Skocz do zawartości
Forum

Jak usunąć blizny po ospie?


Gość Haleczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Haleczka

Hej,
4 lata temu przeszłam ospę wietrzną i na twarzy zostały mi blizny, mama twierdzi że dlatego że się drapałam. Ale mniejsza z tym. Problem jest taki że strasznie mnie one szpecą. Mam 3 na czole i po 5 na policzkach. Chciałabym się ich jakoś pozbyć, ale nic na nie nie pomaga. Czy da isę usunać blizny po ospie. Bardzo to jest dla mnie wazne, bo doluja mnie te paskudztwa.

Odnośnik do komentarza

no niestety mane szanse, ja mam taką jedną bliznę na środku czoła i nic nie pomaga. Ja już się z tym pogodziłam, makijażem jakoś ją zakrywam, ale nie przywiązuję jakiejś strasznej wagi do tego

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza
Gość SickAngel

A peelingi enzymatyczne,kawitacyjne lub mikrodermabrazja? osobiście chodziłam z koleżanką,która miała niemiłą bliznę na środku policzka po wypadku jak była dzieckiem i 4 zabiegi mikrodermabrazji spłyciły tą bliznę niesamowicie.Tyle,że to było dwa lata temu,nie wiem jak teraz cenowo stoją zabiegi,bo ona płaciła za jeden 100 zł.

Odnośnik do komentarza

no jak już się blizny pojawiły to na pewno nie jest to ładne, na pewno też ci przeszkadzają i nieważne czy się drapałaś czy nie, ważne jest to, żeby się ich pozbyć. Na pewno skuteczne są peelingi i laser, ale to też zależy jak głębokie one są. A poza tym też jest jeszcze jeden sposób na pozbycie się blizn frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa zabieg autorski Marka Wasiluka i efekty naprawdę świetne, poza tym po zabiegu nie masz bardzo mocnych zaczerwienień.

Odnośnik do komentarza

~delice
no jak już się blizny pojawiły to na pewno nie jest to ładne, na pewno też ci przeszkadzają i nieważne czy się drapałaś czy nie, ważne jest to, żeby się ich pozbyć. Na pewno skuteczne są peelingi i laser, ale to też zależy jak głębokie one są. A poza tym też jest jeszcze jeden sposób na pozbycie się blizn frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa zabieg autorski Marka Wasiluka i efekty naprawdę świetne, poza tym po zabiegu nie masz bardzo mocnych zaczerwienień.

Odnośnik do komentarza

~ja3333
no dobrze ale po jakich kolwiek ranach nic mi sie nie dzieje goi sie kazda rana bez zadnej blizny... przypomnie ze mam tego bliznowca na klatce piersiowej a tatuaz chce zrobic na lydce

Obecność bliznowca na klatce piersiowej świadczy o tym, że masz skłonność do powstawania tego rodzaju zmian. Nigdy nie wiadomo jak zachowa się skóra w obrębie innych obszarów ciała - nawet, jeśli do tej pory skaleczenia skóry w innych partiach prawidłowo się zabliźniały.

Odnośnik do komentarza

Możesz spróbować terapii w komorze hiperbarycznej, mi to pomogło na blizny po trądziku. Taki zabieg działa dobrze na skórę, poprawia jej kondycję więc może i Tobie w jakiś sposób pomóc. Jeśli blizny są głębokie to pewnie będziesz musiała poszukać jeszcze miejsca, gdzie możesz je spłycić laserowo. Jeśli chodzi o tlenoterapię jednak to polecam Atamed w Warszawie. Laser niestety nie wiem gdzie zrobić...

Odnośnik do komentarza
Gość MultiFruit

można próbować albo kremami , specjalnymi na blizny , albo laserowo . Ja np miałam blizny nie po ospie a po mega trądziku , to wtedy kremy nie pomagały . blizny były dosc głębokie . Ja wybrałam się na laserowe usuwanie blizn laserem picosure w Klinice Miracki . mega dobry laser . Ale musiałam iść 3 razy na zabieg ze względu na głębokość blizn.pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...