Skocz do zawartości
Forum

Białe i różowe rozstępy oraz cellulit


Gość em...17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 18 lat ,168 cm wzrostu i ważę 60 kg . Przytyłam przez ostatni rok 6 kg mimo tego że odżywiam się jak zawsze. Pojawiły się u mnie rozstępy już dawno, jakieś 3 lata temu ale teraz jest ich coraz więcej pojawiły się na boczkach,biuście a głównie na udach...niektóre są białe a niektóre czerwonawe(różowe) mimo iż stosuje balsamy,kremy i żele na rozstępy nic nie pomogły jak do tej pory a rozstępy się pogłębiły.Występuje u mnie również cellulit na udach,pośladkach,który też się powiela.Nie chce mieć żadnych zabiegów.Proszę o doradzenie mi jak zatrzymać jego pogłębianie się i co zrobić aby ten stał się mniej widoczny..proszę o pomoc i z góry dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Gość Dakarys

Co do rozstępów to jeśli są różowe, filetowe lub sine to jest jeszcze szansa na ich zminimalizowanie do minimum. Jeżeli są białe to już pozamiatane.Nic nie zrobisz. Kremy, żele i te różne cuda trochę pomagają ale to w minimalnym stopniu. Na cellulit możesz stosować masaże szorstką gąbka albo ręcznikiem, mnie pomogły. Do tego polecam co jakiś czas zrobić peeling i wklepać wtedy żel albo jakiś krem antycellulitisowy.

Odnośnik do komentarza

Rozstępy znajdujące się w początkowej fazie tworzenia (te czerwone) można nieco zredukować za pomocą specjalnych kosmetyków na rozstępy. Są one dostępne w każdej aptece. Niestety białych rozstępów nie zlikwidujemy kosmetykami. Istnieją zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które umożliwiają redukcję tych zmian, np. dermabrazja. Warto jednak wiedzieć, że zmian tych nie zlikwidujemy w 100%.

Cellulitu nie da się całkowicie zlikwidować. Można jedynie ograniczyć jego widoczność poprzez odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną. Wskazane jest również regularne wykonywanie masaży oraz kosmetyków zawierających w składzie kofeinę.

Odnośnik do komentarza

jeżeli doszło do pęknięcia skóry, a tak jest w przypadku rozstępów, to trzeba traktować to jak bliznę. Zeby naprawić skórę trzeba ją na nowo - kontrolowanie uszkodzić laserem. Robią to w gabinetach dermatologicznych, działa tak np. laser frakcyjny Lux1540, nie uszkdza naskórka, a powoduje zmiany w głębszych warstwach skóry.
Kremy i mazidła poprawią ogólny stan skóry ale nie przebudują włókien kolagenowych.

Odnośnik do komentarza

Trzeba zgodzić się z zabiegową - rozstępy są głęboko osadzone w skórze, zatem należy działać do wewnątrz - z tym poradzi sobie laser erbowy. Co ważne - gabinety, w których wykorzystywane są najnowsze technologie, powinny zapewnić pacjentowi próbę laserową, która określi jaką moc światła użyć podczas zabiegu, aby nie wystąpiły żadne skutki uboczne i poparzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...