Skocz do zawartości
Forum

Przyczyny wypadania włosów


Gość jusia1988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jusia1988

witam. Od 2 lata równomiernie wypadają mi włosy . Wszystkie badania hormonalne w normie . Po zrobienie trichgramu okazało się łysienie telegenowe . Moje pytanie brzmi co może być powodem w tym przypadku ? chce zaznaczyć ze nie ustannie występuje u mnie stan zapalnych migdałków ,podejrzewam ze mogę mieć gronkowca . Spotkałam się z opinią że gronkowiec oprócz różnych objawów może także przejawiać się wypadaniem włosów . czy to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Przyczyną łysienia telogenowego jest napięcie fizjologiczne. Czynniki wywołujące je można podzielić na kilka kategorii:
- Choroby ostre, jak te, którym towarzyszy gorączka, ciężkie infekcje, poważne operacje i ciężki stres,
- Choroby chroniczne, jak guzy, zwłaszcza limfoproliferatywne, a także jakiekolwiek chroniczne choroby osłabiające, toczeń rumienowy, końcowe fazy chorób nerek czy choroby wątroby,
- Zmiany hormonalne takie jak ciąża i poród (może to dotyczyć zarówno matki, jak i dziecka), nadczynność tarczycy i przerwa w stosowaniu leków zawierających estrogen,
- Zmiany diety, jak przejście na surową dietę, anoreksja, niedobór protein w pożywieniu czy chroniczny niedobór żelaza,
- Metale ciężkie, jak selen, arsen i tal,
- Leki, z których najczęściej za przykład podaje się beta-blokery, środki przeciwkrzepliwe, retinoidy, propylotiouracyl czy karbamazepina,
- Kontaktowa, alergiczna wysypka na skórze głowy.
By określić, która z przyczyn występuje u Pani, proszę skontaktować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Ja się zdecydowałam na wizytę u trychologa jak było już naprawdę źle z moimi włosami. Oprócz tego, że były spalone od rozjaśniania, to moja skóra głowy była tragiczna i wypadały garściami. Byłam w hair-med na Mazowieckiej w Kołobrzegu https://www.hair-med.com.pl/ i dziewczyny, jaka różnica, już wiem co jest nie tak, rozpoczęłam leczenie i faktycznie jest lepiej, polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...