Skocz do zawartości
Forum

Nadmierne pocenie się pod pachami


Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrzr@o2.pl

Witam,

Ostatnio postanowiłem zrobić coś z poceniem pod pachami. Problem pojawił się kilka lat temu i ciągle narastał (podobno wrodzone). Żadne antyperspiranty nie działały, a te "niby" mocne (etiaxil) jeszcze pogorszyły.
W desperacji wybrałem zabieg INFINI. Pachy zdeko poranione, ale...NIE POCĘ SIĘ ! Mogę pójść na prezentację bez papierowych ręczników pod koszulą. Nie boje się wreszcie, że mi marynarka przesiąknie. Czad. Polecam wszystkim. Zrobiłem to miesiąc temu, więc nie umiem powiedzieć, czy nie wróci, ale jeśli zostanie tak jak jest (praktycznie zerowe pocenie) to alleluja :)

Odnośnik do komentarza

~kamilka09
Też myślałam, że zdecyduję się na zabieg, ale jakoś uratował mnie etiaxil, nie wiem czy na dobre czy chwilowo, ale jestem szczęśliwa, ze wreszcie pozbyłam się tego zapachu potu i mam sucho pod pachami.

Etiaxil skutecznie reguluje nadmierne pocenie w sytuacji, gdy stosujemy go regularnie. Początkowo stosujemy go kilka razy w tygodniu. Z czasem wystarczająca jest nawet aplikacja 1 na tydzień lub rzadziej. Niemniej jednak, po całkowitym zaprzestaniu kuracji, wzmożone pocenie może po jakimś czasie powrócić.

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek2
Dla mnie etaixil jest zbawieniem. Teraz używam go tylko raz na tydzień i jest ok.
Czy ktoś może wie, czy regularne stosowanie pod pachy eiaxilu jest szkodliwe ?

Zawarte w składzie tego antyperspirantu substancje częściowo czopują ujście gruczołów potowych, a tym samym ograniczają wydzielanie potu. Mechanizm ten nie zagraża naszemu zdrowiu i jest całkowicie odwracalny.

Odnośnik do komentarza

Mój kolega z pracy zaczął go używać antyperspirant Odaban i bardzo sobie go chwali. Podpytałam się go co też takiego zrobił,że wygląda schludniej i nie na narzeka na ciągle psująca się klimę :) Sama się nieraz męczę w garsonkach i nie mogę się odgonić od myśli, że widać będzie plamy potu na ubraniu. No nic właśnie zamówiłam odaban na ebayu :) i liczę na suche pachy :)

Odnośnik do komentarza
Gość Malinka94

I na prawdę od używania tych środków pod pachy, nie macie podrażnionej tam skóry??? Zazdroszczę :<<br /> Ja swego czasu używałam Antidral. Efekty super, ale w końcu się poddałam, bo miałam silne podrażnienia - sucha, zaczerwieniona skóra, nawet po lekkim jej potarciu straaasznie mnie swędziała, a w końcu po posmarowaniu środkiem piekło okropnie.

Odnośnik do komentarza

Hej
może pocenie ejst spowodowane przyjmowanie jakiś leków?
Powiem Ci, ze ja miałam i takie antypersp. z apteki za 20 pare zł. i takie zwykłe. Hm...w zasadzie żadne 100% nie chroniły. U mnie kompletnie nei sprawdizła się np. ziaja,ta seria med, srasznie swędzą pachy. Ale np. bardzo dobre są tanie antyperspiranty z rosmana, te produkowane dla niego, czyli ISANA, ja kupuję teraz te bez alkoholu, one nazywają sie sensitive czy jakoś tak. Kompletnie nic nei swędzi. Dobre są zaróno te w kulce jak i w sprayu(ale to oceniam tą serię med) kosztują normalnie jakieś 4zł a i taniej można kupić. Zastosuj trik w postaci ubrania- nie ma mocnych , zebyś w uplane dni nie przemoczyła bluzki z krórtkimi rękawami- nos wtedy takie na ramiączka- to pot sobie ładnie odparuje, a zastosowanie antyperspirantu spowoduje, ze nie będziesz brzydko pachnieć,bo on chyba hamuje rozwój bakterii. Wiadomo, że podkoszulki trzeba zmieniać codziennie. Też trzeba sie co dziennie myć, a w czasie upałów dodatkowo może ze 2 razy przemyć pachy. W 100% dopiero ochroniłby Cię botox. Ale chce ci sie ostrzykiwac skóre i płacic tyle kasy? jesli baardzo sie pocisz idź do lekarza. Chociaz powiem Ci, ze mój brat miała zrobione w szpitalu badania na to i nie znaleziono przyczyny. jak wiesz, ze np, sie spocisz noś ubrania w atkich kolorach, żeby tego nie było widać, czyli jaśniutkie.
No i też dobrze jakby materiały były naturalne, albo jakies faktcznie zaawansowane technicznie, niby z jonami srebra, odparowujace pot itp, ale wiaodmo, ze takie ciuchy to nosi się na siłownie itp. Takze polecam trik z tymi ubraniami i antyperspiranty ISANA.

Odnośnik do komentarza

Antidral!!!!!!!!!! miałam mocne problemy z potem,po prostu ściekało ze mnie nawet jak siedziałam jedynie przy komputerze ,kupiłam pare dni temu antidral ,używałam 4 dni i już koniec z potem! Ale oczywiście nadal będę używać:) . Słuchaj,tylko koło 20 zł a koniec z potem na stopach i pod pachami,jedynie na dłonie mi nie podziałał :D
powodzenia!

Odnośnik do komentarza

~Malinka94
I na prawdę od używania tych środków pod pachy, nie macie podrażnionej tam skóry??? Zazdroszczę :<<br /> Ja swego czasu używałam Antidral. Efekty super, ale w końcu się poddałam, bo miałam silne podrażnienia - sucha, zaczerwieniona skóra, nawet po lekkim jej potarciu straaasznie mnie swędziała, a w końcu po posmarowaniu środkiem piekło okropnie.

Silnie działające środki antyperspiracyjne mogą podrażniać skórę ze względu na obecny w ich składzie alkohol. To ważne, aby nie aplikować tych preparatów na ogoloną skórę przez okres 24h. Poza tym, skóra musi być dokładnie osuszona. Po kąpieli należy odczekać z aplikacją minimum 30 minut.

Odnośnik do komentarza

~Malinka94
I na prawdę od używania tych środków pod pachy, nie macie podrażnionej tam skóry??? Zazdroszczę :<<br /> Ja swego czasu używałam Antidral. Efekty super, ale w końcu się poddałam, bo miałam silne podrażnienia - sucha, zaczerwieniona skóra, nawet po lekkim jej potarciu straaasznie mnie swędziała, a w końcu po posmarowaniu środkiem piekło okropnie.

Możesz również poszukać wersji antyperspirantu do wrażliwej skóry, gdyż zawiera on w składzie zdecydowanie mniejszą ilość alkoholu i nie podrażnia tak mocno skóry.

Odnośnik do komentarza

Też miałam stracha przed swędziawką pod pachami. Ale kilka dni przed zastosowaniem tego antyperspirantu zrobiłam sobie depilacje pach pastą cukrową (jak sobie pomyśle, że miałabym chodzić z zarośniętymi pachami,ble) i dzięki temu nie musiałam ich golić zwłaszcza przez kolejny, 1 tydzień codziennego używania Odaban.
Ale spray psikałam najpierw na wacik i taki nasączony przykładałam pod pachy. Wystarczyło :)
i nie piekło.

Odnośnik do komentarza

jestem eksperymentem ,próbuję dosłownie wszystkiego :-)jeżeli chodzi o pocenie ....niestety nie wiedziałem jak dalej z tym żyć.Szukam wszystkich możliwości nic jednak nie pomaga.Dopiero doczytałem się o jonoforezie, jestem po 4 tygodniowej kuracji a wyniki niesamowite.odnośnie pach to po prostu rewelacja :-)Nic ....żadne plamy pod pachami,polecam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...