Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja cery jesienią i zimą


Gość Biedronka

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie bardziej do pań... co robic aby jesienia i zima cera nie byla sucha i matowa od wiatru i mrozu? makijaz robie codziennie kolezanka powiedziala mi ze w zimie moge nakladac duzo podkladu na twarz bo on chroni mnie przed mrozem, ale zastanawiam sie czy nie ma to negatywnego wplywu na kondycje mojej skory na twarzy. czy stosowac dodatkowo kremy nawilzajace? maseczki? moze macie jakies domowe receptury na zadbanie o cere w czasie trudnej pogody???

Odnośnik do komentarza

Okres jesienno-zimowy to idealny moment na regenerację skóry po lecie. W tym czasie w gabinetach kosmetycznych możemy wykonywać zabiegi, takie jak peelingi chemiczne oraz laseroterapia. Metody te wyrównują koloryt skóry, spłycają zmarszczki oraz wygładzają fakturę skóry. W tym czasie wskazane są również zabiegi rewitalizujące, które zawierają w składzie witaminy (A, C, E).

W warunkach domowych warto zadbać o to, aby intensywnie skórę nawilżać. Suche powietrze w biurach i domach sprzyja odwodnieniu się skóry. Dlatego rano i wieczorem stosujemy kosmetyk nawilżająco-regenerujący. Dwa razy w tygodniu wykonujemy maskę odżywczą oraz peeling (dobrany do typu naszej skóry). Pod makijaż możemy aplikować bazę rozświetlającą, która sprawi, że nasza skóra nabierze promiennego blasku.

To prawda, że makijaż w jakimś stopniu chroni naszą skórę przed działaniem mrozu oraz silnego wiatru. Jeżeli jednak na co dzień się nie malujemy to na twarz należy nałożyć specjalny, zimowy krem ochronny.

Odnośnik do komentarza

zgadzam się że o oczy też trzeba dbać, zresztą moje mają to do siebie że bardzo reagują na wiatr, dym, walczę z tym wkraplając sobie często krople, już jet lepiej,nie wyglądm ciągle na zapłakaną, bo i oczy jakoś się wzmocniły i tak nie reagują

Odnośnik do komentarza

Stosowanie kremu pod makijaż (powiedzmy godzinkę wcześniej) nie powinno pogorszyć stanu makijażu, a jednak jakaś ochrona przed mrozem i wysuszeniem jest :) Poza tym oczywiście zdrowe odżywianie, bo bez tego tylko sobie komplikujemy sprawę (plus ewentualnie suplementacja, aby uzupełnić brakujące witaminy). No i zaraz po zmyciu makijażu również warstwa nawilżania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...