Skocz do zawartości
Forum

Najlepszy środek na zajady


Ape

Rekomendowane odpowiedzi

masc witamionowa gojąca jest bez recepty dostepna w kazdej aptece, smaruj nia kaciki ust kilka razy dziennie a dodatkowo kup sobie witamine a i e i bierz po 2 tabletki dziennie najlepiej rano i wieczorem i tak przez miesiac potem mozesz brac juz po 1 na dzien, bo ja zawsze mialam problem z zajadami i tak robie, witamina A+E i do tego maść witaminowa

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Zapalenie kątów ust (zajady) to niewielkich rozmiarów nadżerki, które są wynikiem alergii bądź też niedoboru witamin z grupy B. Mogą one być również wywoływane przez drożdżaki. Bardzo często zmiany te pojawiają się w trakcie stosowania antybiotykoterapii.

Można przyśpieszyć zanik zajadów stosując odpowiednią dietę oraz suplementy diety bogate w witaminy z grupy B. Zmiany można smarować kremami zawierającymi w składzie witaminę A oraz E.

Odnośnik do komentarza

Od prawie miesiąca mam dwa duże zajady! Stosowałam już 3 maści które polecali mi w aptece, ale one nic nie dały. Smarowałam pastą do zębów i nic. Łykam teraz od tygodnia witaminy i traktuję usta wazeliną kosmetyczną i odrobinę pomogło- przestało piec.
Co mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza

~Lizzard.
Od prawie miesiąca mam dwa duże zajady! Stosowałam już 3 maści które polecali mi w aptece, ale one nic nie dały. Smarowałam pastą do zębów i nic. Łykam teraz od tygodnia witaminy i traktuję usta wazeliną kosmetyczną i odrobinę pomogło- przestało piec.
Co mogę zrobić?

Jeżeli zmiany utrzymują się przez tak długi okres czasu i nie pomagają środki dostępne w aptekach bez recepty - konieczna jest konsultacja z lekarzem. Na początek wystarczy internista. Być może jednak będzie konieczna wizyta u dermatologa.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie witamina B2. Zajady próbowałam leczyc na wiele sposobów. Na przykład maściami. Jednak żadne maści nie były na tyle skuteczne aby sprawić że zajady znikną.... Pomogła witamina B2, którą można dostarczać z pożywieniem ale również i suplementować:
https://leksykonwitamin.pl/witamina-b2/witamina-b2/
Zalecana dzienna dawka witaminy B2 dla dorosłego mężczyzny wynosi 1,3 mg, a dla kobiety 1,1 mg. Kobiety w ciąży oraz karmiące powinny zadbać, aby ich dieta dostarczała im co najmniej 1,3 mg oraz 1,6 mg witaminy B2. Składnikami najbogatszymi w tę witaminę są wędliny oraz mięso wieprzowe i drobiowe, w tym w szczególności wątróbka. W 100 g podrobów (wątróbka z kurczaka czy serca wołowe i wieprzowe) znajduje się ponad 1 mg witaminy B2. Do produktów bardzo bogatych w witaminę B2 zalicza się także drożdże piekarskie. Nieco mniej witaminy znajduje się w pszennych zarodkach i jajach kurzych, produktach zbożowych czy suchych nasionach roślin strączkowych.

Odnośnik do komentarza

 Moim zdaniem jeśli opryszczka wyskakuje non stop to najlepiej udać się do apteki po leki, bo przyczyną opryszczki jest wirus którego trzeba się pozbyć z organizmu, na wirusa żadne maści czy kremy ne pomogą, trzeba zadziałać farmaceutykami. Ja przeszłam 5 dniową kurację hevipointem i póki co mam święty spokój nic mi nie wyskakuje od wielu tygodni.

 

Odnośnik do komentarza

Na zajady, na suche usta, pekające Carmex. Niedawno kupiłam  jestem bardzo zadowolona bo codziennie muszę stosować niestety ten balsam ze względu na to że mam suche usta i potrzebowałam także dobrej rzeczy żeby usta były ja najdłużej nawilżone i jednocześnie żeby balsam je regenerował. Ma taki sobie zapach ale jest w tym masło Shea i jednocześnie świeży mentol który powoduje że usta od razu po nałożeniu odczuwają świeżość. Balsam bardzo długo utrzymuje się na ustach.

Odnośnik do komentarza

Też miałam taki problem. Trzeba pić dużo wody, najważniejsze aby tego nie rozdrapywać, ponieważ robią się większe. Używać maść z witaminą a i pomadke tisane -  mi pomogło, nie ma lepszej pomadki.

Maść z witamina A dostaniesz bez problemu w aptekach, internetowych i stacjonarnych, kosztuje w okolicach 5-6 zł.

Zerknij sobie do apteki Galen

https://www.aptekagalen.pl/retimax-1500-masc-ochronna-z-witamina-a-30g

Wystarcza na całkiem długo. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...