Skocz do zawartości
Forum

Łuszcząca się skóra w uszach


Gość zielona żabka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zielona żabka

Cześć, prosze i poradę. Mam bardzo sucha skórę, zwłaszcza na nogach, dłoniach i rękach. Zawsze musze używać dużej ilości balsamów nawilżających. Od pewnego czasu zauważyłam, że w moich uszach łuszczy się skóra. Chyba jest tak sucha, ze po prostu sie łuszczy, czasem sa to pojedyncze kawaleczki skory jak starta gumka a czasami całe płaty. Czy mam tam smarowac kremem czy moze powinnam pojsc do dermatologa zbadac sie czy to na pewno od suchej skóry? Co zrobic zeby ja nawilżyć?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - łuszczyca nie jest zaraźliwa.
Po drugie, piszesz że wszędzie jesteś 'sucha' .Musisz pić więcej wody podczas dnia, a Balsam nawilżający koniecznie musisz zmienić na odżywczy.
Co do uszu, może byłaś chora, miałaś katar, jakieś zapalenie uszu ? bo nie piszesz czy ta skóra łuszczy się w środku ucha, na płatku czy małżowinie, czy na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza

W przypadku mocno wysuszonej skóry bardzo istotne jest nie tylko nawilżanie, ale również jej natłuszczanie. Preparaty natłuszczające odbudowują naturalną barierę skórną, która zapobiega nadmiernej utracie wody z głębokich warstw naskórka. Co więcej, substancje lipidowe zawarte w tego rodzaju kosmetykach redukują szorstkość i łuszczenie skóry.

Co do łuszczącej się skóry w obrębie uszu - skonsultuj się z dermatologiem, gdyż nie jest to naturalny objaw. Przyczyn tych dolegliwości może być wiele, dlatego specjalista powinien je obejrzeć.

Odnośnik do komentarza

Witam,

od kilkunastu lat choruję na łuszczycę. Zdarza się, że skóra także łuszczy się w uszach. Szczególnie w zagłębieniach. Skoro Twoja skóra jest przesuszona i do tego masz objaw łuszczenia w uszach może być to łuszczyca. Jednak warto odwiedzić kompetentnego lekarza:-) Jeśli to łuszczyca to polecam dziegcie i kwas salicylowy. Nigdy sterydy! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Dawid Mucha

~jołaty
Zakwaszenie organizmu i przerost grzybów candida w jelice grubym sa tego objawem

Widzę, że wiesz co piszesz. Mam takie same zdanie. Na tą dolegliwość nie pomogą za wiele maści. Dobrze się odżywiam. Rozładowuję stres, idę wcześniej spać. Odzyskałem równowagę psychiczną, którą niepostrzeżenie utraciłem. Nie zamartwiam się jutrem. Nie rozpamiętuję tego, co złego mnie spotkało. Nauczyłem się myśleć pozytywnie, o sobie i innych.
Wróciłem do zdrowia.
Napisz teraz, co tobie pomogło.
Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...