Forum Uroda

Tatuaż a pieprzyki

~Smocz

~Smocz

Chciałabym się dowiedzieć czy tatuaże mogą być wykonywane gdy ma się bardzo dużo pieprzyków???? Chcę zrobić sobie tatuaż na plecach - taki duży ale mam mnóstwo pieprzyków i nie wiem czy mogę zrobić

Odpowiedzi znajdują się poniżej

muszka19

muszka19

na pieprzykach nikt Ci nie zrobi tatuazy bo moga byc nowotworowe moga Ci sie sprzeciwic, jak juz bardzo chcesz to pozbadz sie najpierw piperzykow laserowo odczekaj i zrob tatoo!!!!!!!

18 muszka19 Kobieta, 25 lat, Katowice
aanielkaa

aanielkaa

to prawda, bezpośrednio na pieprzykach nikt Ci nie zrobi tatuażu, najpierw będziesz musiał je zbadać, ale jeśli masz tendencję do pieprzyków i masz ich dużo, to tatuażysta może się nie zgodzić, dlatego że tatuowanie to wbijanie igielki i tuszu pod skórę, a pieprzyk ruszony, czyli np. zadrapany, rozdrapany i wszystko inne może się sprzeciwić

17 aanielkaa Kobieta, 37 lat, Kraków
~Rubinowa

~Rubinowa

Usuwanie boli, i jest drogie, więc lepiej się zastanowić porządnie zanim zrobi się tatuaż

sindy81

sindy81

nigdy nie da sie usunac czegokolwiek ze skóry tak zeby nie było sladu, zawsze sa minimalne blizny albo slady

19 sindy81 Kobieta, 36 lat, Katowice
karolinexxx

karolinexxx

jak juz chcesz wytatuowac sie to zrob to tak zebys nie zalowal i nie chcial usunac za rok, lepiej jest zmienic tatuaz, cos dorobic, np. indianin zamiast dody na reku majdana :D bo usuwanie faktycznie jest trudne bolesne kosztowne itd. a co do pytania, to na pieprzykach nikt Ci nie zrobi tatoo bo ja mam podobny problem :(

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 32 lata, Karolkowo
~fifi

~fifi

Możesz usuwać pieprzyki i brodawki, ale jak masz do nich skłonnośc to będa odrastały. Może zamiast prawdziwego tatuażu henna?

RockBaby

RockBaby

jeśli masz dużo pieprzyków to bym nie ryzykowała tatuażu

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 29 lat, Częstochowa
Kaja

Kaja

moja znajoma ma duzo pieprzykow a ma tatuaze tylko nie na nich oczywiscie ale ma.

230 kaja Kobieta, 44 lata, Tychy
muszka19

muszka19

no własnie!!!!!!!!! na pieprzyku nikt sie nie odwazy tatuowac bo moze sie sprzeciwic!!!!!!!!!

18 muszka19 Kobieta, 25 lat, Katowice
~BulaKielce

~BulaKielce

Palenie papierosów tez powoduje raka ale jednak każdy pali,ja sobie wytatuowałem na pieprzykach płaskich i nic do tej pory a tu już 4-5 lat .
Pozdrawiam

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Tatuażu nie wykonujemy na pieprzykach. Są to miejsca, które należy omijać. Przed zabiegiem można usunąć pieprzyki - to czy pozostaną po nich duże blizny jest zależne od rodzaju pieprzyka. Niektóre zmiany można usuwać za pomocą lasera bądź wyłyżeczkowania (wtedy blizna jest niewielka), inne z kolei należy usuwać chirurgicznie - niestety wtedy pozostaje stosunkowo duża blizna.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa

Odpowiedź eksperta

Kulka17
Usuwanie chyba boli i zostają po nim blizny????

Usuwanie pieprzyków to bezbolesny zabieg, gdyż w trakcie całej procedury stosujemy znieczulenie miejscowe. Po zabiegu pacjent może odczuwać jedynie niewielki dyskomfort.

Bo wykonaniu tego rodzaju zabiegu zawsze pozostaje jakiś ślad w postaci bardziej bądź mniej widocznej blizny. Największe blizny powstają po cięciach chirurgicznych, mają one rozmiary dwa, a nawet trzy razy
większe niż sam pieprzyk. Najmniej widoczne ślady pozostawia laser.

~sowa12333

~sowa12333

a jak jest z bliznami na twarzy po wycieciu znamienia? czy moga powstac keloidy?

Odpowiedź eksperta

Niestety niewskazane jest wykonywanie tatuażu na skórze skłonnej do powstawania pieprzyków. Mechaniczne drażnienie tych zmian skórnych może sprowokować powstanie czerniaka.

~sowa123333

~sowa123333

Szanowna Pani doktor, chyba nie zrozumiała Pani mojego pytania, nie chodzilo mi o tatuaz tylko ogolnie o usuwanie pieprzykow z twarzy metoda chirurgiczna, jakie jest ryzyko powstania bliznowca ????

Odpowiedź eksperta

~sowa12333
a jak jest z bliznami na twarzy po wycieciu znamienia? czy moga powstac keloidy?

Keloidy najczęściej powstają u osób rasy czarnej. Niemniej jednak isgtnieją wyjątki u przedstawicieli rasy białej. Te zmiany skórne często mają rodzinny charakter występowania i jeżeli występują one u kogoś z rodziny to jest duże prawdopodobieństwo, że zmiana taka dotknie i Ciebie. Warto również pokazać chirurgowi ewentualne blizny, które masz już na skórze.

~tatuazysta

~tatuazysta

jeśli pieprzyk jest płaski to tatuaż zrobisz bezproblemowo.

Odpowiedź eksperta

~tatuazysta
jeśli pieprzyk jest płaski to tatuaż zrobisz bezproblemowo.

W przypadku pieprzyka płaskiego należy zrobić margines, bo naruszenie tej zmiany przez igłę do tatuowania może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Z kolei ominięcie zmiany sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej widoczna i ogólnie nie wygląda to zbyt dobrze.

~mariusz55

~mariusz55

a jesli chodzi o wiekszego typu pieprzyki to jak je usunac i czy po usunieciu w tym miejscu mozna zrobic tatuaz?