Skocz do zawartości
Forum

Czerwone i wypełnione ropą krostki na udach po depilacji


Gość mała22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Otóż chciałam się podzielić z wami moim dość uciążliwym problemem który męczy mnie od kilku lat mimo,że byłam z tym u dermatologa,dostałam leki,maście i takie tam.Nic nie pomogło.
Odkąd zaczęłam depilować uda pojawia się cała masa czerwonych,wypełnionych ropą krostek,czasem są bolesne i swędzą,przez to nie mogę zakładać krótkich rzeczy odsłaniających nogi.Golę nogi maszynka gilette,używałam plastrów,kremu do depilacji eveline,a teraz żelu do golenia sensual z Joanny.Nic to nie zmieniło.To dla mnie krępujący problem.Czy mogę prosić o jakąś radę?

Odnośnik do komentarza

Od około 6 lat,dostałam mnóstwo antybiotyków od lekarza,doustnie i w maściach,różne witaminy i nic.To wyskakuje parę godzin po depilacji,potem powstają ciemne blizny,często zgrubiałe,które z czasem bledną.Po depilacji bikini tez miałam takie coś,swędziało,bolało i szczypało,ale wraz z częstotliwością depilacji tamtych miejsc,to zniknęło i nie jest już tak uciążliwe,tylko te nogi mnie gnębią strasznie:(

Odnośnik do komentarza

Ogólnie lekarz powinien zabronić Ci się golić maszynką i depilować woskiem, kremem i innymi. Ale jesteśmy kobietami, jak normalnie funkcjonować z gąszczem na nogach ?!
Opisujesz swoje objawy jak zapalenie przymieszkowe. Czy wrastają Ci też włosy, czy masz tylko krostki ?
Już wspominałam , że na zapalenie mieszków włosowych dobra jest maść Hasceral, w aptece, bez recepty ją dostaniesz. Jeżeli to są pojedyncze sprawy, na pewno pomoże.
Ogólnie niestety trzeba zadbać o tak wrażliwą skórę. Kremuj się często odżywczym balsamem, najwięcej przed depilacją i jeszcze wiecej po depilacji. To tego raz na tydzień zrób sobie delikatny peeling ud.

Odnośnik do komentarza

ja tez mam podraznienia po depilacji zwlaszcza bikini i mi wapno nie pomaga ani balsamy kremy nic, wrecz przeciwnie raz posmarowalam kremem zeby nawilzyc skore po depilacji to pieklo jeszcze bardziej.
chyba sprobuje tej masci co jarzebina mowila na okolice bikini moze zalagodzi troche

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Czasem wrastają mi włoski,to zauważyłam,ale niewielka ilość,sporadycznie.Często te włoski wrastają tam gdzie są te paskudne blizny po krostkach.Skorzystam z rady i pójdę po ten Haskeral,moze pomoże,chociaż stosowałam mnóstwo rzeczy.jednym słowem,zawiodły mnie.

Odnośnik do komentarza

skóra przez całe życie może sie nie przyzwyczaić, po prostu jest nadwrażliwa, w tym przypadku można łagodzić zmiany po depilacji ale nic sie z krostkami nie zrobi. Jednakże laserowa moze być jakimś wyjściem jeśli nie bedzie przeciwskazań

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Odkąd pamiętam po depilacji miejsc intymnych wyskakują mi tam takie jakby krostki. Depiluję się żyletką (zawsze nową i czystą) i pianką do golenia, nie zawsze tą samą, ale zawsze dobrej firmy. Nie robię tego często (góra raz w tygodniu), bo te podrażnienia są bardzo niewygodne i krępujące.
Proszę o jakieś rady - jak się depilować, aby nie było krostek, aby nie drażnić tych miejsc i żeby po goleniu były gładkie i ładne.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Zmiany, które opisujesz to ropne zapalenie mieszków włosowych. Zwykle są one powodowane przez bakterie obecne na naszej skórze.

Istotne jest nie tylko to, aby stosować leki. Przed każdym użyciem maszynki trzeba ją zdezynfekować. Trzeba również powtórzyć tę czynność bezpośrednio po depilacji.

Z preparatów leczniczych mogę Ci polecić produkty zawierające w składzie nadtlenek benzoilu.

Na Twoją przypadłość pozytywnie wpływa również epilacja laserowa. Seria zabiegów jest stosunkowo droga, ale przynosi bardzo dobre rezultaty. Nie tylko redukujemy duży % owłosienia naszego ciała, ale jednocześnie redukujemy przypadłość taką jak zapalenie mieszków włosowych.

Odnośnik do komentarza
Gość Mala blondi

Ja nie miałam tych krostek dopóki nie zaczęłam się golić maszynką tak na prawdę są bardzo uciążliwe, wstydzę się nawet przed moim chłopakiem rozebrać, jak mam na sobie krótkie spodenki to je widać nie wiem na prawdę co mam robić bo nawet po kremach depilacyjnych one dalej tam są

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...