Skocz do zawartości
Forum

Jak ułatwić życie alergika?


Gość aniela888

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, moja córka - lat 12 okropnie cierpi odkąd zmieniła szkołę, ponieważ na sali gimanstycznej jest masę pleśni na którą jest uczulona - jak się niedawno okazało. Dziecko przychodziło mi do domu i padało spać, myślałam, że to przemęczenie, jednak okazało się, że jednak alergia wziewna. Chciałabym żeby chociaż w domu miała lepszą atmosferę do skupienia się i nauki, nigdy wcześniej nie przejawiała się ta jej alergia w żaden sposób. Nie bardzo wiem jak mogłabym jej zapewnić właściwe warunki, tak żeby nie faszerować jej non stop lekami na alergię. Pomocy!!!!

Odnośnik do komentarza

Witaj! Ja również miałam taki problem z dzieckiem, tyle, że maluch był w wieku przedszkolnym, więc dużo mniejszy. Przedszkole było w tym samym budynku co szkoła i dzieci korzystały często z sali gimnastycznej na której była bardzo słaba wentylacja, no i wiadomo od wilgoci do grzyba na ścianach jest bardzo krótka droga. Poszłam z dzieciem do lekrza, okazało się, że silna alergia wziewna, poza tym, że dziecko dostało zwolnienie z zajęć tych odbywających się na sali gimnastycznej to dodatkowo lekarz poprosił mnie o wymianę pościeli na hipoalergiczną. Do tego doraźnie, w razie jakichś napadów duszności dostaliśmy inhalator sterydowy (niestety!). Wszystkie te zabiegi poskutkowały w miarę szybko, z czasem kupiliśmy również odkurzacz wodny żeby nie podrażniać jej układu oddechowego kurzem. Więc może warto właśnie w Twoim przypadku również pomyśleć o zmianie pościeli, itd?

Odnośnik do komentarza

~beata699
Witaj! Ja również miałam taki problem z dzieckiem, tyle, że maluch był w wieku przedszkolnym, więc dużo mniejszy. Przedszkole było w tym samym budynku co szkoła i dzieci korzystały często z sali gimnastycznej na której była bardzo słaba wentylacja, no i wiadomo od wilgoci do grzyba na ścianach jest bardzo krótka droga. Poszłam z dzieciem do lekrza, okazało się, że silna alergia wziewna, poza tym, że dziecko dostało zwolnienie z zajęć tych odbywających się na sali gimnastycznej to dodatkowo lekarz poprosił mnie o wymianę pościeli na hipoalergiczną. Do tego doraźnie, w razie jakichś napadów duszności dostaliśmy inhalator sterydowy (niestety!). Wszystkie te zabiegi poskutkowały w miarę szybko, z czasem kupiliśmy również odkurzacz wodny żeby nie podrażniać jej układu oddechowego kurzem. Więc może warto właśnie w Twoim przypadku również pomyśleć o zmianie pościeli, itd?

Chodzi ci o jaką zmianę?

Odnośnik do komentarza

W szkole to na pewno bitwa z wiatrakami, chociaż zgłoś do dyrekcji, że mają taki problem. Może zdecydują się na odgrzybianie. a w domu masz oczyszczacz właśnie? jak nie to polecam zakupić, Sharp ma bardzo dobre modele  https://www.mediaexpert.pl/oczyszczacze-powietrza/oczyszczacz-sharp-ua-hd50e-l,id-1228334 ten z nawilżaczem dodatkowo i opatentowaną technologią Plasmacluster. Zobaczysz, że będzie lepiej spać, lepiej oddychać w domu. To już bardzo dużo. 

Odnośnik do komentarza
Gość byszka990

Ja w zeszłym roku kupiłam oczyszczacz Coway Classic i sobie chwalę ten sprzęcik. Oczywiście zakup poprzedziłam sprawdzeniem rankingów i opinii, większość speców stawiało tę markę w topce. Główne argumenty to wysoka jakość wykonania, wszystkie filtry (węglowy, hepa, wstępny)- czyli i na smog i na alergeny itp. 5 lat gwarancji (inni tyle nie dają), tania eksploatacja (filtry raz na rok-dwa lata się wymienia). Od siebie dodam jako użytkowniczka że świetnie sprawdza się nawet przy niemowlaku, bo bardzo cicho chodzi i nie budzi

Odnośnik do komentarza

Współczuję osobom, które borykają się z różnymi alergiami. Niestety, do takich schorzeń przyczynia się powietrze jakie mamy, a dokładniej zanieczyszczenia. W sumie dopiero po lekturze   http://smogowicze.pl/  zdałam sobie sprawę jakim problemem jest u nas zanieczyszczenie powietrza. Każdy powinien mieć taką wiedzę. Dlatego tak ważna jest szeroko pojęta ekologia.

Odnośnik do komentarza
Gość Iwona 30

Sama jestem alergikiem i wiem co czyją ludzie, którzy muszą szukać rozwiązań na lepsze a czasem lżejsze życie. Bardzo pomogło mi wprowadzenie w domowe pielesze naturalnych środków czystości. Naj bardziej przypadły mi do gustu na bazie ziół. Zamawiam je przez Internet z strony https://herbi.shop/kategoria-produktu/herbi-clean/ .Osobiście polecam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...