Skocz do zawartości
Forum

Trądzik i czerwone plamy


Gość Mike10

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Jak to w nastoletnim wieku bywa, dużo osób zmaga się z trądzikiem i czerwonymi plamami po nim. Jak się pewnie domyślacie ja również. Głównie chodzi o te plany bo co chwilę pojawiają się nowe i nie mam pojęcia jak się ich pozbyć... Na internecie jest masa sposobów jednak wolę zapytać was o radę gdyż nie chce jeszcze bardziej tego pogorszyć bo wiadomo jaka skóra potrafi być...

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Pewnie masz na myśli przebarwienia pozapalne po aktywnych zmianach. W pierwszej kolejności zwróciłabym uwagę na pielęgnację domową- czy kosmetyki, które stosujesz są odpowiednie do Twojego typu cery i problemu? Czy trądzik wciąż Ci towarzyszy? Jeśli tak, należy skupić się na jego ,,wyciszeniu" głównie poprzez antybakteryjne zabiegi laserowe, peelingi medyczne. Dopiero wtedy walka z przebarwieniami tzw czerwonymi plamkami będzie miała sens. Z racji, że temperatura na dworze coraz wyższa skup się na pielęgnacji domowej, odpowiednim nawodnieniu i zbilansowanej diecie. A jesienią zacznij zabiegi. W celu wyrównania kolorytu i spłycenia blizn potrądzikowych polecam zabiegi laserem frakcyjnym eCo2. Pamiętaj, że wszystkie zabiegi należy wykonywać w serii w określonych odstępach czasowych. Jeśli chcesz możesz podesłać zdjęcia twarzy do wstępnej oceny na maila: mkociatyn@arsestetica.pl

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeśli chodzi o pielęgnacje domową to rano i wieczorem myje twarz mydłem, które poleciła mi Pani że sklepu Stara Mydlarnia u mnie w mieście po stwierdzeniu typu cery i zastosowania (zawiera jakieś formuły węgla drzewnego i inne składniki na wygładzenie cery i jej ujednolicenie pod względem zabarwienia oraz dobrze oczyszcza twarz), zaraz po tym gdy dokładnie wytre twarz smaruje ją kremem do twarzy również z tego sklepu (BIO detox o ile taka jest nazwa) i szczerze powiem że pomaga to w zlikwidowaniu tzw. "mączki" szczególnie na policzkach jednakże trądzik pozostaje wraz z czerwonymi przebarwieniami. Raz dziennie przez 20 minut nakładam na twarz ręcznik zmoczony ciepłą wodą w celu rozszerzenia porów. Słyszałem również, że można "wklepywac" wacikami w twarz sok z cytryny. Odnosząc się do diety jest w miarę dostosowana do problemu z trądzikiem ale jeszcze dzisiaj będę szukał pewnej strony na której dostosowuje się dietę do potrzeb klienta w celu jej sprecyzowania. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...