Forum Uroda

Białe plamki po solarium na ciele

ktochcesz

ktochcesz

Witam chodziłem kiedyś na solarium 12 miesięcy temu do teraz mam białe plamy/krosty na klatce piersiowej i plecach a ramiona od tego czasu mam bardzo czerwone co to może być i jak to wyleczyć ?

84416 ktochcesz Mężczyzna, 31 lat, wfeefwewf

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Komercha

~Komercha

jeśli coś takiego Ci się zrobiło to moim zdaniem powinieneś iść do dermatologa. bo tak sam to wątpię abyś coś zdziałał

ktochcesz

ktochcesz

Cześć własnie kiedyś byłem z tym u dermatologa i powidział że on nie może mi w tym pomóc, nie powiedział co to jest.A teraz wszędzie dermatolog jest na czerwiec a chciałbym do wakacji się tego pozbyć.

Panda

Panda

to przestan chodzic na solarium widac masz uczulenie jakies nie dla kazdego jest solarium widac Tobie nie jest to dane bo masz rekacje skorne a swoja droga nielzy laluś z Ciebie zabiegi wybielanie zebow, solarium, nie wiem czy chcialabym zeby moj facet tak sie zachowywal

229 panda Kobieta, 40 lat, Katowice
ktochcesz

ktochcesz

Witaj, a czy ty umiesz dokładnie czytać że chodziłem a ty mi piszesz żebym przestał.

ktochcesz

ktochcesz

A co w tym takiego jak mam bardzo zółte zęby i chce to zmienić to od razu musze być lalusiem, tak samo z solarium bochciałem się troszke opalić xD

ktochcesz

ktochcesz

Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem i trzeba mieć na to pieniądze ;]

~PorannaRosa

~PorannaRosa

wiesz nie obraź się ale dla mnie facet który chodzi na zabiegi kosmetyczne, solarium i tym podobne kojarzy się z typem metroseksualnym a dla mnie taki typ jest niemęski.

Złośliwa

Złośliwa

owszem trzeba miec ieniądze ale i umiar. Ja bym w życiu nie posżła do solarium.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
pink elephant

pink elephant

mój kolega ma łuszczyce i chodzi na solarium bo dzieki solarium choroba mu troche przygasa nie widze w tym nic dziwnego takiego syna młynarza tez bym nie chciala wiadomo jak sie opali na czarno to przesada ale jak razy czy dwa pojdzie aby rumiencow nabrac to mysle ze nie robi nic zlego pewnie wiekszosc gwiazdek chodzi

84373 pink-elephant Kobieta, 33 lata, Złocieniec
Panda

Panda

ja kiedys poszlam na solarium przed slubem przyjaciolki chcialam sie opalic. Bylo akurat zajete czekam czekam, wychodzi facet, babka poszla umyc lozko po chwili ja wchodze. Matko myslalam ze sie udusze. Nie dosc ze sie facet spocil jak po treningu to jeszcze wypachnil sie ile mogl. Pot + tanie perfumy = cos strasznego normalnie czekalam az to wywietrzeje. uwazajcie na to to nie jest przyjemne lepiej sie obetrzec mokra chusteczka a nie zabijac pot perfumami

229 panda Kobieta, 40 lat, Katowice
~mspee

~mspee

własnie ja chodziłem na stojące bo obrzydzało mnie to i byłem na solarium chyba z 6 razy, brałem tabletki na alergie i porobiły się plamki na ciele mam je do teraz.

~mspee

~mspee

Jak chodze na siłownie w którym jest solarium to dużo mężczyzn chodzi na solarium, dla mnie czy słońce czy solarium to normalna rzecz, zobacz facetów co są samoopalaczami wysmarowani na dyskotekach to są dopiero pajace xD

~Komercha

~Komercha

wiesz co a może te plamy to jest fotouczulenie. Biorąc niektóre leki nie powinno wychodzić na słońce bo one jakoś coś tam robią i własnie można mieć takie plamy.
Co do pajaców w dyskoteki to ja jeszcze nie spotkałam się z facetem który byłby wymalowany samoopalaczem. Ale może to lepiej bo bym go wyśmiała

dzika nutria

dzika nutria

nooo samoopalacze to złoooo kiedys se kupilam mowie bede czekoladka, sluchajcie obudzilam sie żółta!!!!!!!!

83993 dzika-nutria Kobieta, 26 lat, Pszczyna
~Tredowicz

~Tredowicz

szkoda ze ludzie tzw celebryci maja dostep do wielu srodkow do ktorych nie kazdy ma . Ten Dermotan stosuje Edyta Gorniak i widac ze dobrze wygada . Ale normalnie to zadko kto ma informacje o tym toniku . Chyba ze te osoby co maja bielactwo badz tak jak ja ludzie co znaja tych co maja bvielactwo i ten Dermotan stosuja. Ja uwazam ze celebryci czy normalni ludzie powinni miec takie same prawa do mozliwosci starania siwe o dobry wyglad bo dobrze chcemy wygladac nie tylko w Tv . I dlatego podaje informacje o tym dermotanie bez ogrode . Mi tez powiedziala kumpelka co ma bielactwo o nim. Nam pomogl mi pomogla ona i ja pomoge moze komus.
Wystarczy przecoez zadzwonic i dostanie sie za pobraniem pocztowym . Nie trzeba leciec na konsultacje a i przez tel nie widac czy masz plamy czy po prostu chcesz miec gladsza cere. PodaJE JESZCZE RAZ TEL 22 7563301 ALBO 22 6521955//////I co i kazad z nas moze wyglada c za pare groszy lepiej. Tak naprawde nie ma ludzi bez skazy. kazdy ma cos do ukrycia zeby nie wiem jaka urode mial

~Tred

~Tred

A jezeli uwazacie ze nie powinnam podac telefonu( bo poprzedni moj wpis sie nie ukazal) to go wymazcie i zostawcie tylko tresc bez publikacji . Ja zalu miec nie bede bo rozumiem to .

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Koniecznie skonsultuj się z dermatologiem. Może to być zakażenie grzybicze. Niestety trudno to ocenić na podstawie samego opisu. Zmiany musi obejrzeć lekarz.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
~ewelina.krasuska

~ewelina.krasuska

Musze przyznac ze malo naszych lekarzy zajmuje sie leczeniem bielactwa , ale ci co sie zajmuja robia to bardzo dobrze . Dlugo szukalam specjalisty i cala moja rodzina pracowala dla mnie by znalezc sposob Dla tych co maja ten problem i szukaja jak niegdys ja sposobu na wyleczenie polecam sensowny adres w Warszawie na Towarowej w poradni Afpv. TEl do nich 22 65 2 1 955 . PO pierwsze jesli chcesz sie wyleczyc wylecza ciebie tam a po za tym mozesz tam nabyc dermotan , taki tonik co kamufluje zmiany i od razu nie widac ze jestes chora . Trzyma jak samoopalacz. Nie uzywaj samoopalaczy bo niszczy zdrowy pigment Dehydroaceton ktory jest w samoopalaczach tworzy toksyczne zwiazki na skorze . MOga powstac inne przebarwiania i postarza. Ten Dermotan nie niszczy skory . Ma lekkie dzialanie odzywcze. Ja jestem wyleczona a uzywam nadal ten tonik mimo wszystko bo teraz np w te jesienna pogode daje mi ladna karnacje. rano budze sie pewna siebie i nawet jesli nie wyspana wychodze z domu pewniejsza siebie. Mozna go nabyc za bobraniem lub kurierem . Ja tak kupuje. Widze duzo ludzi z bielactwem na ulicy i mysle ze nie wiedza zgdzie z tym sie udac .

Odpowiedź eksperta

pink elephant
mój kolega ma łuszczyce i chodzi na solarium bo dzieki solarium choroba mu troche przygasa nie widze w tym nic dziwnego takiego syna młynarza tez bym nie chciala wiadomo jak sie opali na czarno to przesada ale jak razy czy dwa pojdzie aby rumiencow nabrac to mysle ze nie robi nic zlego pewnie wiekszosc gwiazdek chodzi

W przypadku łuszczycy bardzo często zaleca się stosowanie terapii UV. Promieniowanie działa przeciwzapalnie i redukuje uczucie swędzenia. Jednak w przypadku zdrowych osób solarium nie przynosi żadnych korzyści. Dlatego lepiej zrezygnować z tej formy opalania.

Odpowiedź eksperta

~ewelina.krasuska
Musze przyznac ze malo naszych lekarzy zajmuje sie leczeniem bielactwa , ale ci co sie zajmuja robia to bardzo dobrze . Dlugo szukalam specjalisty i cala moja rodzina pracowala dla mnie by znalezc sposob Dla tych co maja ten problem i szukaja jak niegdys ja sposobu na wyleczenie polecam sensowny adres w Warszawie na Towarowej w poradni Afpv. TEl do nich 22 65 2 1 955 . PO pierwsze jesli chcesz sie wyleczyc wylecza ciebie tam a po za tym mozesz tam nabyc dermotan , taki tonik co kamufluje zmiany i od razu nie widac ze jestes chora . Trzyma jak samoopalacz. Nie uzywaj samoopalaczy bo niszczy zdrowy pigment Dehydroaceton ktory jest w samoopalaczach tworzy toksyczne zwiazki na skorze . MOga powstac inne przebarwiania i postarza. Ten Dermotan nie niszczy skory . Ma lekkie dzialanie odzywcze. Ja jestem wyleczona a uzywam nadal ten tonik mimo wszystko bo teraz np w te jesienna pogode daje mi ladna karnacje. rano budze sie pewna siebie i nawet jesli nie wyspana wychodze z domu pewniejsza siebie. Mozna go nabyc za bobraniem lub kurierem . Ja tak kupuje. Widze duzo ludzi z bielactwem na ulicy i mysle ze nie wiedza zgdzie z tym sie udac .

Dihydroksyaceton (DHA) to składnik wielu preparatów o właściwościach samoopalających bądź brązujących. Substancja ta wiąże się z aminokwasami warstwy rogowej naskórka i tworzy barwne pigmenty. Za pośrednictwem tego mechaniazmu skóra przybiera ciemniejszy koloryt. Działanie DHA ogranicza się do wierzchnich warstw naskórka. Oczywiście substancja ta może się przedostać głębiej w przypadku, gdy na skórze występują jakieś uszkodzenia. Jednak dostępne publikacje naukowe na temat działania DHA są sprzeczne i nie ma potwierdzenia, że może on powodować uszkodzenia komórek czy też inne działania niepożądane. Bez wątpienia, preparaty o właściwościach samoopalających są bezpieczniejszą alternatywą dla opalania na słońcu czy w solarium.