarowanego olejkiem na ulicy i nikt nawet nie spoglądał na niego ze strachu że może się coś byczkowi nie spodobać.

Odnośnik do komentarza

DO Gość  - Gość  Krzysiek  77

Ja  mam podobnie uczulenia na ten silkon  /odparzenia  / uczulenia i zapobiegawczo mam nakazane  noscić produkty uciskowe w 1 klasie ucisku rajstopy jak dla męzczyzny dla mnie nie są dobre bardziej mi zaleca pończochy przeciwżylakowe w 1 klasie aby nie było  nawrotom 1 klasa nie jest bardzo gruba tylko w lecie też kłopot z oporami ale trzeba nosić  jak nie nosze to nogi bolą i  są  ciężkie tylko niestety potrzebny pasek aby się nie zsuwały co jest kłopotliwe   też  nieraz mam obtarcia na udach  , od sposobu chodzenia i grubszych ud ale tu nie ma rady , a jaki  w lecie zastepczo nosisz  rajstopy damskie   z jakich marek i czy one pomagaja na te problemy .

Odnośnik do komentarza
Gość Żylaczek 79

Do Krzysiek 77: Cóż poradzić kolego. Ja jedno poradzę że jak by koleżanka do mnie rękę wyciągnęła i podwinęła nagawke od spodni czy uszczypnela to momentalnie by dostała strzała z liścia. Narusza Twoja nietykalność cielesną. U mnie wzrost 183cm, waga 106 kg i treningi na siłowni więc na ulicy czuje się pewnie. Dodatkowo przy pasku do spodni noszę w kaburze mojego przyjaciela - 21 cali hartowana pałka teleskopowa firmy ESP. Polecam. Ale niestety przez moje rozmiary mnie naprawdę ciężko jakieś wyroby uciskowe na siebie znaleźć. Rajstopy wiele razy testowane - żadne się nie sprawdziły. Czy grube czy cienkie, medyczne czy zwykłe nawet zimowe z mikrofibry damskie - każde na brzuchu się roluja czego nie lubię. A medyczne przez to słabiej trzymane obsuwają się tworząc walki za kolanami. Najlepsze dla mnie są pończochy firmy Mediven noszone na pasku do pończoch - wysokim typu girdle. Z samonosnych to jeszcze z Veery piątki na mnie wejdą i nawet trzymają się na silikonie. 

Po przechorowaniu covida żyły na prawej nodze jeszcze bardziej zaczęły boleć jak uciskowych nie nosiłem i realnie zacząłem się bać zatorowości płucnej. Wirus jak i te szczepionki zatory mogą wywoływać. 

W jakiej branży pracujesz że masz taki przyglupiaty zespół? - zachowanie na poziomie dzieci z gimnazjum, a nie dorosłych ludzi. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...