Skocz do zawartości
Forum

Problem z trądzikiem


Gość Karla2391

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karla2391

Mam 19 lat, mam problemy hormonalne i z miesiączką. Leczę się u endokrynolog i miesiączki niedawno zaczęły pojawiać się rzadziej, ale pojawiają się. Rzecz w tym, że brałam leki na wywołanie miesiączki, ale już nie muszę. Biorę glucophage i lek na tarczycę. Mam niedoczynność tarczycy i hiperinsulinizm. Mój problem polega na tym, że mam trądzik z którym się zmagam już od dłuższego czasu, stosuję różne preparaty i kremy, ale nic nie pomaga. Trądzik nie jest zbyt duży, ale widoczny i można przyuważyć zaczerwienienia. Stosowałam na trądzik Benzacne, Acnefan i preparat punktowy Avene Cleanance Spot. Niestety nic z tych wymienionych rzeczy mi nie pomogło. Nie mam pojęcia, może coś z tego jest dobre, ale stosowałam i nic nie pomogło. Czy jest coś skuteczniejszego na trądzik? Jak można zwalczyć trądzik?

Odnośnik do komentarza

Ja z trądzikiem borykałem się ładnych pare lat. W końcu zdecydowałem się na kurację Izotekiem, trwa ona kilka miesięcy, jednak efekty są niesamowite. Oczywiście kuracje odbywa się ciągle pod okiem lekarza dermatologa. Minęło już 3 lata od skończenia kuracji i po trądziku ani śladu. Tyleże Izotek przypisuje się do ciężkich postaci trądziku. Nie wiem czy Ciebie to by dotyczyło.

Jeżeli chodzi o łagodniejszy przebieg choroby, to polecam serie kosmetyków La Roche Posay, szczególnie Effaclar Duo (+). Mają naprawdę dobre kremy i żele do mycia twarzy.
Pamiętaj też: unikaj słodyczy, alkoholu. Jedz dużo owoców i warzyw ;)
POWODZENIA !

Odnośnik do komentarza
Gość Marta Pokec

Ja tez przez długi czas leczyłam się i walczyłam z trądzikiem. Aż trafiłam na Panią Abigail. Ogólnie to wcześniej chodziłam do dermatologów i jedyne co otrzymywałam to kolejną receptę, jak nie terapia izotekiem to inne badziewia. Owszem chwilowo działało, ale po odstawieniu problem był 3 razy większy. W końcu trafiłam na specjaliste który zlecił mi badania hormonalne i zalecił zabiegi wyciszające. O dziwo połączenie kilku zabiegów poskutkowało i problem własciwie zniknął. czasami oczywiscie wyskoczy mi jakiś pryszcz ale nie są to już takie bolesne podskórne zmiany które hurtem pojawiały mi się na policzkach. Także ja polecam pogadać z Panią Abi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...