Forum Uroda

Depilacja miejsc intymnych u kobiety

~Lukrecja

~Lukrecja

mam problem, poniewaz gdy gole miejsca intymne, wystepuje czerwone podraznienie po goleniu. Gdy włoski odrastaja, wszystko wraca do normy. Jak temu zaradzic, aby skora byla gladka, bez czerwonych plamek i krostek?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Iskra

Iskra

proponuję krem do depilacji. A po goleniu przez kilka dni noś przewiewną i bawełnianą bielizne

14 iskra Kobieta, 32 lata, Lublin
aanielkaa

aanielkaa

albo nie depiluj pod włos tylko z włosem, moze nie wygolisz tak super dokładnie ale przynajmniej nie podraznisz skory

17 aanielkaa Kobieta, 38 lat, Kraków
sindy81

sindy81

to moze nie depiluj skoro masz takie podraznienia, to taka moda ale włoski to naturalna rzecz

19 sindy81 Kobieta, 37 lat, Katowice
~gośka87

~gośka87

No jak nie depilować - kobieto! Depilowac trzeba, ale z głową. Skóra w tych okolicach jest bardzo wrażliwa, w dodatku pachwiny nie ułatwiają sprawy, aby gładko wszystko poszło. Idź do kosmetyczki, niech coś doradzi, spróbuje kilka sposobów i wybierzesz ten, który da najlepszy efekt i będzie najmniej bolesny.

~Lukrecja

~Lukrecja

ale w domu mogę golić kiedy chcę, a do kosmetyczki latać tak często to też nie fajnie, chybaże są zabiegi że starczą na długi czas?

dadaaria

dadaaria

to tez fakt i latac tak za kazdym razem to i czas i cena, poza tym troche bym sie wstydzila tak przed obca kobieta... i to jeszcze wlosy wyrywac...

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 31 lat, gdzieś pod Wawą
Natalia Bator

Natalia Bator

Twoje podrażnienie świadczy o tym, że po ogoleniu masz zapalenie mieszka włosowego, co jest przypadłością wielu kobiet. Od regularnego golenia, prawdopodobnie zniknie, kiedy skóra się przyzwyczai. Warto jednak wiedzieć, że owłosienie okolic intymnych nie jest bezcelowe, ale spełnia określone funkcję. Tak samo jak brwi czy rzęsy, tak samo włosy na wzgórku łonowym chronią przed potem i zanieczyszczeniami, jakie mogą dostać się do pochwy. Dlatego oprócz funkcji estetycznej, depilacja bikini nie ma praktycznego zastosowania, a moda nie zawsze idzie w parze z wygodą i zdrowiem.

26 natalia-bator Kobieta, 31 lat, Lublin
sindy81

sindy81

albo smaruj pianką do golenia moze pomoze i po goleniu smaruj kremem nawilzajacym a jak juz Ci sie zaczna robic krostki i podraznienia to mascia cynkową

Kulka17

Kulka17

ja tam używam wosku. Troche poboli ale mam spokój na następne 4 - 6 tygodni. Dla skóry to chyba lepiej, że tak rzadko jest podrażniana

13 kulka17 Kobieta, 24 lata, Tarnobrzeg
muszka19

muszka19

ja mam tak samo nawet jak 1 dnia mam gladka skore to pozniej jak juz zaczynaja odrastac to jest strasznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a wosk pewnie boli!!!!

18 muszka19 Kobieta, 26 lat, Katowice
dadaaria

dadaaria

wprowadźmy modę na włosy łonowe!! nawet samantha w sex w wielkim miescie nie chciala golic!! moze to powroci dla naszego komfortu? :)

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 31 lat, gdzieś pod Wawą
karolinexxx

karolinexxx

wlosy łonowe ok, ale z minetki chyba rezygnacja w tych okolicznosciach :D

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 33 lata, Karolkowo
sindy81

sindy81

jak tylko odrastaja to depilujcie bo jak zapuscicie i potem depilujecie to faktycznie moga byc podraznienia

~Ninka

~Ninka

moZe zaczesujmy grzebyczkiem albo róbmy dredy:) bedzie ciekawiej i podrażnien nie będzie

muszka19

muszka19

dredy???????????????????? fuj to musi byc obrzydliwe takie gluty z włosów w gaciach!!!!!!!

18 muszka19 Kobieta, 26 lat, Katowice
karolinexxx

karolinexxx

hahaha warkoczyki pleść :P

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 33 lata, Karolkowo