Forum Uroda

Nadmierne pocenie się pod pachami

sjlilia

sjlilia

Witam! Czy ktoś zna może jakieś sposoby na nadmierną potliwość pod pachami? Do tej pory pociłam się normalnie, teraz mam z tym problem. Pomocy! Wiem, że istnieją drogie preparaty, na których zakup niestety nie mogę sobie pozwolić, więc może ktoś poleciłby mi jakiś skuteczny i w miarę tani preparat? A może to jakaś oznaka choroby?

27357 sjlilia Kobieta, 36 lat, Poręba

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Komercha

~Komercha

talk, antypespirant mineralny - przynajmniej ten ostatni mi pomógł... Wiem że są też takie specjalne zabiegi ograniczające pocenie

Złośliwa

Złośliwa

wiem że są takie tabletki, reklamowane w tv z taką głupią piosenką i takim facetem z którego leje się woda

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
xSandra

xSandra

ja stosuje adidas pod pachy w sztyfcie potem jeszcze dezodorant a na nadmierne pocenie sie sa tabletki reklamowali je w telewizji hamuja wydzielanie potu, sprobuj tez moze sauny :)

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 31 lat, Kraków
sjlilia

sjlilia

Dzięki za podpowiedzi. Wypróbuję ten antyperspirant mineralny. Jeśli Tobie Komercha pomógł, to może i mi pomoże. Nie chcę łykać tabletek, bo szkoda obciążać żołądek.

27357 sjlilia Kobieta, 36 lat, Poręba
~Madelineee

~Madelineee

Ja się nadmiernie nie pocę w ogóle,ale zamiast codziennie po kąpieli smarować pachy antyperspirantem,to zakupiłam sobie bloker z firmy Ziaja i stosuję dwa razy w tygodniu-pomaga

~Madelineee

~Madelineee

Moja siostra ma taki sam problem jak ty,dosłownie z niej płynęło dopóki nie zakupiła sobie tego samego blokera,zredukowane pocenie ma do minimum.
Nie myśl,że to jakaś reklama dla tej firmy,ale jest po prostu dobre i tyle,dlatego polecam.Kosztuje grosze.

~ahhh

~ahhh

Nie wiem czy te stopery sa dobre bo nigdy nie probowalam ale ja zawze uzywam Rexona dla mnie jest najleszym dezodorantem

Złośliwa

Złośliwa

bodobno bloker z ziaji jest dobry, tak czytałam w jakiejś prasie kobiecej, bo zrobili test. i wypadł najbardziej korzystnie. Zawsze możesz używać blokera na specjalne okazje a normalnego antypespirantu na codzien

--

~iksik

~iksik

A mi nic nie pomaga zaden dezodorant, i zawsze mam takie plamy pod pachami, ale ostatnio kupilam sobie takie jak by wkladki do koszulek przykleja sie i nie ma plam pod pachami, zawsze to cos :)

Deanerys

Deanerys

no własnie ja sobie tego nie wyobrażam. To sie nakleja na bluzkę czy na pachę
?

--

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

83919 deanerys Kobieta, 36 lat, Kraków
Lada

Lada

Teżkupowałąm sobie takie, to sie nakleja na bluzke i wcale tego nie czuc :) wiec jest to wygodne no i nie ma plam na ubranich pod pachami

84844 lada Kobieta, 33 lata, Frampol
pink elephant

pink elephant

gorzej jak masz bluzke na ramiaczkach to odpada poza tym ja bym sie dziwnie czula z jakas naklejka... wole antyperspiranty

84373 pink-elephant Kobieta, 33 lata, Złocieniec
Złośliwa

Złośliwa

no z bluzką na ramiączkach to był by problem... ale do koszulowej białej bluzki mogły by się sprawdzić

--

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Przede wszystkim do codziennej higieny wybieraj antyperspirant, a nie dezodorant. Antyperspiranty czasowo blokują wydzielanie potu, a dezodoranty jedynie maskują nieprzyjemny zapach.

W aptekach są dostępne silniej działające preparaty na nadmierną potliwość, które stosuje się na noc. Przykładowo może to być Etiaxil. Produkt stosuje się kilka razy w miesiącu - przynosi naprawdę dobre rezultaty.

W medycynie estetycznej bardzo skuteczną metodą leczenia nadpotliwości jest śródskórne podanie toksyny botulinowej. Zabieg wykonuje lekarz dermatolog. Niestety metoda ta jest bardzo kosztowna, a efekty utrzymują się około 6-12 miesięcy ;(

Bardzo istotne w przypadku nadmiernej potliwości jest stosowanie się do poniższych wskazówek:
 Noszenie przewiewnych ubrań
 Zmiana ubrania w ciągu dnia
 Miejsce pracy i dom dobrze wietrzone, chłodne
 Unikanie potraw i napojów nasilających pocenie (ostre i gorące potrawy)
 Redukcja stresu , napięcia, lęku
 Dbanie o relaks w ciągu dnia
 Dbanie o higienę osobistą – mycie w ciągu dnia

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
~forevka

~forevka

Będę musiała poszukać tego etiaxilu, bo mam podobny problem, tym bardziej, że zrobiło się cieplej... ciągle pocę się pod pachami i mi również żadne antyperspiranty nie pomagają.

kkaa

kkaa

ja polecam Antidral... jest tańszy od etiaxilu a dla mnie rewelacyjny.... Nakładam na noc co drugi lub trzeci dzień i mam spokój:)

98023 kkaa Kobieta, 29 lat, Własny Świat
~druszka

~druszka

Mi z kolei pomógł etiaxil i nie szukam niczego innego, dla mnie jest najlepszy i przede wszystkim szybko widać efekty.

~gruszka78

~gruszka78

Zazdroszczę, na mnie etiaxil w ogóle nie działał. Po dosyć długim czasie testowania różnych metod i leków uznałam, że warto rozejrzeć się za jakimś zabiegiem. Poczytałam trochę i wybrałam zabieg toksyną botulinową. Jestem już kilka miesięcy po tym zabiegu i efekty ciągle się utrzymują;D cudownie jest przestać myśleć o tym problemie, wcześniej ciągle miałam to w głowie... Tylko z takimi zabiegami trzeba uważać i najlepiej dokładnie sprawdzić gabinet, w którym zabieg będzie wykonywany. Ja miałam o tyle wygodnie i pewnie, że moja kuzynka jakiś czas temu też sobie robiła zabieg i bardzo polecała Melitusa (Warszawa). Mnie też się tam bardzo podobało i jeżeli ktoś szuka dobrej kliniki to polecam:)