Forum Uroda

Pielęgnacja cery jesienią i zimą

~Biedronka

~Biedronka

pytanie bardziej do pań... co robic aby jesienia i zima cera nie byla sucha i matowa od wiatru i mrozu? makijaz robie codziennie kolezanka powiedziala mi ze w zimie moge nakladac duzo podkladu na twarz bo on chroni mnie przed mrozem, ale zastanawiam sie czy nie ma to negatywnego wplywu na kondycje mojej skory na twarzy. czy stosowac dodatkowo kremy nawilzajace? maseczki? moze macie jakies domowe receptury na zadbanie o cere w czasie trudnej pogody???

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dadaaria

dadaaria

za duzo fluidu tez nie jest dobrze bo bedziesz miala na twarzy maske. moim zdaniem kupic krem na trudna pogode na dzien do tego delikatnie troche pudru i na noc nawilzac

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 30 lat, gdzieś pod Wawą
~Guga23

~Guga23

moim zdaniem lepiej jest zainwestować w krem półtłusty albo tłusty na zime.

liryka

liryka

na zimę lepiej kupić krem półtłusty albo tłusty bo po nawilżających spierzchnie nam skóra na twarzy.

131 liryka Kobieta, 32 lata, Janów lubelski
Sonia

Sonia

a czy ktoras z Was nakłada krem pod fluid?

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 32 lata, Radom
karolinexxx

karolinexxx

a nie wydaje Ci sie ze to za tłusto będzie? mnie sie wydaje ze za duzo mialabym na twarzy i fluid ma inny odcien lekko

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 32 lata, Karolkowo
Sonia

Sonia

bo nie mozesz tego na raz nakladac naloz krem odczekaj az sie wchlonie i dopiero fluid

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 32 lata, Radom
misia123

misia123

kup sobie produkty under 20 :) mi pomagają żel np i jest taki mały kremik z tego bardzo dobry :) pomaga nawilża i dosyć szybko schnie ;)

307 misia123 Kobieta, 21 lat, /////////////
~Zaza

~Zaza

Możesz też stosować co pewnie czas maseczki nawilżające

aanielkaa

aanielkaa

ja nakładam tłusty krem, fluid, puder w kamieniu i z taką tapetą zima mi nie straszna :P

17 aanielkaa Kobieta, 37 lat, Kraków
RockBaby

RockBaby

no na mnie ten sposób na naturalne loki nie działa... włosy mi oklapują i wyglądam jak stóg siana

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 29 lat, Częstochowa
Złośliwa

Złośliwa

bo żeby jakakolwiek fryzura pod czapką dobrze wyglądała to nie wiem co trzeba zrobić

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 32 lata, Warszawa
kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Okres jesienno-zimowy to idealny moment na regenerację skóry po lecie. W tym czasie w gabinetach kosmetycznych możemy wykonywać zabiegi, takie jak peelingi chemiczne oraz laseroterapia. Metody te wyrównują koloryt skóry, spłycają zmarszczki oraz wygładzają fakturę skóry. W tym czasie wskazane są również zabiegi rewitalizujące, które zawierają w składzie witaminy (A, C, E).

W warunkach domowych warto zadbać o to, aby intensywnie skórę nawilżać. Suche powietrze w biurach i domach sprzyja odwodnieniu się skóry. Dlatego rano i wieczorem stosujemy kosmetyk nawilżająco-regenerujący. Dwa razy w tygodniu wykonujemy maskę odżywczą oraz peeling (dobrany do typu naszej skóry). Pod makijaż możemy aplikować bazę rozświetlającą, która sprawi, że nasza skóra nabierze promiennego blasku.

To prawda, że makijaż w jakimś stopniu chroni naszą skórę przed działaniem mrozu oraz silnego wiatru. Jeżeli jednak na co dzień się nie malujemy to na twarz należy nałożyć specjalny, zimowy krem ochronny.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
~Karola88

~Karola88

Ja stosuje na suchą skórę kremy marki decubal. Są to bardzo dobre i przyjazne (również ze względu na cenę) dermokosemtyki

Julkatan

Julkatan

Bardzo ważne jest też by nie tylko dbać o skórę pod oczami, ale i o same oczy - nawilżajcie je. Na przykład starazolinem niebieskim, krople są tu niezbędne. Odpowiednia higiena oka naprawdę dobrze robi dla ogólnego wyglądu.

192290 julkatan Mężczyzna, 23 lata, Katowice
IzaBella1982

IzaBella1982

Na stan kondycji skóry wielki wpływ ma to co jemy. Dlatego najważniejsze kosmetyki - to te od wewnątrz. Żeby skóra wyglądała i funkcjonowała dobrze, musimy dbac o odpowiednią ilość witamin i minerałów.

192312 izabella1982 Kobieta, 35 lat, Pruszków
~stonko

~stonko

zgadzam się że o oczy też trzeba dbać, zresztą moje mają to do siebie że bardzo reagują na wiatr, dym, walczę z tym wkraplając sobie często krople, już jet lepiej,nie wyglądm ciągle na zapłakaną, bo i oczy jakoś się wzmocniły i tak nie reagują

emilka8866

emilka8866

Stosowanie kremu pod makijaż (powiedzmy godzinkę wcześniej) nie powinno pogorszyć stanu makijażu, a jednak jakaś ochrona przed mrozem i wysuszeniem jest :) Poza tym oczywiście zdrowe odżywianie, bo bez tego tylko sobie komplikujemy sprawę (plus ewentualnie suplementacja, aby uzupełnić brakujące witaminy). No i zaraz po zmyciu makijażu również warstwa nawilżania.

188759 emilka8866 Kobieta, 31 lat, Warszawa
CiekawskaK

CiekawskaK

Ja lubie kosmetyki z antyoksydantaki i do tego dopasowana dieta zawze bogata w warzywa a jesienią i zimą w postaci kiszonek. Do tego przynajmniej raz na kwartał jestem u kosmetyczki

192813 ciekawskak Kobieta, 35 lat, Kraków