Skocz do zawartości
Forum

Aparat stały na górny łuk i podniebienie


Gość Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nosiłam nigdy aparatu, ale moja kolezanka nosi taki stały i normalnie je, tylko musi za każdym razem zęby myć i nie może żuć gumy. Na pewno szybko sie połapiesz co jak nalezy robic. Porozmawiaj tez z ortodontą. Powinien wszystko wyjasnic, a jak nic nie powie to pytaj, w końcu trochę za to płacisz.

Odnośnik do komentarza

ja miałam taki do rozszerzania górnej dszczeki ale ja miałam tak ze najpierw nosiłam stały przez ok 2 lata a potem ten rozszerzający zakladalam na noc mial na srodku taki jakby zamek i kluczyk mialam oddzielnie i co tydzien co dwa robilam obrot ja mialam cos takiego ale ja to mialam zdejmowane jak juz mi zdjeli aparat, do tej pory go gdzies jeszcze mam a takiego na raz nie mialam i nie wiem czy to dobry pomysl bo ciezko sie w tym je, moze Twoj bedzie wygodniejszy

Odnośnik do komentarza

Przez pierwsze kilka dni możesz odczuwać dyskomfort związany z obecnością aparatu. Nie będzie on jednak uniemożliwiał Ci wykonywania podstawowych czynności, takich jak przełykanie śliny, spożywanie pokarmów czy też przyjmowanie tabletek. Po kilku dniach przyzwyczaisz się do aparatu i wręcz nie będziesz go zbytnio wyczuwać.

Odnośnik do komentarza

Aparat na podniebienie to najgorsza rzecz jaka w ogóle moze byc , zwykły aparat jest wporzadku przez pierwsze dni ma sie nadwrazliwosc zębów ale to jest normalne. Jeżeli chodzi o aparat na podniebienie . Założyli mi go 2 dni temu , istny koszmar , jem tylko zupy bez kartofli ani nic , nie mogę nic polykac , przełykac sliny.. Sam fakt ze jest to podniebienie jak mozna przełknąć silne nie dotykajac językiem podniebienia? Nie mogę spać w nocy , mam cały poscierany język aż boli . Idę dzisiaj z mama do ortodonty zeby mi zdjeli , nie da sie normalnie funkcjonować a o mówieniu juz nie wspomnę , pomarzyć sobie o polknicieu tabletki..

Odnośnik do komentarza

Mam luk na podniebieniu juz od ponad tygodnia. Istny koszmar, z dnia na dzien coraz gorzej, nie da sie jesc , mowic. Jezyk boli niesamowicie, jest cały pociety i z odciskami. Bol promieniuje na szyję, uszy, glowe. Mam zakładany po raz 3 i za kazdym razem to samo. Nie wiem czy to tak powinno byc czy jest po prostu zle zalozony.

Odnośnik do komentarza
Gość Roksanaaparat

Potwierdzam ! Łuk na podniebieniu to koszmar ! Język cały poharatany a ten drut uczucie jakby miał przebić podniebienie ! :( ogólnie aparat mam od 3 dni i sam aparat nawet w sumie już nie czuje ale to na podniebieniu na prawdę masakra ! Miałam mieć zakładany ten łuk na podniebienie dopiero za miesiąc na wizycie ale ortodontka założyła mi odrazu bo mówi ze im później tym gorzej się przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza

Witam także mam założony aparat na podniebienie istny koszmar.Nie da się jesc ponieważ z każdym kasęm język zachacza o język.Codziennie poharatany język i jakieś odciski.Jeszcze te okropne seplenienie.Mam pytanie do osób które mają już aparat od dłuższego czasu czy będzie można mówić "normalnie " czy to kwestia czasus czy ja nadal będę seplenic:(

Odnośnik do komentarza

Hej także ja mialam drut zakladany 2 miesiace temu. Na pocztku istny koszmar plakalam i z pokoju wyjsc nie chcialam. Po tygodniu co raz lepiej mowilam i nabieralam wprawy w jedzeniu. Na poczatku jedzenie zostawalo za drutem ale teraz juz sie nauczylam jesc z tym i wszystko cacy. Drut juz tak nie przeszkadza w mowie jak wczesniej ale nie umiem mowic niektorych literek np :"i". Najgorsze jest jednak to ze zawsze jakas slina zostaje i pozniej nie jest za fajny zapach...

Odnośnik do komentarza
Gość zuzanna1357964

Nie przesadzajcie. Ja nosiłam aparat na podniebienie (też stały) i dwa stałe w tym samym czasie i owszem około miesiąca miałam rany na języku i policzkach od środka, ale da się to wytrzymać. Po jakimś czasie się przyzwyczaisz, a twoja szczęka ci za to podziękuję

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim. Od 4 dni mam założony aparat Damon dwa łuki plus jeden extra drut na podniebieniu mający na celu rozszerzenie mojej górnej szczęki i tylko on mi jak narazie strasznie utrudnia życie, nie da się normalnie jeść, łykać śliny, język mam pocharatany, cały obolały. Mam nosić ten łuk na podniebieniu przez 5 miesięcy istna MASAKRA jeśli się nie przyzwyczaje i ból się nie zmniejszy to ja nie wiem czy dam radę wytrzymać z tym cholerstwem w gębie aż 5 miesięcy. Najgorsze w tym wszystkim też jest to że mówić się normalnie nie da, strasznie się ślinię i seplenie i każde wypowiedziane słowo przynosi okropny ból języka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...