Forum Uroda

łupież pstry Jak najszybciej wyleczyć

~linnette

~linnette

Mam mase plamek na ciele. Na początku byłam pewna, ze jest to po solarium jednak jak plamki nie znikały, a wręcz pojawily się nowe to wybrałam sie do lekarza i stwierdzono tam, ze mam łupież pstry. Mam przypisane fluconazole i smaruję się clotrimazolum. Początkowo myślałam, ze naprawde mi to pomoże ponieważ objawy zaczynały się zmniejszać jednak teraz jest tak samo pomimo regularnego stosowania:( Czy jest coś co może pomóc?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~ana4444

~ana4444

Leki to nie wszystko. Warto jest wprowadzić kilka profilaktycznych zachowań, które w przypadkku łupieżu pstrego mają bardzo duże znaczenie. Piszę tutaj o regularnej zmianie pościeli, rezygnacji z pachnących żeli pod prysznic ( drażnią skorę). No i warto jest wprowadzić kosmetyki dedykowane do leczenia łupieżu pstrego. Na przykład dobry skład ma seria pityver - aktualnie z tego co czytałam mają największe stężenie substancji przeciwgrzybiczych.

~linetten

~linetten

Słyszałam o nich ale miałam przykre doświadczenie z nizoralem i szamponem przeciwłupieżowym ziaja tak wieć przestalam eksperymentować z kosmetykami.

~ana4444

~ana4444

A szkoda. Zabrałas się za to z nieodpowiedniej strony ponieważ kosmetyków, które wymieniłaś nie poleca się do leczenia łupieżu pstrego. Lekarze odradzają z racji tego,ze łupież pstry to dość poważniejsza dolegliwość i substancje zawarte w wymienionych przez Ciebie szamponach po prostu nie zadziałają (nizoral jest jeszcze ok ale ziaja?patrzylaś sie na skład ich kosmetyków?). Poza tym jednorazowe umycie saszetką nizoralu nie załatwi sprawy. Polecam sprawić sobie pityver. Sa to kosmetyki do leczenia łupieżu pstrego. Najlepiej jest stosować je seriąCzyli emulsja do ciała, szampon i wcierka do głowy.

crossover

crossover

Moja siostra też miała kiedyś łupież pstry i korzystała z kosmetyków Pityver. Pamiętam że objawy ustąpiły w miarę szybko. ;)

190141 crossover Kobieta, 28 lat, Wrocław
~linette33

~linette33

Lekarz dermatolog mi o nich wspominał ale zniechęcona nizoralem nie kupiłam. Maja inny skład?

~ana4444

~ana4444

Oczywiście. Lepsza baza emulgująca, zupełnie inne substancje przeciwgrzybicze. Lekarz wiedział co mówi. I piszę to z własnego doświadczenia ponieważ również leczyłam łupież pstry oraz przeszłam przez okrs próbowania róznych rzeczy, różnych kosmetyków I dopiero konkretnie te do łupieżu pstrego pomogły,

~Ulka567

~Ulka567

Nizoral jest do niczego. Już dawno z niego zrezygnowałam, bo łupież i tak wracał po jakimś czasie. Zmieniłam szampon na Pityver i do tego emulsja, bo trzeba stosowac na całe ciało, nie tylko na miejsca gdzie ma się plamy i o wiele szybciej się wyleczyłem a do tego jeszcze łupież nie wraca już od roku :D

~in_ess

~in_ess

Trzeba postawić na naturalne produkty, dlatego wybrałam Pityver. I powiem Wam, że nie tylko pomógł mi zwalczyć łupież pstry ale i dolegliwości skórne.

~in_ess

~in_ess

Dokładnie ten :) Pierwsze efekty zauważyłam tak po 2 tygodniach regularnego stosowania, a tak całkowicie się wyleczyłam z tych łusek i wszystkiego po ok. 2 miesiącach.