Skocz do zawartości
Forum

Zaniedbanie przyczyną łysienia


Gość dede1988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dede1988

Witam. Mam 23 lata i zauważyłem ostatnio u siebie oznaki łysienia (przerzedziły mi się troszkę na czubku). Mój Ojciec który ma już ponad 70 lat nie jest łysy (ale już mu się też powoli przerzedzają co jest raczej normalne w tym wieku) i jego bracia których ma aż 5-ciu też nie. Ze strony Matki dziadek też nie łysiał. Bracia dużo starsi ode mnie też tego problemu nie mają. W sumie to zakola miałem zawsze, patrząc na zdjęcia nawet z gimnazjum czy podstawówki. Przez ostatnie dwa lata trochę (a nawet bardzo) zaniedbywałem swoje włosy, często nosząc czapkę z daszkiem i na to jeszcze kaptur, nie myłem ich dość często przez co mi już wtedy wypadały. Pół roku temu zmieniłem swoją dietę i generalnie zawsze prowadziłem aktywny tryb życia (rower, siłownia, bieganie) i teraz naprawdę zdrowo się odżywiam (dużo mleka, otręby, jabłka,więcej posiłków, tran, więcej ryb itp itd.), ale to raczej ze względu na to, że to lubię i czuje się faktycznie lepiej przy tej diecie. Stres ? raczej nie. Nigdy nie chorowałem i ciesze się dobrym zdrowiem. Od czasu kiedy zacząłem o nie dbać, już mi tak nie wypadają od czasu kiedy je zaniedbywałem. Mieszczę się raczej w tych 100 dziennie. Pytanie moje jest więc następujące. Czy przez ten czas straciłem włosy przez moją niedbałość o nie ? Czy moje włosy wrócą do takiego stanu jak wcześniej ? Czy może to ja zaczynam wpadać w panikę :) ?

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Nieodpowiednia dieta oraz długotrwałe działanie mechaniczne (na przykład poprzez noszenie czapki) wpływają niekorzystnie na jakość włosów oraz mogą przyczyniać się do ich wypadania. Skoro zmiana nawyków żywieniowych oraz stylu życia przyniosła poprawę to można podejrzewać, że to było przyczyną problemów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...