Forum Uroda

Białe i różowe rozstępy oraz cellulit

~em...17

~em...17

Witam, Mam 18 lat ,168 cm wzrostu i ważę 60 kg . Przytyłam przez ostatni rok 6 kg mimo tego że odżywiam się jak zawsze. Pojawiły się u mnie rozstępy już dawno, jakieś 3 lata temu ale teraz jest ich coraz więcej pojawiły się na boczkach,biuście a głównie na udach...niektóre są białe a niektóre czerwonawe(różowe) mimo iż stosuje balsamy,kremy i żele na rozstępy nic nie pomogły jak do tej pory a rozstępy się pogłębiły.Występuje u mnie również cellulit na udach,pośladkach,który też się powiela.Nie chce mieć żadnych zabiegów.Proszę o doradzenie mi jak zatrzymać jego pogłębianie się i co zrobić aby ten stał się mniej widoczny..proszę o pomoc i z góry dziękuję za pomoc...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Dakarys

~Dakarys

Co do rozstępów to jeśli są różowe, filetowe lub sine to jest jeszcze szansa na ich zminimalizowanie do minimum. Jeżeli są białe to już pozamiatane.Nic nie zrobisz. Kremy, żele i te różne cuda trochę pomagają ale to w minimalnym stopniu. Na cellulit możesz stosować masaże szorstką gąbka albo ręcznikiem, mnie pomogły. Do tego polecam co jakiś czas zrobić peeling i wklepać wtedy żel albo jakiś krem antycellulitisowy.

Rubinowa

Rubinowa

no na rozstępy to chyba nic nie poradzisz, no chyba że jakieś zabiegi w salonie spa.

--

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

306 rubinowa Kobieta, 37 lat, Warszawa
~Acha

~Acha

moim zdaniem te rozstępy, o których piszesz, to mogą być pajączki :) bo 6 kg to nie tak dużo, żeby nagle pojawiły się rozstępy, a wagę masz normalną

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Rozstępy znajdujące się w początkowej fazie tworzenia (te czerwone) można nieco zredukować za pomocą specjalnych kosmetyków na rozstępy. Są one dostępne w każdej aptece. Niestety białych rozstępów nie zlikwidujemy kosmetykami. Istnieją zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które umożliwiają redukcję tych zmian, np. dermabrazja. Warto jednak wiedzieć, że zmian tych nie zlikwidujemy w 100%.

Cellulitu nie da się całkowicie zlikwidować. Można jedynie ograniczyć jego widoczność poprzez odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną. Wskazane jest również regularne wykonywanie masaży oraz kosmetyków zawierających w składzie kofeinę.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
zabiegowa

zabiegowa

jeżeli doszło do pęknięcia skóry, a tak jest w przypadku rozstępów, to trzeba traktować to jak bliznę. Zeby naprawić skórę trzeba ją na nowo - kontrolowanie uszkodzić laserem. Robią to w gabinetach dermatologicznych, działa tak np. laser frakcyjny Lux1540, nie uszkdza naskórka, a powoduje zmiany w głębszych warstwach skóry.
Kremy i mazidła poprawią ogólny stan skóry ale nie przebudują włókien kolagenowych.

97925 zabiegowa Kobieta, 30 lat, Bytom
~MsGood

~MsGood

Trzeba zgodzić się z zabiegową - rozstępy są głęboko osadzone w skórze, zatem należy działać do wewnątrz - z tym poradzi sobie laser erbowy. Co ważne - gabinety, w których wykorzystywane są najnowsze technologie, powinny zapewnić pacjentowi próbę laserową, która określi jaką moc światła użyć podczas zabiegu, aby nie wystąpiły żadne skutki uboczne i poparzenia.