Skocz do zawartości
Forum

Nadmierna potliwość całego ciała


Gość zgodaoo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.04.2020 o 12:22, Gość Ziko napisał:

Witam gdzie można dostać takie urządzenie i czy stosuje się na inne części ciała np czoło plecy

Nie chcę tutaj wrzucać linku do strony bo zaraz usuną, wygoogluj sobie electro antiperspirant, maja adaptery na czoło i plecy też. Jak chcesz pozbyć się pocenia tam gdzie pot ci przeszkadza to odrazu to kupuj, pomoze ci na pewno jak mnie, wiem co to pocenie glowy, z plecami na razie nie mam problemu. Nawet w wyższych temperaturach, pot się nie pojawia, już kilka dobrych miesięcy mam spokoj. 

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście ciekawy ten electro antiperspirant, czytalam o nim ostatnio jak mi wyskoczyla reklama, ja na razie nie cierpie nadpotliwością, ale mój chłopak za to ma z tym problem, nie odrzuciłam go dlatego ze ma problem z poceniem, jak zauwazylam na forach, temat pocenia jest czest spotykany, a ja chce pomóc mojemu chłopakowi, kupie mu ten sprzet. Jak ma wydawac kase na same blockery lub brac jakies piguly to lepiej jak mu nasune inne efekywniejsze rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Gość stella

Ja z doświadczenia mogę polecić Etiaxil. Są różne kolory dla różnej potliwości i wrażliwości skóry. Natomiast jest bardzo dobry dla osób które się bardzo pocą, którym pocą się równiez dłonie i stopy. Jest wydajny i skuteczny ale trzeba go używac zgodnie z tym co jest w ulotce. Nie wolno go uzywac codziennie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.05.2020 o 19:16, Gość stella napisał:

Ja z doświadczenia mogę polecić Etiaxil. Są różne kolory dla różnej potliwości i wrażliwości skóry. Natomiast jest bardzo dobry dla osób które się bardzo pocą, którym pocą się równiez dłonie i stopy. Jest wydajny i skuteczny ale trzeba go używac zgodnie z tym co jest w ulotce. Nie wolno go uzywac codziennie.

zapewne pali jak diabli co nie? tak po co to polecasz jak to szkodzi zdrowiu i rak murowany.

Odnośnik do komentarza

Przyczyn może byc wiele
genetyka
nieodpowiednia higiena
chodzenie w ubraniach z syntetycznych tkanin
kiepskiej klasy kosmetyki

Jeśli nie pomaga jednak zastosowanie konwencjonalnych sposobow, dobrze zastanowić się nad zabiegiem botoksu. Toksyna botulinowa to mała cząsteczka proteiny, która hamuje przewodnictwo między nerwem a mięśniem, a w tym wypadku między nerwem a gruczołem potowym, hamuje wydzielanie acetylocholiny i dzięki temu nie mamy impulsu do nadmiernego pocenia się.

W Krakowie polecam ten gabinet:

https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/azzalure-botox-toksyna-botulinowa-typu-a-2/

Zabieg będzie tam wykonany profesjonalnie. 

Odnośnik do komentarza

Strasznie pociłam się w okolicach pach i zdecydowałam się na zabieg thermi dry, który przeprowadziłam w krakowskiej klinice vesuna. Zabieg pomógł i w końcu mogę funkcjonować jak człowiek, nie bojąc się o to jak wyglądają moje pachy w koszulce z krótkim rękawem.

Odnośnik do komentarza

niedawno zdecydowalam sie na electro antiperpsirant kupując go z dobrą zniżką  po tym jak ostatnie siły wkladałam do innych rozwiązań, ale bez skutku, widzę pozytywne komentarze o tym a sam sposób leczenia mocno mnie zaciekawił, nie pocę się w jednym miejscu, wiec to jest dla mnie idealne rozwiązanie, inni powinni z tego skorzystać, jest naprawdę szybko skuteczny jak o nim mówią www.electroantiperspirant.pl/urzadzenie-jonoforeza-electro-antiperspirant

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.04.2020 o 22:14, Gość Kania napisał:

Brałyście pod uwagę zabieg? Nadpotliwość można leczyć i moim zdaniem to jest jedyne słuszne rozwiązanie, bo inaczej naprawdę trudno żyć z ciągle 'mokrym' ciałem. Zerknijcie sobie na stronę Centrum Neonia, w Krakowie. Oni zajmują się między innymi właśnie leczeniem nadpotliwości. 

Ale tam robią tylko zwykłe zabiegi na pachy czy dłonie. Ale sporo ludzi poci się na twarzy, brzuchu i plecach i to jest bardzo duży problem, nikt tego chyba nie leczy jeszcze co jest jakieś dziwne w 21 wieku. 

Odnośnik do komentarza

Fakt, jest to problem i to ogromny. Warto dlatego zerknąć sobie tutaj https://hej.mielec.pl/pl/651_materialy_partnera/62510_jak-walczyc-z-nadpotliwoscia-pach-w-warszawie.html . Jest tam bowiem ciekawy i niezwykle pomocy artykuł na temat walki z nadpotliwością. Myślę, że taka wiedza może okazać się naprawdę niezwykle przydatna, bo można sobie pomóc. 

Odnośnik do komentarza

Witam Kochani – pragnę podzielić się z Wami swoim doświadczeniem w ograniczeniu mojej potliwości – stosuję to dopiero od tygodnia ale poprawa jest w 95% - nie skaczę do góry z radości bo po wielu latach z okropną nadpotliwością moja dusza dawno umarła. Poza tym to dopiero tydzień od kiedy stosuję lekarstwo i kto wie co może być dalej ale w końcu mam pewien komfort psychiczny i emocjonalny.

A teraz konkretnie - Otóż w ostatnio obejrzanym programie telewizyjnym dowiedziałam się, że za gospodarkę wodną organizmu odpowiedzialny jest HORMON WAZOPRESYNA. Dalej sama zaczęłam szukać informacji w necie. Znalazłam, że syntetycznym analogiem wazopresyny jest DESMOPRESYNA  i że jest ona w sprzedaży w kilku specyfikach medycznych, które zasadniczo wypisywane są na chorobę o nazwie moczówka prosta ( na moczenie się – w końcu to też jest nadmierne wydalanie wody z organizmu). Pomyślałam, że eksperymentalnie wypróbuję (nawet bez badania wazopresyny) gdyż nic nie tracę a może mogę  w końcu poprawić jakość swojego życia.  Żadnego z leków zawierających desmopresynę nie można  dostać bez recepty poza tym leki te są drogie. Jako, że mam lekarza w rodzinie poprosiłam o wystawienie recepty i sama na własną rękę zaczęłam stosować ten hormon ( inaczej niż w ulotce – ja stosuję rano). Spośród dostępnych specyfików wybrałam lek o nazwie Noqturina (liofilizat doustny)zapłaciłam 100 zł (pozostałe leki są jeszcze droższe) ale póki co warto było. Mam nadzieję, że dalej tak będzie. Wybieram się w najbliższym czasie po skierowanie do endokrynologa, żeby podjąć stałe leczenie.

Nie róbcie sympatektomii !  Ja miałam 20 lat temu zrobioną na obie pocące się mocno dłonie i owszem dłonie mam od tamtej pory suche ale wystąpiło u mnie pocenie kompensacyjne (plecy, brzuch – nie wiem już co gorsze) – wpadłam z deszczu pod rynnę!

Poza tym  na ograniczenie potliwości wpływa dieta bezmięsna ( wypraktykowałam parę lat temu ) -  w mięsie występuje jakiś tam rodzaj białka, które powoduje wyższą termoaktywność organizmu. Tyle, że jeśli ktoś się na nią zdecyduje musi pamiętać o suplementacji witaminy B12 – inaczej może nabawić się zapalenia nerwów obwodowych (doświadczyłam, gdyż nie miałam wtedy wiedzy o potrzebnej suplementacji).

Teraz przytoczę parę zdań z neta (z różnych stron) na których oparłam swoje póki co samowolne, eksperymentalne stosowanie leku Noqturina:

„Wazopresyna pełni podstawową rolę w regulacji osmolarności płynów ustrojowych, głównie przez działanie hamujące wydzielanie wody..... hormon ten szybko reaguje na zmiany stanu nawodnienia organizmu”.

 „Desmopresyna to syntetyczny analog wazopresyny .........

Oficjalne wskazania desmopresyny obejmują leczenie:

  • moczówki prostej ośrodkowej;

Moczówka prosta należy do rzadkich chorób, które charakteryzują się nadmiernym oddawaniem moczu, czyli tak zwaną poliurią (pacjent może produkować wtedy ponad 3 litry moczu na dobę).

Oprócz objawów w postaci nadmiernego pragnienia (polidypsji) i wzmożonej produkcji moczu, moczówka prosta objawia się również:

1.     zaparciami,

2.     poceniem się dłoni,

3.     zmęczeniem,

4.     nadmierną utratą wody z organizmu,

5.     podwyższoną temperaturą.

 

Mój wywód był bardzo długi ale jeśli ktoś doczytał do końca to wiem, że  na pewno ma problem z nadpotliwością, nie może cieszyć się życiem tak jak na to zasługuje i rozpaczliwie szuka rozwiązania swojego problemu.

Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować podaję maila: barbrabra@op.pl

I na koniec moja refleksja (zasłyszana, pewnie trochę przeze mnie zmieniona)  – „Kiedyś w oceanach jako plankton byliśmy piękni i szczęśliwi tylko później coś poszło  nie tak”.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...