Forum Uroda

Kurze łapki albo jak dbać o skórę wokół oczu?

~sacura

~sacura

Witam! Od jakiegos czasu mi sie pojawily tzw. kurze lapki wokol oczu, mimo mlodego wieku, nie wiem, dlaczego? moze ktos zna sposoby jak sie tego pozbyc i w ogole ja dbac o skore wokol oczu? dodam, ze nosze etz soczewki

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Rusalka989

Rusalka989

Mozna kupic krem przeciwzmarszczkowy odpowiedni do wieku, ale znam tez domowe sposoby, np. zrob sobie maseczke z zielonej herbaty albo rumianku i naloz na 4 min. Pamietaj nawilzac skore wokol oczu, bo jest bardzo delikatna i szybko sie starzeje.

84931 rusalka989 Kobieta, 31 lat, Jarocin
Anna Methea

Anna Methea

Odpowiedź eksperta

Niezależnie ile masz lat kup krem pod oczy. Jeżeli jesteś młoda nie musi to być przeciwzmarszczkowy, wystarczy nawilżający - jeżeli zadbasz o te miejsca zmarszczki z pewnością się spłycą.
Zmarszczki wokół oczu powstają z różnych przyczyn, w większości jest to zasługa naszej mimiki ale też pomagamy procesowi starzeniu skóry pijąc za mało wody, myjąc okolice oczu mydłem, nie stosując regularnie kremu pod oczy bądź nakładając na powieki kosmetyki do tego nie przeznaczone np podkład do twarzy.
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i należy o nią szczególnie zadbać.

--

Methea Wizaż

84860 anna-methea Kobieta, 31 lat, Lublin
Złośliwa

Złośliwa

a to nie może by ten sam krem co nim twarz się smaruje?

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 31 lat, Warszawa
kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

To naturalne, że wraz w upływem lat na naszej twarzy pojawiają się nowe zmarszczki. U osób młodych są to zmarszczki mimiczne, które uwidaczniają się w momencie "wyrażania emocji" za pomocą mimiki twarzy. Mniej więcej po 25 roku życia wskazane jest stosowanie kremów wygładzających skórę. Wcześniej zaleca się jedynie kosmetyki o właściwościach nawilżających.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 29 lat, Warszawa

Odpowiedź eksperta

Złośliwa
a to nie może by ten sam krem co nim twarz się smaruje?

W obrębie okolicy oczu można stosować kosmetyk, który stosujemy na całą twarzy. Warunek jest jeden: nie może on powodować podrażnienia oczu ani łzawienia. Ze względu na zawartość substancji zapachowych w kosmetykach do twarzy istnieje ryzyko wystąpienia podrażnienia w obrębie okolicy oczu. Kremy pod oczy nie zawierają w składzie kompozycji zapachowej.

~Martanika

~Martanika

Jakiego rodzaju kosmetyki kolorowe mogę spokojnie stosować na oczy, aby zmarszczki nie powiększały się?

~csds

~csds

Zdecydowanie krem z serum Snake Venom - na noc i na dzień. Moje zmarszczki to już praktycznie przeszło¶ć :))). Każdy kosztuje 249 zł, ale teraz można kupić zarówno na dzień jak i na noc - jako zestaw i wychodzi o wieele taniej, bo razem 399 zł.

Minionka

Minionka

Ja mam inny krem do twarzy a inny do okolic oczu. Podobno można używać zwykłego kremu do twarzy też pod oczy, ale te pod oczy są delikatniejsze i mają inny skład.

161521 minionka Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Ariella

~Ariella

Mogę polecić krem pod oczy Korany. Jestem z niego bardzo zadowolona :) Jest na bazie naturalnego pszczelego wosku, dzięki czemu doskonale nawilża i odmładza skórę wokół oczu

aneczka89

aneczka89

Oprócz kremów, możesz też gimnastykować twarz. Na twarzy zmarszczki pojawiają się najszybciej. Nie uciekniemy od powstania kurzych łapek, ale możemy opóźnić ich powstanie poprzez łatwe ćwiczenia. Możemy je wykonywać przed snem i po przebudzeniu. Wykonanie ich niech nie trwa więcej niż trzy minuty. Możemy dodatkowo nakremować sobie twarz. Jednym z ćwiczeń jest mrużenie oczu bez poruszania policzkami, ustami. Bez żadnej mimiki, pracują tylko oczy. Powtarzamy to ćwiczenie dziesięć razy. Po każdym razie rozluźniamy oczy. Już po kilku dniach zauważymy lepsze napięcie skóry wokół oczu.

161444 aneczka89 Kobieta, 27 lat, Sandomierz
Ice_Girl

Ice_Girl

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem na kurze łapki są różnego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe które również dbają o okolice wokół oczu. Od siebie polecić mogę revitalift filler który nie tylko jest skuteczny sam w sobie ale ma przyjemną konsystencje oraz ładny zapach.

135857 ice-girl Kobieta, 36 lat, Warszawa
~Dark_Rivers

~Dark_Rivers

Stanowczo odradzam kremy ponieważ one tylko na krótki okres niwelują zmarszczki, a z czasem i tak każde zniekształcenie skóry powraca z powrotem na swoje miejsce. Najlepszym i sprawdzony sposobem są kąpiele błotne. Proponuje zrobić mały wypad poza miasto do lasu i poszukać jakiegoś kąpieliska dzików Już po 15 min paćkania się błotku twoja skóra na twarzy będzie tak gładka ja pupcia niemowlaka :P

Bombaatomowa

Bombaatomowa wpis edytowany

Rivers wyslalam Tobie trzy dni temu wiadomosc. Dlaczego mi nie odpisales jeszcze?

--

Fan Club Trooling- czujka nocna

161861 bombaatomowa Kobieta, 21 lat, Katowice

Odpowiedź eksperta

Jeżeli kurze łapki spędzają nam sen z powiek, a kosmetyki niewiele pomagają w tym przypadku, to można jeszcze rozważyć ostrzykiwanie skóry przy pomocy toksyny botulinowej. Wprawdzie efekty zabiegu są jedynie tymczasowe (3-6 miesięcy), ale z całą pewnością są bardzo zadowalające. W przeciągu 2óch tygodni od zabiegu skóra okolic oczu jest znacząco wygładzona.

Odpowiedź eksperta

Dark_Rivers
Stanowczo odradzam kremy ponieważ one tylko na krótki okres niwelują zmarszczki, a z czasem i tak każde zniekształcenie skóry powraca z powrotem na swoje miejsce. Najlepszym i sprawdzony sposobem są kąpiele błotne. Proponuje zrobić mały wypad poza miasto do lasu i poszukać jakiegoś kąpieliska dzików Już po 15 min paćkania się błotku twoja skóra na twarzy będzie tak gładka ja pupcia niemowlaka :P

Z całą pewnością nie warto rezygnować ze stosowania kremów, ponieważ poprawiają one kondycję skóry i skutecznie opóźniają procesy jej starzenia.

~Dark_Rivers

~Dark_Rivers

Ależ oczywiście:) A tak swoją drogą, to nigdy nie spodziewałbym się, że na taki tani chwyt nabierze się jakiś "ekspert" Cóż, jak widać moja błyskotliwość nie zna granic :-)

Odpowiedź eksperta

W przypadku okolic oczu poprawę jędrności skóry oraz jej wygładzenie można również uzyskać po serii zabiegów wykorzystujących działanie lasera frakcyjnego czy radiofrekwencji mikroigłowej ;)

~Cośka

~Cośka

też używam kremu pod oczy ale dostałam bon na zabiegi upiększające w Dermamedzie....myślałam właśnie o zabiegach na kurze łapki, bo troszkę mam ich już...niestety;)

Odpowiedź eksperta

Poza stosowaniem kosmetyków warto zafundować skórze profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym, gdyż cechują się one intensywniejszym działaniem od tradycyjnej pielęgnacji w domu. W miarę możliwości taka wizyta w klinice czy salonie piękności była by wskazana średnio raz na miesiąc.

Bombaatomowa

Bombaatomowa

Moja mama używa maseczek ujędrniających przede wszystkim dobre są bo szybko działają i już po tygodniu stosowania widać zamierzony efekt:-)

--

Fan Club Trooling- czujka nocna

161861 bombaatomowa Kobieta, 21 lat, Katowice