Skocz do zawartości
Forum

Pocenie nóg


Gość kimbek

Rekomendowane odpowiedzi

Kaska33
Talk do nóg pomaga na to? Nie wiedziałam. Chyba muszę to zakupić, bo czasem też mam taki problem. Mam nadzieję, że poskutkuje.

W pewnym stopniu tak. Talk to naturalnie występująca w przyrodzie substancja, która posiada zdolność do absorbowania wilgoci ;)..natomiast substancja ta sama w sobie nie ogranicza nadmiernej potliwości.

Odnośnik do komentarza

Polecam jonoforezę. Jest to zabieg nieskomplikowany który wykonuję się samemu w domu, pod warunkiem posiadania aparatu do terapii nadpotliwości jonoforezą. Jeśli borykasz się z nadpotliwością dłoni, stóp w aparat naprawdę warto zainwestować. Terapia jonoforezą jest skuteczna, a zakup aparatu to jednorazowy wydatek, a nie jak w przypadku botoksu wielorazowy. Nie wiem jak w przypadku pach i twarzy, niestety nie przetestowałam, gdyż nie mam problemów z tymi obszarami. Chętnie odpowiem na pytania związane z jonoforezą. Mogę również wypożyczyć aparat, aby przed zakupem można było przetestować czy jest wart wydania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

Nie ma innego sposobu, jak tylko regularna i intensywna pielęgnacja. Polecam kąpiele w specjalnych solach powstrzymujących potliwość stóp, regularne ścieranie po nich martwego naskórka (to on wydziela nieprzyjemny zapach) i pielęgnację stóp przy pomocy odpowiednich dla nich kremów. Można też próbować moczyć stopy np. w szałwii, która powstrzymuje pocenie i oczywiście obowiązkowo często zmieniać skarpetki oraz pozbyć się niestety butów, które przesiąkły nieprzyjemnym zapachem.

Odnośnik do komentarza

o poceniu się stóp dowiedziałam się od mojego chłopaka, bo ja osobiście nie mam takiego problemu i pierwsze od mojego chłopaka to usłyszałam, więc zaczęłam drążyć temat. Próbowaliśmy wielu sposobów z tych co piszecie ale jednak najskuteczniejszy okazała się toksyna botulinowa. Jes kilka preparatów różnią się czasem widocznych efektów. Możesz pozbyć się problemu na czas 6-12 miesięcy, w zależności od gęstości preparatu, 12 miesięcy albo nawet taki co efekty utrzymują się do 2 lat. Kwestia wyboru i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Gość marlenaarka

Mi domowe sposoby nijak nie pomogły, musiałam iść do podologa i dopiero on pozbył sie mojego wstydliwego problemu... teraz juz wiem jak dbac o higienę stóp bo podolog pan Piotr z Rzeszowa mi wszystko wytłumaczył.

Odnośnik do komentarza

Najlepszym sposobem na zdiagnozowanie przyczyny i ewentualne leczenie będzie oczywiście wizyta u lekarza, bo jeśli potliwość jest bardzo uciążliwa, to może okazać się, że to znak jakiegoś poważniejszego schorzenia. Sposobem na tymczasowe usunięcie objawów i brzydkiego zapachu jest chociażby stosowanie dezodorantu do butów https://www.manfoot.pl/pl/produkty/dezodorant-do-obuwia-i-stop/ który odświeża buty i neutralizuje zapach potu. Warto wypróbować ten preparat, bo może okazać się, że łatwiej nam będzie doczekać do wizyty u specjalisty i choć odrobinę zmniejszymy dyskomfort w czasie chodzenia, zwłaszcza, że powoli czas wrócić do lżejszych i bardziej odkrytych butów.

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.11.2016 o 13:23, kama100 napisał:

Polecam jonoforezę. Jest to zabieg nieskomplikowany który wykonuję się samemu w domu, pod warunkiem posiadania aparatu do terapii nadpotliwości jonoforezą. Jeśli borykasz się z nadpotliwością dłoni, stóp w aparat naprawdę warto zainwestować. Terapia jonoforezą jest skuteczna, a zakup aparatu to jednorazowy wydatek, a nie jak w przypadku botoksu wielorazowy. Nie wiem jak w przypadku pach i twarzy, niestety nie przetestowałam, gdyż nie mam problemów z tymi obszarami. Chętnie odpowiem na pytania związane z jonoforezą. Mogę również wypożyczyć aparat, aby przed zakupem można było przetestować czy jest wart wydania pieniędzy.

Jest wart zakupu, skuteczna jest tak jak o tym mówią, leczy bezpiecznie i zatrzymuje pot na długo, w moim przypadku to juz pół roku po ostatniej terapii się nie pocę, takiemu leczeniu nic innego nie dorównuje. Ja akurat posadam model  electro antiperspirant, według mnie najlepszy jaki zdobyłam. 

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc mi z tym pomogła inwestycja w dobre buty. Zawsze kupowałam jakieś takie podrzędne z sieciowek i po godzinie w butach byl koniec. Zainwestowałam w lepsze jakościowo i noga mi się nie poci. Od siebie polecam szczególnie buty Palladium, trudno jest je dostać w sklepach stacjonarnych ale warto jest zamówić w sieci. 

https://www.butomaniak.pl/pol_m_Marki_-P-_Palladium-434.html

W Butomaniaku mają sporo promocji na trampki  Palladium.

pol_il_Palladium-Mono-Chrome-Muted-Clay-

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...