Skocz do zawartości
Forum

blizny


Gość majamamam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na kolanie nie za ładne blizny po wypadku na rowerze, nie lubię chodzić w szortach czy spódnicy bo zawsze mam wrażenie że każdy się gapi na moją bliznę :( da się takiej blizny jakoś pozbyć? Czy ktoś z was używał plastrów silikonowych na takie bliny?

Odnośnik do komentarza

Ja stosowałam plastry sutricon po cesarce, sprawdziły się, jakieś 3 miesiące naklejałam i teraz blizna jest prawie niewidoczna. Dosłownie tylko taka cieniutka kreseczka. Myślę, że na kolenie też się sprawdzą, ale musiałabyś je docinać, albo kupić ten mniejszy rozmiar.

Odnośnik do komentarza

te plastry widzę mają bardzo dobre opinie, muszę spróbować, widziala ż ejest kilka rozmiarów, to na razie kupię chyhba mniejsze opakowanie, blizna nieduża więc i tak powinno na długo wystarczyć, nosi się te plastry całą dobę jeden? Czy można dłużej?

Odnośnik do komentarza

~Marcia29
Ja mam pytanie o te plastry... Ile to trzeba nosić, żeby blizny znikały?

Zależy od wielkości i rodzaju blizny. To raczej jest sprawa indywidualna. Czy blizna jest świeża czy raczej starsza. Ja po operacji tarczycy nosiłam ok 2 miesiace, ale pierwsze lekkie efekty już zauważyłam po miesiacu stosowania. No ale to była świeża blizna.

Odnośnik do komentarza

Duże znaczenie ma rodzaj blizn (wklęsłe wypukłe) oraz czas w jaki minął od ich powstawania. Jeśli są świeże, koloru czerwonego to zdecydowanie łatwiej można je usunąć np laserem frakcyjnym eCO2. W przypadku starych blizn też oczywiście możemy je przebudować i poprawić ich wygląd, natomiast zawsze jakiś ślad po nich zostanie. Proszę o przesłanie zdjęć blizn w celu dokonania wstępnej oceny, na maila: mkociatyn@arsestetica.pl
Będę wtedy w stanie cokolwiek więcej napisać.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Ice_Girl
~Marcia29
Ja mam pytanie o te plastry... Ile to trzeba nosić, żeby blizny znikały?

Zależy od wielkości i rodzaju blizny. To raczej jest sprawa indywidualna. Czy blizna jest świeża czy raczej starsza. Ja po operacji tarczycy nosiłam ok 2 miesiace, ale pierwsze lekkie efekty już zauważyłam po miesiacu stosowania. No ale to była świeża blizna.

Dokładnie tak, jeśli blizna jest świeża to plastry silikonowe jak najbardziej się sprawdzą. W przypadku blizn starych pozostają zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Do tej pory jednym z najskuteczniejszych zabiegów redukujących blizny jest laser frakcyjny eCO2.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie, ta moja blizna jest dość świeża i właśnie dlatego mi przeszkadza, nie mogę się przyzwyczaić. Dziękuję Wam za porady, podejdę do apteki i zapytam o te plastry. Może pomogą i mnie... mam nadzieję. Dam znać za jakiś czas jak efekty. Trzymajcie kciuki, bo jestem pełna nadziei. :)

Odnośnik do komentarza

~Marcia29
Nie, nie, ta moja blizna jest dość świeża i właśnie dlatego mi przeszkadza, nie mogę się przyzwyczaić. Dziękuję Wam za porady, podejdę do apteki i zapytam o te plastry. Może pomogą i mnie... mam nadzieję. Dam znać za jakiś czas jak efekty. Trzymajcie kciuki, bo jestem pełna nadziei. :)

Jak najbardziej możesz wypróbować plastry silikonowe. Gdyby jednak efekt nie był zadowalający zachęcam do zabiegów laserowych. I daj znać jak efekty :)

Odnośnik do komentarza

też kupiłam te plastry, naklejam już jakiś czas i powiem wam ze efekt jest, nie spodziewałam sie ze to taz tak dobrze zadziałam, blizy prawie nie widać, chyba jeszcze trochę ponaklejam. Obawiałam się czy te plastry nie będą się odklejać, zwijać ale trzymaja się bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza

Polecam Ci tę klinikę
https://klinikamagnuccy.pl/usuwanie-blizn/ - maja tam nowoczesny laser do likwidacji blizn.
Laserowe usuwanie blizn to metoda, która polega na "wypalaniu" w skórze setek otworów (np. od 50 -100 na jednym centymetrze kwadratowym) w obszarze leczonej skóry, co prowadzi do wytworzenia nowej zdrowej skóry i nowego naskórka - proces naprawy odbywa się w oparciu o "wysepki" pozostałej po skanowanym dziurkowaniu skóry.

W wielu przypadkach blizny po zabiegu stają się całkowicie niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Gość Teresa88

Ja usuwałam blizny potrądzikowe, było ich pełno na czole i na policzkach. Tylko mocny makijaż był w stanie je jakoś zamaskować. Próbowałam wielu rzeczy, ale pomógł mi dopiero dr Rosiński, który zaproponował mi zabiegi laserem frakcyjnym CO2 - https://wrosinski.pl/. Tak że jak ktoś się boryka z takim problemem, szczerze polecam sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...