Forum Uroda

Pielęgnacja cery dojrzałej

~Marylka 45

~Marylka 45

Witam,
Mam 45 lat. chciałabym się dowiedzieć jak dbać o cerę w tym wieku. wiem, ze może się to wydać dziwne ale jakoś nie mogę albo nie umiem dobrać sobie odpowiedniego kremu do twarzy. mam cerę naczynkową, która jest dość wrażliwa. Po za tym chciałabym coś zmienić w swoim wyglądzie bo chyba dopadł mnie kryzys, ale nie chcę wyglądać jak w przysłowiu z przodu muzeum z tyłu liceum.
Z poważaniem Maryla

Odpowiedzi znajdują się poniżej

aanielkaa

aanielkaa

ja polecam kosemtyki dr eris sa drogie ale naprawde to dobre kosmetyki zwlaszcza dla cery +40

17 aanielkaa Kobieta, 37 lat, Kraków
Złośliwa

Złośliwa

a moja używa AA i też jest bardzo zadowolona. Musisz pamiętać o dobrym nawilżeniu bo skóa dojrzała z tego co mi mama mówiła często staje isę przesuszona

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 32 lata, Warszawa
~anka08

~anka08

ja polecam serie do skory naczynkowej z ziaji. z moich notatek ze szkoły moge dac ci też kilka wskazówek:
Zabiegi peofesjonalne w gabinecie:
jontoforeza, sonoforeza, elektrokoagulacja - zamykanie teleangiektazji
laseroterapia - usuwanie naczynek
maski algowe (polecam!!!), płaty kolagenowe
naświetlanie lampa sollux z niebieskim filtrem
Pielęgnacja domowa:
stosowanie wody mineralnej lub przegotowanej
nie stosować zbyt dużej liczby kosmetyków jednocześnie
nie wykonywać peelingów mechanicznych i chemicznych
stosowanie kremu na dzień, fluidu
peelingi enzyamtyczne (delikatniejsze)
stosowanie kosmetyków hypoalergicznych
tryb życia:
unikać solarium i słońca
chronić skórę przed zimnem i wilgocią
unikanie przegrzewania skóry (solarium, strumien gorącego powietrza z suszarki, piekarnika, kuchenki)
unikanie spożywania gorących napojów i potraw, alkoholu, mocnej kawy i herbaty, ostrych i kwaśnych przypraw
niepalenie papierosów
zwalczanie zaburzeń układu pokarmowego
To tyle z mojej strony mam nadzieje że pomogłam

~willka

~willka

MI bardzo sie podobaja kosmetyki Mary Kay, sa swietne jak dla mlodych tak i dla dojrzalych osob, moja mam na pzyklad korzysta z tyh kosmetykow i jest bardzo zadowolona, kupujemy ich juz od kilku lat

~Myszka4

~Myszka4

ale mi sie nie bardzo podabaja kosmetyki oriflame kupilam pare razy tam krem i stoi teraz prawie nieuzywany bo nie podoba mi sie jest za tlusty

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Wybór odpowiedniego kosmetyku do twarzy nie jest taki prosty. Powinna Pani zwrócić uwagę na to, aby kosmetyk zawierał w składzie substancje, które wzmacniają naczynka, tj. witaminę C, escynę, ruszczyk. Niektóre kosmetyki do cery dojrzałej zawierają w składzie te substancje. Może Pani również stosować dwa różne kremy rano i wieczorem. Rano kosmetyk, który uszczelnia naczynka, natomiast na noc kosmetyk, który wygładza skórę. Oczywiście dobrze by było przed zakupem danego produktu wypróbować jego próbkę. Wtedy mamy pewność, że kosmetyk nam odpowiada. Istotna jest również konsystencja preparatu. Gęste kremy idealnie sprawdzają się w przypadku cery suchej. Lekkie emulsje są wskazane dla cer mieszanych i tłustych.

Istotnym elementem pielęgnacji cery naczynkowej są również produkty przeznaczone do demakijażu i tonizacji skóry. Do usuwania makijażu najlepiej wybierać produkty 3 w 1 (mleczko lub płyn micelarny). Za ich pomocą można usunąć makijaż z twarzy oraz oczu. Produkty te od razu tonizują skórę, więc nie ma konieczności stosowania toniku. Ograniczenie ilości tych preparatów jest istotne, gdyż cera naczynkowa źle toleruje "pocieranie". Ważnym elementem pielęgnacji jest również odpowiedni peeling. W przypadku cery naczynkowej należy wybierać peelingi enzymatyczne. Nakłada się je na skórę w postaci maski i pozostawia na okres 10-15 minut.

W miarę możliwości warto również od czasu do czasu wybrać się na profesjonalny zabieg do salonu kosmetycznego ;)

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
Julkatan

Julkatan

Pamiętajcie też o pielęgnacji oczu - nie tylko krem czy maseczki, ale dobrze je co wieczór nawilżać odpowiednimi kroplami :) odkąd tak robię to rano wyglądam na o wiele bardziej wypoczętą, nigdy nie mam zmęczonych, suchych oczu - używam do tego niebieskiego Starazolinu.

192290 julkatan Mężczyzna, 23 lata, Katowice
emilka8866

emilka8866

Zadbaj o kosmetyki dobrej jakości stworzone dla cery w Twoim wieku. Np. moja mama używa kremów 40+ z AA i sobie chwali. Ale śmiało można sięgnąć po coś z wyższej półki cenowej albo np. dobry kolagen, który świetnie odmłodzi skórę :)

188759 emilka8866 Kobieta, 31 lat, Warszawa