Skocz do zawartości
Forum

Efekt odmładzania dzięki falom radiowym


kika75

Rekomendowane odpowiedzi

Przed pierwszym zabiegiem kosmetolog-lekarz bada pacjentkę i ustala wszystkie" za" i "przeciw". Jeśli są przeciwwskazania zdrowotne, nie wykona zabiegu.
Przy znamionach pieprzykowych jeśli są one regularne, drobne i nieliczne (bez zmian w strukturze i kolorze) można wykonać zabieg. W przypadku wątpliwości czy pieprzyk jest zdrowy(np.zmiana czyrakowa)-lekarz nie wykona zabiegu.
Konsultacje przed zabiegiem są bezpłatne. Można z takowej skorzystać wcześniej u swojego dermatologa.

Odnośnik do komentarza

Zabiegi wykorzystujące działanie fal radiowych (RF) korzystnie działają na naszą skórę. Fala przechodząca przez naszą skórą powoduje pobudzenie fibroblastów - komórek skórnych produkujących kolagen oraz elastynę --> które odpowiadają za jędrność oraz elastyczność naszej skóry.

Wraz z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny znacząco spada - w skutek tego skóra traci jędrność. Właśnie dlatego warto wykonywać zabiegi, które stymulują odnowę komórkową oraz produkcję kolagenu i elastyny ;)

Odnośnik do komentarza

Złośliwa
a jak ktoś ma sporo pieprzyków na twarzy? To też może

Pieprzyki są miejscowym przeciwwskazaniem do zabiegu. W trakcie jego wykonywania należy je omijać bądź w specjalny sposób zabezpieczyć. W wielu klinikach medycyny estetycznej są dostępne specjalne "korektory" za pomocą których zabezpiecza się tego typu zmiany skórne.

Odnośnik do komentarza

W trakcie zabiegu przez skórę przepływają fale radiowe, które stymulują tkankę do odnowy. Rzeczywiście regularnie wykonywany zabieg RF może poprawić wygląd i kondycję skóry. Należy jednak bardzo uważać z tego względu, że w czasie zabiegu dochodzi do podwyższenia temperatury tkanek. Nieumiejętnie wykonany zabieg może doprowadzić do koagulacji tkanek. W związku z tym przed zabiegiem warto się upewnić, że wykonuje go odpowiednio przeszkolona osoba.

Odnośnik do komentarza

jeżeli szukacie dobrego sprzętu do radiofrekwencji to pytajcie czy mają go zatwierdzony przed FDA ;) to ważne bo tylko takie urządzenia mają potwierdzoną skuteczność - jeżeli nie ma to pewnie jest to chińszczyzna wprowadzona na rynek bo RF (prąd o częstotliwości fali radiowej) może stworzyć każdy, kto projektuje urządzenia. Polecam wam znaleźć CURIS'a zabieg nazywa się Radioplasty i wcale nie jest tak drogi jak opisujecie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Melka200

Słyszałam, ze to bardzo fajny sposób na odmłodzenie, usunięcie toksyn z organizmu i budowę nowego kolagenu. Podobno są też takie urządzenia, które posiadają funkcję chłodzenia, przez co zabieg jest o wiele bardziej bezpieczniejszy i komfortowy.

Odnośnik do komentarza

~Melka200
Słyszałam, ze to bardzo fajny sposób na odmłodzenie, usunięcie toksyn z organizmu i budowę nowego kolagenu. Podobno są też takie urządzenia, które posiadają funkcję chłodzenia, przez co zabieg jest o wiele bardziej bezpieczniejszy i komfortowy.

Te urządzenia, które posiadają wbudowany system chłodzenia są zdecydowanie bezpieczniejsze. Chłodzenie zapobiega termicznemu przegrzaniu tkanek.

Odnośnik do komentarza

jeżeli szukacie zabiegu z chłodzeniem naskórka to polecam wam Zaffiro. Jest to światło infrared (podczerwień). Impuls skłąda się z trzech faz: chłodzenie naskórka, impuls IR (65st), chłodzenie. Zabieg bardzo przyjemny i skuteczny. Od razu po 1 zabiegu widać różnicę. Ja akurat wykonywałam go na twarzy, ale można na całym ciele.
Poza skróceniem włókien kolagenowych bardzo szybko fibroblasty namnażają nowy, lepszej jakości kolagen - neokolageneza.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli szukacie dobrego salonu w Krakowie gdzie robią zabiegi falami radiowymi to polecam Art Clinique. Miałam tam serię czterech zabiegów w tamtym roku i efekty są naprawdę rewelacyjne. Moja skóra wygląda na młodszą, jest bardziej jędrna a zmarszczki są mniej widoczne. Polecam wszystkim bo warto!!

Odnośnik do komentarza

W przypadku zabiegów z falami radiowymi możemy mówić o natychmiastowych i opóźnionych efektach. Te pierwsze polegają na poprawie napięcia skóry na skutek skrócenia włókien kolagenowych bezpośrednio po zabiegu. Te drugie polegają na zagęszczeniu skóry na skutek intensywnej pracy komórek skórnych produkujących kolagen, które są aktywowane po zabiegach RF.

Odnośnik do komentarza

Ja byłam na takim zabiegu w gabinecie, gdzie pracowali na sprzęcie PCZK i efekty są naprawdę widoczne. Jestem bardzo zadowolona, bo obawiałam się, że nie będzie dużo lepiej. Wydaje mi się, że najwięcej zależy od jakości używanego sprzętu i umiejętności osoby, która wykonuje zabieg.

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej zabiegi wykorzystujące falę radiową są skuteczne. Osobiście od ok 2 lat pracuję na urządzeniu Maximus i wykonuję te zabiegi zarówno na twarz jak i na ciało - kondycja skóry zdecydowanie się poprawia, przede wszystkim jej gęstość - natomiast są to procedury, które najlepsze efekty dają w momencie, gdy zabieg wykonujemy w serii - 6 zabiegów w 5-7 dniowych odstępach. Z kolei dla pacjentów, którzy nie mają czasu, by co tydzień przychodzić na zabieg na twarz świetnie sprawdza się Zaffiro - też jest zalecana seria, ale zabieg wykonuje się raz w miesiącu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość monikakow79

Witaj. Zdecydowałam się na zabieg odmładzający przy wykorzystaniu fal radiowych RF. Efekt jest świetny. Nie tylko odmładza skórę, ale ujędrnia ją, ale również działa zapobiegawczo poprzez odnowę struktury kolagenowej skóry. Polecam, bo jest to świetna alternatywa dla bardziej inwazyjnych metod przeciwzmarszczkowych. Korzystałam z oferty salonu JMagia w Lublinie.

Odnośnik do komentarza

czy ktoras z was slyszala moze cos o nowym zabiegu accent reform na twarz? widzialam ze w jednej z klinik na ursynowie o ile dobrze pamietam angel factory maja taki sprzet ktory bardzo zachwalaja . chcialabym sie wybrac ale nie wiem czy warto.

Odnośnik do komentarza
Gość zielona i czerwona

Nie musisz sie dlugo zastanawiac, bo warto. Zabieg jest świetny. Osobiście regularnie odwiedzam angel factory i korzystam z wielu zabiegow, bo maja fajne promocje. Co do zabiegu accent reform to twarz zmienila zdecydowanie wyglad. Jest bardziej napieta i wygladzona, oczywiscie zabieg nalezy powtarzac aby osiagnac i utrzymac oczekiwany efekt.

Odnośnik do komentarza

zielona i czerwona dziekuje za odpowiedz. Mysle ze najlepiej isc i przekonac sie na wlasnej skorze :) Jestem umowiona na piatek na accent.... troche sie boje... pani z recepcji powiedziala ze zabieg jest bezbolesny ale moze Ty wyrazisz swoja opinie jako pacjentka czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Gość Aneta 1976

Hej
Dzisiaj miałam przeprowadzony zabieg fr.
Jestem pod mega wrażeniem.
Mam bardzo duże worki pod oczami i do tego po wstrzyknięciu hialuronu powstała pod workami oczu jeszcze wielka bruzda!!!
A podobno hialuron nie wywołuje stanu alergicznego?!!!!
Zabieg fr jest bezbolesny i przyjemny nawet.
Efekt u mnie był natychmiastowy:-) bruzda została w 75 % usunięta jak i worki i inne zmarszczki.
Polecam

Odnośnik do komentarza
Gość magda14242

U mnie twarz wyglądała okropnie przez kilka dni, ale mam bardzo wrażliwą skórę. Jak powiedziała mi pani - na efekty trzeba chwilę poczekać, ale będą. No i rzeczywiście są! Twarz jest gładziutka, kolor jednolity, no i zmarszczek mniej ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...