Skocz do zawartości
Forum

Swędzące krostki na głowie


Gość mallalijjkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mallalijjkaa

Cześć jestem Asia mam 19 lat.
Chciałabymz aczerpnąć opinii dotyczących skóry głowy.
Na mojej skórze pod włosami pojawiły się drobne krostki, sa lekko czerwone i wokół nich także jest zaczerwienienie. Strasznie swędzą!! Ciągle się drapię i ciągle je rozdrapuje wtedy znowu piekną!! po prostu jestem tak zmartwiona tą sytuacją, na początku myślałam, że to może jakieś uczulenie jakaś alergia, ale piłam wapno brałam zyrtec i nie zeszło. Teraz sie zastanawiam czy to nie jest problem dermatologiczny może to jakis stan zapalny albo po prostu jakas choroba? Mysle tez czy to moze byc skutek uboczny jakichś leków albo moze podraznienie od czapki?? Co do leków biore tabletki antykoncepcyjne ale biore je juz 2 lata i nigdy wczesniej nie miałam problemów ze skórą głowy. Czy ktoś mógłby mi doradzić co to może być i co z tym robić? w tej chwili jestem za granica i do Polski wracam dopiero 8 marca dlatego chciałabym jesli bedzie to mozliwe skorzystac z domowych metod bo nie mam możliwości pójścia do lekarza!!

Odnośnik do komentarza

nooo zdecydowanie to nie alergia i nie drap tego bo rozdrapiesz i bedzie gorzej ja slyszalam ze kiedys ktos mial takie krosty nie leczył i włosy mu wypadly, naprawde idz do lekarza odzaluj te pieniazki ale idz bo musi Ci zbadac skore glowy co to moze byc. Na pewno jakies bakterie sa w tych krotkach ciekawe czy to zaralziwe moze na wyjezdzie cos zlapalas?

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza
Gość mallalijjkaa

sama nie wiem troche mnie przestraszylyscie ze to jakas choroba dermakologiczna ale kto wie przeciez moze tak byc w koncu spie u kogos kogo praktycznie nie znam nie wiadomo czy posciel byla dobrze wyprana itd :/ martwie sie troche :(

Odnośnik do komentarza

spróbuj nizoralu, on działa na:

,,Lek Nizoral, szampon leczniczy jest wskazany w leczeniu i profilaktyce następujących chorób skóry, wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Malassezia (wcześniej nazywane Pityrosporum):
- łupieżu owłosionej skóry głowy (złuszczanie się naskórka owłosionej skóry głowy w postaci białych łatwo oddzielających się łusek)
- łojotokowego zapalenia skóry (brązowawo-czerwone plamy na klatce piersiowej i na twarzy, które złuszczają się w postaci białych lub żółtych łusek)
łupieżu pstrego wywołanego przez Pityriasis versicolor (małe, białe plamki na skórze klatki piersiowej)"
Inf z ulotki nizoralu z neta. Jeśli to coś z tycho chorób to powinien pomóc

Odnośnik do komentarza

ludzie, za bardzo ją straszycie. Miałam coś podobnego i wyleczyłam się z tego za pomocą dermatologa, maści przeciwgrzybicznych itd i środka na porost włosów (bo strasznie wypadały).
Czy malowałaś ostatnio włosy czy cos w tym stylu? Może nie podpasowała ci farba?
Takie krosty, do tego piekące i też ropiejące, to skutek uczulenia, które może przerodzić się w zakażenie skóry głowy. Konieczna jest konsultacja dermatologiczna, bo inaczej możesz zostać bez wlosów.

Odnośnik do komentarza

Jak na moje oko to jest jakieś uczulenie. Może po prostu wystarczy zmienić szampon na jakiś delikatniejszy, żeby nie podrażniał skóry głowy. Najlepiej jakiś szampon dla dzieci albo ziołowy na bazie rumianku, bo jak wiadomo rumianek łagodzi podrażnienia, dobry jest ten z Herbal Care i tani http://podarujzdrowie.pl/p/4/32/herbal-care-szampon-rumiankowy-do-wlosow-kosmetyki-ziolowe.html

Zatrzymaj się na chwilę. Spójrz przed siebie.

Odnośnik do komentarza

Objawy, które opisujesz przypominają podrażnienie skóry głowy w wyniku kontaktu z jakimś detergentem. Czy ostatnio nie zmieniałaś przypadkiem szamponu bądź odżywki do włosów?

Jeżeli w chwili obecnej nie możesz skonsultować się z lekarzem to podjedź do apteki i poproś o pomoc w wyborze wyjątkowo łagodnego szamponu do włosów. Ważne jest to, aby nie zawierał on w składzie soli siarczanów (Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate).

Do czasu ustąpienia zmian odstaw do tej pory stosowane kosmetyki w obrębie skóry głowy (szampony, odżywki, lakiery, pianki do włosów).

Odnośnik do komentarza

To nie alergia. Ja mam to samo (krostki na głowie nieraz wypełniajace sie ropą) i bylem u lekarza i jest to infekcja bakteryjna. Zalecono mi antybiotyk, davercin, metronidazol i faktycznie pomogło. Ale teraz powrocilo. Od razu kup sobie 2 opakowania antybiotyku zeby to dobrze wplenic.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam zapalenie mieszków włosowych. Czy krostki maja w sobie ropę, czy niektóre włosy wyrastają jakby z białej kuleczki?. Zapalenie miszków włosowych wywołuje najczęściej gronkowiec złocisty. Jeśli moje przypuszczenia są trafione to konieczna będzie wizyta u lekarza. Doraźnie można spróbować szampon przeciwłupieżowy i np. amol wcierany tylko w miejsca największego swędzenia. Im bardziej się będziesz drapać tym więcej można sobie narobić problemów.
Bez konsultacji z lekarzem się jednak nie obejdzie bo tylko on może przepisać leki i miejscowe wcierki, które pomogą rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza

~kaka112
mam 10lat i tez mam krostki na glowie boje sie

Kaka112 koniecznie udaj się do dermatologa (w miarę możliwości najszybciej jak to możliwe). Dzięki temu przestaniesz się niepotrzebnie niepokoić. Jestem przekonana, że zmiany, które opisujesz nie są niczym poważnym. Jednak w celu trafnego określenia co może być ich przyczyną - lekarz musi je obejrzeć.

Odnośnik do komentarza

Również swędzi mnie skóra głowy i to od dłuższego czasu. Byłam u dermatologa i dostałam Locoid Crelo-emulsję, ale mimo wcierania i stosowania specjalnego szamponu Ziaja do swędzącej skóry- nie pomogło, dalej swędzi. Nie wiem co robić. Wyczuwam drobne krostki.

Odnośnik do komentarza

Witam, ja mam podobny problem. Od dłuższego czasu, około 5mc mam tak jakby chrosty na głowie, we włosach, białe grudki. Głowa swędzi. Pojawiły się chyba po stosowaniu szamponu i odżywki NIVEA INTENSE REPAIR NOWA FORMUŁA pomarańczowe. Nizoral nie pomógł. Zminiałam na GARNIER FRUCTIS wzmacniający i dalej drapałam się. Jestem po 4 myciu szamponem FALILIJNY SZAMPON Z CZARNĄ RZEPĄ Z WITAMINAMI DO WŁOSÓW TŁUSTYCH I NORMALNYCH POLLENA. Zauważyłam minimalną poprawę ale i tak wybieram się do dermatologa. To samo radzę ;) Natomiast spotkałam się z taką opinią, że szampony, odżywki itd do włosów kupowane w hipermarkecie szkodzą, ponieważ są naświetlane na półkach-światłem w sklepie na każdej wystawie. Może coś w tym jest, sama kupiłam w hipermarkecie mleczko do demakijażu ZIAJA i dostałam uczulenie, to samo mleczko kupiłam w aptece i nie dostałam uczulenia, nawet była inna konsystencja :) Powodzenia,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...