Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów przez tabletki antykoncepcyjne


Gość agnieszka1988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka1988

Witam. Od roku czasu mam problem z wypadającymi włosami. Dziennie tracę dużo więcej niż 100, więc z pięknych, gęstych włosów szybko zrobiła mi się drobna, mała "kitka". Zrobiłam wszystko co mogłam żeby znaleźć przyczynę. Wykonałam morfologie krwi, badanie na tarczyce, wszystko jest ok. Byłam również u dwóch różnych dermatologów, którzy oglądali mnie i stwierdzili, że z moją skórą głowy również wszystko jest w porządku. Jeden z dermatologów uważa, że wypadanie włosów jest spowodowane łysieniem andronogenowym. Nie wiem, czy jest to trafna diagnoza, gdyż od roku czasu zażywam różne specyfiki na to "schorzenie" i bez rezultatów. Ostatnio jednak wyczytałam, że niektóre z dziewczyn traci włosy w skutek zażywania antykoncepcji. Czy może być to prawdą? Jeżeli tak, to w jakim czasie po odstawieniu antykoncepcji wszystko powinno wrócić do normy?

Odnośnik do komentarza

Tabletki antykoncepcyjne to inaczej tabletki hormonalne, źle dobrane mogą powodować wiele skutków ubocznych, m.in. wypadanie włosów. Jeśli stosujesz antykoncepcję doustną i zauważyłaś, że wypadanie się nasiliło, prawdopodobnie jest to od tego. Należy udać się do ginekologa i zmienić tabletki na inne. Ewentualnie, możesz stosować inną metodę antykoncepcji i zrezygnować z tabletek. Po kilku tygodniach, wypadanie włosów powinno ustąpić. Jeśli tak się nie stanie, warto powtórzyć badania krwi, zwłaszcza TSH.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...