Skocz do zawartości
Forum

Depilacja miejsc intymnych u kobiety


Gość Lukrecja

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie, ja wyrywam sobie wloski z miejsc bikini i nog pęsetą. to na prawde nie jest złe, trzeba sie tylko przyzwyczaic. i powaznie, to nie boli. probowalam robic intymne miejsce depilatorem ale nie znioslam. za to nogi od czasu do czasu zrobie depilatorem, ale peseta mi idzie bardzo sprawnie. jak mi sie nei chce a juz cos mam to golarka :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamamuminka

ja dopiero niedawno wypracowałam całkiem niezły sposób.najpierw mydlę,najlepiej mydłem aloesowym bo jest niby łagodzące,czekam parę sekund aż włoski zmiękną,na to smaruję kremem do golenia swojego faceta i golę najpierw z włosem a potem delikatnie jeśli trzeba pod włos tam gdzie jeszcze drapie...i na razie żadnych podrażnień...

Odnośnik do komentarza

~Giladia
Chciała bym coś zmienić w moim życiu seksualnym, może by to zmieniło jego podejście. Bardzo mi zależy żeby podniecić mojego narzeczonego.

Błędny trop, moim zdaniem. Jeśli pojawiają się problemy tego typu, z podejściem do tych spraw, itp. to zazwyczaj jest tego jakaś głębsza przyczyna. A kluczem do ich rozwiązywania jest porozumienie między partnerami. Dlatego prędzej tu pomoże otwarta rozmowa z partnerem, niż zmiana fryzury łonowej.

Odnośnik do komentarza

odrzuć zwykłą maszynke do golenia, mam na myśli jednorazówkę.. kup sobie np. maszynke venus breeze i dokupuj wkłady, fakt, że są drogie, ale jaka przyjemność z golenia, szczególnie jak maszynka ma nowy wkład, to tego żelu jest więcej. Dodatkowo oczywiście do golenia uzyj żelu (ja podkradam czasem mojemu chłopakowi, gdy się goli na żel) ;) a zwykle używam żel do higieny intymnej i gole się NIE POD WŁOS, bo to podraznia.

Odnośnik do komentarza

Ja depiluje woskiem. Zawsze miałam podrażnienia, ale zastosowałam się do rad kosmetyczki: po depilacji woskiem przemywamy skórę delikatnym środkiem antybakteryjnym (może być tonik, ale nie na spirytusie, mydło antybakteryjne etc), smarujemy tribiotic'em. Jeśli komuś wrastają włoski i robią się podrażnienia - peeling + maść pilarix. Skóra jest gładka i nie ma podrażnień.

All this pain is an illusion.

Odnośnik do komentarza

A ja coraz częściej myślę o depilacji laserowej. Koleżanka właśnie różne zabiegi laserowe wykonuje w Studiu Laser i mi też polecała tam się wybrać, zwłaszcza "na pierwszy raz" :p to gabinety kosmetyki laserowej specjalizujący się w zaawansowanych technologicznie zabiegach poprawiających wygląd. Do zabiegów używają lasery diodowe, wszystkie rodzaje Lasera Lightsheer :)

Odnośnik do komentarza

Witaj,

Miałam podobny problem. Jestem uczulona na wosk więc ten rodz depilacji nie wchodzi już niestety w grę. Po goleniu maszynką mimo dezynfekowania przed każdym goleniem skóry i maszynki jakieś krostki zawsze się pojawiały, a do tego jeszcze wrastające włoski.. Pani dermatolog zapisała mi 2 specyfiki, które naprawdę polecam. Pierwszy to Akneroxid 5 (kosztuje ok 25zł bez recepty), drugi A-Derma Cytelium (kosztuje ok45 zł bez recepty)ten szczególnie polecam od razu po goleniu. Jeden i drugi stosuję zawsze na noc. Uwaga bo ten pierwszy zmienia kolor bielizny, odbarwia ją. Nie radzę stosować ich dzień w dzień bo mają działanie wysuszające, warto po pewnym czasie stosować przerwy w używaniu szczególnie Akneroxid 5.

Odnośnik do komentarza

Czerwone plamki i krostki, które opisujesz to, tzw. zapalenie około mieszkowe. W tym przypadku pomocne może być golenie "z włosem". Istotne jest również to, aby przed i po każdym zabiegu dezynfekować maszynkę.

W Twoim przypadku bardzo pomocna może być również epilacja laserowa. Metoda ta umożliwia trwałą redukcję owłosienia. 65-80% włosków nie odrasta przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Gość majjja

To może zastosuj wosk albo zdecyduj się na depilację laserową i będziesz miała problem z głowy ( a raczej z miejsc intymnych ;) ) też planuję wykonać taką depilację,byłam już na konsultacji w salonie elite na pereca i podobno 4 zabiegi wystarczą by całkwicie pozbyć się włosków z nóg, to może z miejscami intymnymi jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Gość truskawkaaaa

Moim zdaniem idealna do stosowania do depilacji miejsc intymnych jest pasta cukrowa, można ją zrobić w domu, poszukajcie sobie przepisów, jest tego sporo w necie. Ja co prawda chodzę na depilację do salonu, bo po niej robię jeszcze epilfree i mam spokój na bardzo długo :)

Odnośnik do komentarza

najlepszym rozwiązaniem na wszelkie problemy wynikające z golenia bikini to epilacja laserowa. do zabiegu włoski co prawda trzeba zgolić, ale już po pierwszym odczuwalana jest różnica w "złej jakości" włosa - są słabsze, jaśniejsze, rzadsze. Z zabiegu na zabieg ten efekt się pogłębia. polecam znaleźć taki gabinet, który dysponuje dobrej jakości sprzętem. np. urządzenie Palomar ma dwie głowice do epilacji - jedną do włosów ciemnych LuxG a drugą do jasnych LuxY. koszty w porównaniu z maszynkami, żelami do golenia, balsamami po - no i mentalnie... która z nas nie miała przykrej sytuacji wynikającej z golenia się przed wyjściem na plaże i zakrywania "niechcianych" efektów.

Odnośnik do komentarza
Gość Melka200

To prawda, niejednokrotnie zdarzyło się, że po domowej depilacji bikini wystąpiły jakieś krostki, zaczerwienienia i ogólnie "niewyjściowo" to wyglądało. ;-) A zdecydowanie nie to chcemy osiągnąć przed wyjściem np. na plażę...

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 15 lat wielki problem z owłosieniem w okolicach bikini. Krótkie spodenki to dla mnie kłopot, a o stroju kąpielowym mogę tylko pomarzyć. Wszystko wychodzi mi bokami, od wewnętrznej strony ud. Ciągle muszę ściskać nogi by nikt tego nie zauważył. Chciałam je dopaść zwykłą maszynką, ale boje się, że obszar owłosienia jeszcze bardziej się powiększy. Wiele razy rozmawiałam o tym z mamą i zawsze uzyskuję odpowiedź "musisz siebie zaakceptować". Na zabiegi kosmetyczne mnie nie stać, a jak już wspomniałam mama nie pomoże. Czy jest jakaś możliwość żeby pozbyć się tego okropieństwa?

Odnośnik do komentarza

cytrynowa#marmolada
Witam. Mam 15 lat wielki problem z owłosieniem w okolicach bikini. Krótkie spodenki to dla mnie kłopot, a o stroju kąpielowym mogę tylko pomarzyć. Wszystko wychodzi mi bokami, od wewnętrznej strony ud. Ciągle muszę ściskać nogi by nikt tego nie zauważył. Chciałam je dopaść zwykłą maszynką, ale boje się, że obszar owłosienia jeszcze bardziej się powiększy. Wiele razy rozmawiałam o tym z mamą i zawsze uzyskuję odpowiedź "musisz siebie zaakceptować". Na zabiegi kosmetyczne mnie nie stać, a jak już wspomniałam mama nie pomoże. Czy jest jakaś możliwość żeby pozbyć się tego okropieństwa?

W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja za pomocą pasty cukrowej. Taką pastę możesz wykonać sama w warunkach domowych. W internecie znajdziesz wiele przepisów oraz filmików instruktażowych dotyczących tego rodzaju depilacji, np.

.

Depilację za pomocą maszynki odradzam, gdyż to spowodowałoby wzmocnienie i pogrubienie włosków.

Odnośnik do komentarza

jestem trochę skrępowana, bo mój facet właśnie wrócil do domu i przyniosl mi kupon na depilację brazylijską woskiem... zawsze mi się wydawało, że krótko przycięte włosy są ok, myję się regularnie, ale on twierdzi, że bez włosów będę miała lepsze orgazmy przy seksie oralnym. Zastanawiam się czy iść na zabieg- naprawdę brak włosów poprawia odczucia?

Odnośnik do komentarza
Gość halinka5000a

Jesli Ci ten kupon kupil, to ewidentnie chce zbys o wykorzystala. Ale moze byc tez tak, ze go od kogos dostal np. w pracy, albo od znajomego. Jesli nie chcesz isc to mu o tym powiedz i oddaj kupon. Ale moze raz warto sprowac? To juz musisz sama zdecydowac.

Odnośnik do komentarza

depilacja pastą cukrową okolic bikini jest super :) A do tego polecałam epilfree kilka razy i problem z głowy. Po paru zabiegach efekty można porównać z depilacją laserową, a jednak epilfree jest wielokrotnie tańsze i mniej boli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...