Forum Uroda

Porady na słoneczne dni.

~STomaszS

~STomaszS

Promieniowanie słoneczne jest promieniowaniem elektromagnetycznym o zakresie od 290 do 400 nm. Składa się z promieniowania czerwonego, światła widzialnego oraz promieniowania UV (ultrafioletowego).
 
Najbardziej musimy uważać na promieniowanie ultrafioletowe, czyli to promieniowanie, które jest najbardziej niebezpieczne dla zdrowia. Promienie UV ma trzy zakresy: UVC - rumieniotwórcze, UVB bardzo silnie rumieniotwórcze (odpowiada za oparzenia skóry) oraz mniej rumieniogenne, ale bardziej barwnikotwórcze - UVA.
 
Dzisiaj zajmiemy się głównie jasną stroną wpływu promieni słonecznych na naszą planetę. Bez promieniowania słonecznego życie na Ziemi bowiem by nie istniało, ponieważ nasze stare, poczciwe Słońce dostarcza mieszkańcom globu niezbędnej energii.

Każde z powyżej wymienionych rodzajów promieni ma inne zalety i właściwości.
Promieniowanie podczerwone odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury na Ziemi.
Światło widzialne jest niezbędne do życia wszystkich organizmów oraz wpływa na nasz nastrój - to dlatego wolimy długie, letnie, słoneczne dni i stąd też zastosowanie dużych dawek światła widzialnego w terapii antydepresyjnej.
 
Z kolei promieniowanie UVB jest niezbędne do wytwarzania w skórze witaminy D3, tak bardzo potrzebnej w prawidłowym funkcjonowaniu gospodarki wapniowo-fosforanowej, która odpowiedzialna jest za udział w procesach kościotwórczych, a także chroni przed krzywicą i osteoporozą.

Ponadto jest mnóstwo innych dobroczynnych wpływów naświetlania promieniami słonecznymi. Światło słoneczne odpowiednio dawkowane leczy różnego rodzaju choroby skóry i sprzyja w terapii trądzikowej, u alergików (atopików) oraz łuszczyków. Wykazuje także działanie bakterio-, wiruso- i grzybobójcze.
 
Należy podkreślić, że dobroczynne działanie słońca to ekspozycje na promieniowanie o czasie trwania od 10 do 15 minut. Taka "kąpiel słoneczna" zupełnie wystarcza!
 
Dłuższe przebywanie na słońcu może mieć natomiast negatywny wpływ na jakość naszej skóry. Dlatego zwłaszcza latem, kiedy nasza skóra narażona jest na promieniowanie UV polecamy zabiegi Restylane Skinboosters. Zabiegi te zapewniają długotrwałe, głębokie nawilżenie i skuteczną rewitalizację. W rezultacie skóra zyskuje sprężystość, jędrność i świeży wygląd.
Restylane Skinboosters naturalnie odmłodzi Twoją skórę i sprawi, że będziesz wyglądać na tyle lat, na ile się czujesz.

Ażeby uatrakcyjnić i wydłużyć bezpieczne korzystanie z wakacyjnych, tak bardzo deficytowych u nas promieni słonecznych, przypominam:
 
 
Letni Dekalog Słoneczny

1. Złota zasada - unikaj opalania w godzinach największej ekspozycji promieni UV tj. między godziną11:00 a 15:00 w Polsce, a na południu Europy i niżej co najmniej od 10:00 do 16:00 w sezonie letnim.

2.Około 4-5 tygodni przed sezonem letnim pobudź swój naturalny filtr ochronny (melanina - barwnik skóry odpowiedzialny za jej pigmentację), zwiększając w swojej diecie zawartość beta –karotenu, który można znaleźć choćby w soku z marchwi czy suplementach.
3.Stosuj filtry przeciwsłoneczne SPF - im jaśniejsza karnacja tym wyższy wskaźnik - dla naszego fototypu skóry w Polsce najlepiej zacząć od tych najwyższych - SPF50.
Uwaga! Nie ma filtrów, które w 100 proc. chronią skórę przed słońcem.
4.Ważniejsze od rodzaju filtrów jest prawidłowe ich stosowanie: nakładaj je pół godziny przed wyjściem na słońce, regularnie smaruj się co 2-3 godziny i po każdym wyjściu z wody.
5.Uważaj na słońce gdy przyjmujesz leki czy zioła. Jest wiele światło uczulających leków (dziurawiec, antybiotyki, substancje moczopędne etc.) Najlepiej przed wakacjami skonsultować tę kwestię ze swoim lekarzem.
6.Na plaży unikaj perfum i kosmetyków powodujących przebarwienia.
7.Chroń głowę i oczy - czapka, kapelusz i obowiązkowo okulary z filtrem UV.
8.Unikaj mocnego słońca w trakcie kuracji hormonalnej, antykoncepcyjnej i w trakcie ciąży.
9.Dbaj o swoją skórę również od wewnątrz. Zapewnij jej odpowiednie nawilżenie i wsparcie, stosując zabiegi Restylane Skinboosters.
10.Badaj znamiona - przynajmniej raz w roku wykonaj badanie dermatoskopowe w specjalistycznym gabinecie dermatologicznym
Zapraszamy na wizytę, na której lekarz zapozna się z Twoimi cechami, kondycją skóry i dobierze rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. Najważniejsze jest znalezienie wykwalifikowanego, certyfikowanego lekarza upoważnionego do wykonywania zabiegów takich jak Restylane Skinboosters.
W Bielsku Białej takimi lekarzami są Wojciech Żarow i Elżbieta Rutkowska z gabinetów DermatologiaBielsko.pl. Umów się na wizytę, dzwoniąc pod numer: 538 442 328

Odpowiedzi znajdują się poniżej