Forum Uroda

blizny

~majamamam

~majamamam

Mam na kolanie nie za ładne blizny po wypadku na rowerze, nie lubię chodzić w szortach czy spódnicy bo zawsze mam wrażenie że każdy się gapi na moją bliznę :( da się takiej blizny jakoś pozbyć? Czy ktoś z was używał plastrów silikonowych na takie bliny?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~marfefka

~marfefka

Ja stosowałam plastry sutricon po cesarce, sprawdziły się, jakieś 3 miesiące naklejałam i teraz blizna jest prawie niewidoczna. Dosłownie tylko taka cieniutka kreseczka. Myślę, że na kolenie też się sprawdzą, ale musiałabyś je docinać, albo kupić ten mniejszy rozmiar.

~majamamam

~majamamam

te plastry widzę mają bardzo dobre opinie, muszę spróbować, widziala ż ejest kilka rozmiarów, to na razie kupię chyhba mniejsze opakowanie, blizna nieduża więc i tak powinno na długo wystarczyć, nosi się te plastry całą dobę jeden? Czy można dłużej?

~marfefka

~marfefka

Jeden do 5 dni można. Spokojnie można je też dociąć na wymiar, jeśli są większe niż Twoja blizna.

~mishka222

~mishka222

A laser frakcyjny co2? Wiem, że się sprawdza przy bliznach potrądzikowych, bo się sama ich tym sposobem pozbyłam. Chodziłam na zabiegi do dra Migały z Kliniki Sfera, sprawdź ten zabieg pod tym kątem :)

~Marcia29

~Marcia29

Ja mam pytanie o te plastry... Ile to trzeba nosić, żeby blizny znikały?

~nusia334

~nusia334

Ja stosowałam plastry Contractubex przez 2 miesiące po cesarce i jestem całkiem zadowolona z efektu. Blizna została rozjaśniona i na pewno jest dużo mniej widoczna.

Ice_Girl

Ice_Girl

~Marcia29

Zależy od wielkości i rodzaju blizny. To raczej jest sprawa indywidualna. Czy blizna jest świeża czy raczej starsza. Ja po operacji tarczycy nosiłam ok 2 miesiace, ale pierwsze lekkie efekty już zauważyłam po miesiacu stosowania. No ale to była świeża blizna.

135857 ice-girl Kobieta, 37 lat, Polska
~Marcia29

~Marcia29

Dziękuję za odpowiedź. A kupię je normalnie w aptece czy to w jakichś sklepach medycznych trzeba szukać? Jestem zainteresowana, bo mam właśnie taką nieładną bliznę i chciałabym sobie jakoś pomóc z nią..

Marta Kociatyn

Marta Kociatyn

Odpowiedź eksperta

Duże znaczenie ma rodzaj blizn (wklęsłe wypukłe) oraz czas w jaki minął od ich powstawania. Jeśli są świeże, koloru czerwonego to zdecydowanie łatwiej można je usunąć np laserem frakcyjnym eCO2. W przypadku starych blizn też oczywiście możemy je przebudować i poprawić ich wygląd, natomiast zawsze jakiś ślad po nich zostanie. Proszę o przesłanie zdjęć blizn w celu dokonania wstępnej oceny, na maila: mkociatyn@arsestetica.pl
Będę wtedy w stanie cokolwiek więcej napisać.

Pozdrawiam serdecznie.

140514 marta-kociatyn Kobieta, 28 lat, Wrocław
Marta Kociatyn

Marta Kociatyn

Odpowiedź eksperta

Ice_Girl
~Marcia29

Zależy od wielkości i rodzaju blizny. To raczej jest sprawa indywidualna. Czy blizna jest świeża czy raczej starsza. Ja po operacji tarczycy nosiłam ok 2 miesiace, ale pierwsze lekkie efekty już zauważyłam po miesiacu stosowania. No ale to była świeża blizna.

Dokładnie tak, jeśli blizna jest świeża to plastry silikonowe jak najbardziej się sprawdzą. W przypadku blizn starych pozostają zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Do tej pory jednym z najskuteczniejszych zabiegów redukujących blizny jest laser frakcyjny eCO2.

140514 marta-kociatyn Kobieta, 28 lat, Wrocław