Skocz do zawartości
Forum

Co powinna zrobić 17-latka,aby poprawi wygląd swojego ciała?


Gość d...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat, niedługo 18, posiadam 168 centymetrów wzrostu i 74 kilogramy. Tłuszczyk odkłada się głównie w okolicach bioder i tyłka oraz nóg, odkąd wkroczyłam w okres dojrzewania moim problemem była za duża dupa po prostu, co by nie bawić się w ładne słówka. Może teraz trochę o diecie. Gdy miałam 13 lat, ówczesne 166 cm i 61 kg, zaczęłam się odchudzać, naturalnie, jak to małolata, niezdrowo, zaczęło się od diety 1000 kalorii, potem mniej, aż doszło do głodzenia się, łuhu, płacz, panika, nomowy mamy "zacznij jeść", "pójdziesz do psychologa", itp., teraz się nie dziwię, bo w 3 miesiące zjechałam do 47 kg. Do psychologa nie poszłam, utrzymywałam wagę 52-53 przez pół roku, potem zaczęły się wakacje, zerwanie z dziewczyną i w 2 miesiące było 60, do końca roku 2014 dobiłam do 70, mama czułam się źle sama ze sobą, na ciele pojawiło się więcej rozstępów, które towarzyszą mi od 4-5 klasy podstawówki, problemy skórne również od wtedy, jednak przez niemądre odżywianie pogorszyło się, jak czytam, jakże inteligentny internet, to mam prawdopodobnie problemy hormonalne, gdyż dochodzi do tego jeszcze nadmierne owłosienie, ale to nie o tym. Chciałabym zrzucić zbędny tłuszcz, nie zależy mi na wadze, wiem, że nie jest ona wyznacznikiem wyglądu. Trenuję siatkówkę, 3 razy w tygodniu po 90 minut, składając te całe szkolne treningi i to by było ja tyle z mojej aktywności. Często chodzę ospała, więc próbuję to sobie wyrównać słodyczami, do których mam niezmierny pociąg, głównie do czekolady i słodkich wypieków, jem nieregularnie, ale, pomijając te słodkości, dość zdrowo, staram się trzymać min.3 posiłków dziennie, czasem wychodzi 3, czasem 5, a kiedy dzień jest zabiegany, np.gdy jestem w szkole od 08:00 do 17:00, wychodzą 2. Nie lubię jeść przy ludziach, także nierzadko moje przerwy w posiłkach to wiele godzin, jedyny plus to, że zawsze jem śniadania. Co powinnam zrobić, żeby poprawić swoje ciało? Ujędrnić je, wysmuklić i spalić tłuszcz? Z góry dziękuję za odpowiedź. : )

Odnośnik do komentarza

Jeść. Jeść wbrew pozorom dużo, ale zdrowo. Jak się organizm przegłodzi, to odkłada tłuszcz. Najlepiej jakby ktoś pomógł Ci wyliczyć, albo sama z jakichś poradnikow na podstawie dziennej aktywności, wyliczysz sobie ile powinnaś kalorii jeść dziennie, rozłożyć to na 5 posiłków. Najlepiej też wyliczyć zapotrzebowanie makro i mikro, ale jak to będzie już zbyt skomplikowane, to po prostu jeść regularnie i zdrowo. Dla polepszenia metabolizmu można jeść grejpfruta, pić zieloną herbatkę.

Odnośnik do komentarza

Błędne koło. Odchudzanie się na dietach niskokalotycznych daje murowane jojo w przyszłości. Nie warto sięgać po drastyczne metody. Jedz często, w równych odstępach czasu o ile to możliwe, małe porcje, pij dużo wody, ziół, herbaty zielonej/czerwonej. Nakręcają metabolizm. Bądź aktywna fizycznie.
Co do nadmiernego owłosienia... Zbadaj testosteron.

Odnośnik do komentarza
Gość Kolorowe dodatki

Powinnaś zrobić sobie wszystkie badania na tarczycę i cukrzycę i jeżeli to zostanie wykluczone to wtedy pójść do dietetyka. Polecam Ci też dietę Chodakowskiej. Fajnie gotuje i można sobie wybierać z tego co proponuje. Polecam - chociaż sama nie korzystałam z diety tylko z ćwiczeń. Ale ćwiczenia z Chodakowska też polecam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...