Skocz do zawartości
Forum

Żele i kremy antycellulitowe


Gość kwiattt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiattt

Cześć!
Kupiłam niedawno sobie krem antycellulitowy ale jak na razie nie widze zadnych efektów. Czy wie ktos czy takie żele i kremy cos pomagaja? Moze ktoras z was uzywala takiego kremu albo zelu? Bo nie wiem czy to akurat ten krem co kupilam nie jest skuteczny czy one wszystkie sa takie? a moze powinnam jeszcze poczekac na te efekty???

Odnośnik do komentarza

Witam! Same żele i kremy nic nie dadzą bez odpowiedniej diety i masażu. U jednych cellulit schodzi szybciej, u innych kobiet wolniej - wszystko zależy od przemiany materii. Kremy i balsamy z pewnością nie zaszkodzą, pomogą pielęgnować skórę i nieco ją napną ale same z siebie nie pomogą jako jedyna metoda walki z pomarańczową skórką.

Aby wiedzieć jak walczyć trzeba najpierw poznać wroga - cellulit to w prostych słowach zatrzymane przemiany materii prowadzące do odkładania się toksyn w tłuszczu. Dzieje się tak kiedy Nasza wątroba nie jest w stanie poradzić sobie z ilością toksyn, wiąże je w związki z tłuszczem i odkłada "w bezpieczne miejsce" powodując zatrzymanie się limfy, odkładanie tłuszczu i nieprawidłowy przepływ krwi. Jest kilka stopni cellulitu, w skrajnych przypadkach (ciężkich) może on prowadzić do powstawania żylaków i zatorów dlatego warto z nim walczyć od samego początku ćwiczeniami i zdrowszą dietą.

Więcej szczegółowych porad jak efektywnie walczyć z cellulitem przeczytacie w linku poniżej.
http://portal.abczdrowie.pl/cellulit

Odnośnik do komentarza

A żeby Wam wytłumaczyć dlaczego balsamy i kremy nie działają jak powinny, czyli w 100% powiem tylko że substancje(kosmetyki) powierzchniowe wnikają jedynie do płytkiej warstwy skóry, nie docierają do skóry właściwej ani warstwy podskórnej w której znajduje się przyczyna cellulitu :) Efekt chudnięcia czy wygładzenia to w większości zasługa masażu podczas aplikacji.

Odnośnik do komentarza

Ja z własnej autopsji wiem co mi pomogło,a co nie.
Wypróbowałam przeróżne kosmetyki tego typu.
I z czystym sumieniem polecam serię Ziaja-serum drenujące oraz Ava na cellulit ( kupuję na internecie,bo nigdzie tego nie ma)
Na cellulit potrzeba masażu i czasu.U mnie trwało to aż pół roku,chociaż miałam niewielki,widoczny dopiero po ściśnięciu skóry.
Dobre są naprzemienne prysznice zimną i ciepłą wodą,kosmetyki termoaktywne( smarujemy,owijamy się folią i pod koc na godzinkę) dobre są też peelingi np.kawowy.

Niestety nic nie poprawi stanu naszej skóry do końca życia bez diety,detoksykacji,odpowiedniej ilości wody no i ruchu oczywiście.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

No więc tak,mam koleżankę której babcia ma 65 lat i bardzo kobita dba o swój wygląd,kolagen,kremy i te sprawy.Cała łazienka zawalona kosmetykami od tych z niższej półki do tych nawet po kilkaset złotych.

Koleżanka przytyła sporo po chorobie jak leżała w szpitalu,jak nigdy nie miała paskudy cellulitu,to teraz wyskoczyło jej na udach,załamała się i poszła do Rossmanna kupić to,co w internecie znalazła i co miało przynajmniej 4 na 5 gwiazdek w rankingu.

Nabyła Eveline,chyba z 3 serum,Dax Perfecte,a od babci z łazienki wzięła sobie właśnie ten krem Ava,smarowała sumiennie 6 tygodni tak jak napisane jest z tyłu na opakowaniu.Jej babcia kupuje ten krem właśnie na Allegro,ogólnie jest strasznie ciężko dostępny,sama nie wiem czemu.Jak zaczęło jej się kończyć opakowanie,to zamówiła od razu 3 u tego samego sprzedającego.Smarowała i smarowała,rano jak wstała i wieczorem przed pójściem do łóżka i wiecie co? Oczy mi wyszły na wierzch jak ją w bikini zobaczyłam.

Zero grudek pod skórą,wygładzona,gładziutka,miła w dotyku i miękka.No to ja też zamówiłam sobie od razu dwie tubki i smarowałam naprzemiennie z innym serum,raz jedno na dzień,raz drugie na noc.Jestem miło zaskoczona efektami kremu polskiej firmy za 23 złote.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza
Gość agAtttta

A mi z kosmetyków antycellulitowych pomogły - i to bardzo profesjonalne kosmetyki do body wrappingu. Zawierają maksymalne ilości kofeiny olejku pomarańczowego, goździkowego, cynamonowego i jeszcze kilka innych - teraz nie pamiętam co jeszcze jest w składzie. Po wysmarowaniu się i owinięciu folią ciała w godzinę w widać efekty na skórze. Jest jędrniejsza i bardziej gładka. Cellulit się widocznie zmniejszył u mnie po 4 zabiegach. Więc jednak kremy coś dają. Nie rozwiązują problemu - ale mogą sytuację załagodzić. A na szybko dobre i to :) Dodam że niesamowicie grzeją - podobno najbardziej tam gdzie najwięcej tłuszczyku jest. W każdym razie na mnie podziałało. Tylko kosmetyki przez net trzeba zamówić.

Odnośnik do komentarza

Wszelkiego rodzaju kosmetyki antycellulitowe oraz wyszczuplające są jedynie dobrym uzupełnieniem diety oraz regularnej aktywności fizycznej. Taki balsam ujędrni i wygładzi naszą skórę, ale za jego pomocą nie uzyskamy efektu redukcji cellulitu oraz spadku obwodów ciała, jeżeli nie będziemy przestrzegać racjonalnej diety i nie będziemy ćwiczyć kilka razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza

RockBaby
Kiedyś kupiłam sobie taki krem/żel antycelullitisowy i nasadką do masażu i tez nie pomogło zbyt. Może za krótko stoswałam?

A czy w tym czasie przestrzegałaś również zdrowej diety i wykonywałaś ćwiczenia? Masaż stanowi jedynie element "wspomagający" proces redukcji cellulitu. Za jego pośrednictwem poprawiamy krążenie i dotlenienie tkanek oraz usprawniamy proces usuwania toksyn z organizmu. Jednak, aby uzyskać optymalne rezultaty konieczne jest wprowadzenie w życie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Warto również pamiętać o tym, że masaż wykonywany samodzielnie w warunkach domowych, nie dorównuje temu wykonywanemu przez specjalistę. Jednym słowem daje on słabsze efekty niż w przypadku profesjonalnego masażu.

Odnośnik do komentarza

kikimora
Może jakieś super drogie smarowidła i pomogą, ale ja w to nie wierzę. Pani ekspert dobrze doradza więc pozwolę się przylaczyć do jej wypowiedzi;-0

Lepiej przemyśleć kupno "super drogiego" kosmetyku, gdyż stężenie substancji aktywnych zawartych w jego składzie, z reguły jest takie samo jak w przypadku tańszych kosmetyków ;-).

Odnośnik do komentarza

Z pewnością, w walce z cellulitem wygramy dietą, aktywnością fizyczną a kosmetyk z odpowiednimi składnikami wmasowany w skórę może jeszcze wspomóc. Czytałam gdzieś, że pieprz cayenne przyspiesza przemianę materii, pobudza krążenie krwi, redukuje cellulit. Tylko czy są kosmetyki z tym składnikiem?

Odnośnik do komentarza

~AszkaB
Z pewnością, w walce z cellulitem wygramy dietą, aktywnością fizyczną a kosmetyk z odpowiednimi składnikami wmasowany w skórę może jeszcze wspomóc. Czytałam gdzieś, że pieprz cayenne przyspiesza przemianę materii, pobudza krążenie krwi, redukuje cellulit. Tylko czy są kosmetyki z tym składnikiem?

Rzeczywiście ciężko znaleźć kosmetyki zawierające w składzie tę substancję ;-). Warto zatem wprowadzić pieprz cayenne do codziennej diety i po prostu łączyć go z posiłkami. Jeżeli nie tolerujemy tej niezwykle ostrej w smaku przyprawy to można ją zastąpić suplementami diety, które zawierają w składzie pieprz kajeński.

Odnośnik do komentarza

~Darma
A słyszałyście o kosmetykach z wyciągiem z czepoty puszystej? Pomaga w pobudzeniu mikrokrążenia i wtedy grudki są mniej widoczne

Sporo czytam o kosmetykach i ich składzie, ale przyznam że nie słyszałam o tym składniku. Do jakich kosmetyków jest używany?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...