Skocz do zawartości
Forum

Jak rozpoznać nadmierne wypadanie włosów?


Gość mateusz_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateusz_

Witam Mam obsesje na punkcie wypadania wlosow i chcialbym sie upewnic jak rozpoznac nadmierne wypadanie wlosow. Rozumiem , ze codziennie wypada ok 50-100 wlosow. Jednak nie sposob policzyc kazdy wlos. zwlaszcza ,ze mam krotkie. czasami chwytam dwoma palcami wlosy i pociagam. czasami wyciagne w ten sposob jeden dwa wlosy czasami zadnego. czy to cos oznacza? czy powinienem sie martwic jak znajduje na biurku pojedyncze wlosy?

Odnośnik do komentarza

Witaj!

U zdrowego człowieka dzienne wypadanie włosów nie powinno przekraczać stu włosów. Z Twojego opisu wynika, że norma nie jest przekroczona. To normalne, że pod wpływem pociągania dochodzi do wyrywania włosów. Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, że Twoje wypadanie włosów ma związek z procesem chorobowym powinieneś udać się do lekarza dermatologa.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 14 Lat i w ostatnich 3 tygodniach strasznie wypadają mi włosy najbardziej podczas mycia głowy gdy wycieram włosy ręcznikiem nie używam prostownic ani żadnych suszarek ! Nie wiem czym to jest spowodowane :/ Bardzo się boję ponieważ gdy wyłysieję to będzie krucho ;/ Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

jeśli masz długie włosy to wcale nie musi to oznaczać ze ci włosy wypadają tylko, że ci się łamią. Są długie to i wyglądają na to jakby mnóstwo ich wypadło. Spokojnie na pewno nie wyłysiejesz. Możesz zacząć łykać jakąś skrzypowitę, belissimę albo coś w ten deseń. Dodatkowo używaj odżywki która ułatwi rozczesywanie włosów i zapobiegnie ich łamaniu.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że trzeba je po prostu wzmocnić. Może brakuje Ci jakiś witamin, więc warto je uzupełnić. Poza tym ja też miałam ten problem i stosowałam szampon Vichy dercos z aminexilem no i muszę przyznać, że po kilku myciach rzeczywiście włosy były mocniejsze i mniej wypadały. Także teraz jestem zadowolona z ich kondycji :)

Odnośnik do komentarza

Mam 17 lat(chłopak) i zaczynają mi wypadać włosy.. Codziennie na ubraniach widzę ok 20 włosów i widzę jak mi się przerzedzają. Uprawiam sport od 5 lata . Mojemu tacie też w tym wieku zaczęły się przerzedzać można temu jakoś zaradzić ?

Odnośnik do komentarza

masz rację, że codziennie wypada od 50-100 włosów, ale jak Ci to bardzo przeszkadza i uważasz, że za dużo ich tracisz, to może kup sobie jakiś specyfik na porost włosów. Łatwiej zapobiegać niż później leczyć łyse placki. Puki włosy są na głowie, trzeba o nie dbać, żeby nie było za późno!

Odnośnik do komentarza

Każdego dnia możemy tracić około stu włosów. Jeżeli wypada więcej włosów należy poradzić się specjalisty (dermatolog, trycholog) i ustalić ewentualną przyczynę tej dolegliwości.

W jaki sposób sprawdzić ile włosów nam wypada? Liczyć, liczyć i jeszcze raz liczyć.

W przypadku kobiet o długich włosach sytuacja jest prosta, gdyż po całym dniu liczymy włosy zebrane na szczotce oraz włosy, które znaleźliśmy w mieszkaniu. W tym dniu lepiej ograniczyć wychodzenie z domu. W przypadku mężczyzn sytuacja jest trudniejsza, gdyż włosy są z reguły krótsze i mniej widoczne.

Odnośnik do komentarza

sabina2149
Witam mi od 6miesiecy strasznei wypadaja wlosy teraz mozemniej niz wczesniej ale mialam bardzo grube i bardzo duzo wlosow teraz sa strasznie cienkie i jest ich o wiele mniej i strasznie porozwajane nie wiem cO Sie dzieje juz robilam bADANIE TSH wyszlo dobrze ale czy to znaczy ze napewno tarczyca jest zdrowa?

Przyczyn wypadania włosów jest wiele, w tym: nieodpowiednia dieta, niedobór pierwiastków odpowiedzialnych za kondycję włosów, stres, hormony, itd... dobrze by było sprawdzić czy przyczyną osłabienia włosów nie jest jakiś inny czynnik. W tym celu ponownie powinnaś udać się do lekarza na konsultacje. Oczywiście razem z wynikami badań, które do tej pory wykonałaś ;)

Odnośnik do komentarza

wypadanie włosów i u kobiety i faceta, powoduje ogromne emocje...ja to bym poradziła udać się na zabieg nowoczesną metodą smart graft w klinice mediart clinic w Poznaniu.Moja ciotka z tego korzystała, bo już łysiała i włosy jej się ładnie zagęściły :) Więc jest bardzo skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Gość dffffffff

Włosy mają to do siebie że będą wypadały w małych ilościach ale jeśli przeczeszesz włosy palcami i zostają Ci one na ręku tzn. że coś dzieje się z twoim organizmem :( Miałam tak samo i żadne na własną rękę sposoby nie pomogły :( dopiero dobry dermatolog zlecił mi wykonanie badań i okazało się że mam niedobór cynku.Idź jak najszybciej do lekarza nie masz na co czekać :) Polecam tutaj poszukać :) https://ranking.abczdrowie.pl/

Odnośnik do komentarza

Świetne jest naturalne organiczne serum Hair Medic. Naturalny skład, nawet można powiedzieć że wegański, zdrowy, łagodny dla skóry głowy. Poza tym że włosy mi odrosły to też przestałam mieć problem ze swądem na skórze głowy który był dokuczliwy zwłaszcza zimą jak chodzę w czapce albo latem w upałach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...