Forum Uroda

Łupiez pstry na dekolcie i na plecach

~Vall33

~Vall33

Mam to już od prawie 3 miesięcy. Byłem u rodzinnej ale to co mi dała nie poskutkowało :( Jest coraz gorzej, boję sięze pojawia mi się wieksze plamy Nie wystwiam skóry na słónce przez to bo niezbyt szczególnie to wygląda.
Co robić? Jakieś rady?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~lumx

~lumx

Poleciła Ci jakiś konkretny szampon? Cyz sam sobie kupiłeś? Do dermatologa nie zaszkodzi Ci się wybrać chociaż jeśli chciałbyś na fundusz to czeka się długo ( nie wiem jak w Twoim mieście ale u mnie pól roku to przy dobrych wiatrach).

~Vall33

~Vall33

Sam kupiłem, w aptece doradzili mi nizoral. Myślałem o wizycie prywatnej. Czytałem, że są jakieś leki doustne ale niezbyt mi się widzi branie takich ( szczególnie,że juz jedne mam).

~lumx

~lumx

No to już wiadomo czemu nie możesz się doleczyć. Bo sie prakycznie nie leczysz. Clotrimazolum to słaby środek, jest ok ale nie jako główny sposób leczenia łupieżu pstrego. Moje rady:
1. Zmieniaj pościel co 2-3 dni.
2. Pierz regularnie ubrania, tak aby usunąć z nich jakiekolwiek grzybki.
3. Kup sobie pityver ( jest to specjalny szampon stosowany przy leczeniu łupieżu pstrego) Plus jeszcze emulsja najlepiej i wcierka.

~vall33

~vall33

no własnie tak myslałem,że rodzinna średnio się w tym orientuje ( chyba,że nie jset to łupież pstry a łuszczyca o której myślałem na początku). Może przejdę się dzisiaj do apteki i zapytam się o ten środek.

~lumx

~lumx

Łuszczyca raczej nie Nie da się jej pomylić z łupieżem pstrym, Łupież to po prostu plamy, jaśniejsze , ciemniejsze od skóry Łuszczyca to łuszczące się wypustki tak wiec wygląda to inaczej. Lekarz tego nie pomyli, ba nawet zwykła osoba by tego nie pomyliła. Szukaj szamponów w wiekszych apteakch bo co jak co ale nie jest to tak częsta choroba ( ewentualnie zamówi sobie pityver przez internet).