Skocz do zawartości
Forum

Wypadające włosy


Gość lala125

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zdołowana.

Witam.
Zawsze miałam bardzo gęste i grube włosy. Jestem naturalną szatynką lecz postanowiłam zrobić z siebie blondynkę. Rozjaśniłam włosy i od razu zaczęły się łamać. Po 3 dniach od rozjaśnienia chciałam jeszcze troszkę je rozjaśnić i zrobiłam płukanke z soku z cytryny, letniej przegotowanej wody i kilku kropel wody utlenionej. Po umyciu zauważyłam, że od razu zaczęły wypadać. Stały się strasznie cienkie.
Teraz widzę odrosty lecz są nadal bardzo cienkie. W związku z tym moje pytanie brzmi czy jeśli odrastają cienkie to wrócą do swojej poprzedniej grubości?
I czy to możliwe, że zaczęły wypadać po płukance ponieważ były już bardzo osłabione rozjaśnianiem?

Odnośnik do komentarza

po ciąży, przy karmieniu to normalne. Kup sobie Vitapil, nie jes taniutki, ale jest bardzo dobry. Ja go brałam po ciąży i w momencie gdy sobie spaliłam włosy jedną farbą i teraz zawsze go biorę przed i po farbowaniu i mi pomaga. Naprawdę polecam!

Odnośnik do komentarza

Ja popieram koleżanki które pisały o sufrinie. Stosowałam go długo, bo przez ponad rok. Poprawa pojawiła się po 3-4 miesiącach, ale brałam dalej. Okazało się że pełne efekty naprawdę są warte żeby na nie czekać :) Ładne, gęste włosy i przy okazji naprawdę mocne paznokcie. Czy śmierdzi? Jedyne co mi przychodzi do głowy to ewentualne lekkie odbijanie się "siarką". Ale mi nie przeszkadzało i w sumie zdarzało się sporadycznie, tak więc jak co komu ;)

Odnośnik do komentarza
Gość kasiatweety1988

moja kolezanka jest fryzjerka. i wspominala cos o kapsulkach za 80 zl- (niestety nie pamietam nazwy) daje sie na reke i wmasowuje do włosów- a raczej skóry głowy. Polecała też taki zabieg na włosy - podobno ekstra- ale kosztuje 800 zł u fyzjera (dostaje sie dodatkowo preparaty do wzmocnienia efektu) i działą to na ok 4 miesiace- wlosy sa super - nie pusza sie i sa delikatne ale nie wypadaja- jak dla gwiazd Hollywood :D:D

Odnośnik do komentarza

Włosy w ciągu całego swojego życia przechodzą trzy różne fazy:
-fazę wzrostu
-fazę inwolucji
-fazę spoczynku

W czasie ciąży, w wyniku burzy hormonów, większość włosów znajduje się w fazie wzrostu i nie wypada. Dzięki temu włosy są gęste, mocne i lśniące. Po porodzie poziom tych hormonów reguluje się i niektóre włosy przechodzą w fazę spoczynku i wypadają - jest to całkowicie naturalny proces. W tym czasie kobietom wydaje się, że tracą bardzo duże ilości włosów, a tak naprawdę to w czasie ciąży włosy stają się nienaturalnie mocne i gęste :)

Oczywiście jak najbardziej wskazane jest stosowanie w tym czasie preparatów wzmacniających włosy. Najlepiej działają suplementy diety zawierające w składzie duże ilości skrzypu oraz składniki takie jak krzem oraz cynk.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...