Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja skóry


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę z pytaniem dotyczącym skóry. Mam 14 lat, moja skóra w strefie T jest bardzo mocno wysuszona, codziennie rano i wieczorem robię peelingi, ale to nic nie daje, po paru godzinach na nosie znowu pojawiają się uciążliwe suche skórki. Na policzkach cera jest bardzo czerwona i podrażniona, często zauważam tam wypryski, krostki i suche plamy. Mimo kremów i olejków stan skóry nie ulega poprawie, jest to bardzo uciążliwe. Jak mogę temu zapobiec? Jaka może być przyczyna i jak się z tym uporać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim peelingow nie powinno się robić codziennie! 1-2 razy w tygodniu zupełnie wystarczy i właśnie to może ci tak wysuszać skórę. Olejki tworzą bardziej ochroną warstwę a nie wnikają w głąb skóry. Pijesz odpowiednią ilość wody? Ponadto po demakijażu radziłabym tonizować skórę, następnie po około 10 minutach możesz użyć kremu na bazie wody, jeśli nie pomoże, to spróbuj maść z witaminą A na noc. Wiele osób poleca też krem nawilżający Cetaphil, chociaż moim zdaniem wypada średnio, ale moja cera jest bardziej problematyczna, wiec możesz spróbować. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...