Forum Uroda

Bardzo sucha i łuszcząca się skóra twarzy

~kalinka24

~kalinka24

Od końca grudnia mam problem z sucha skorą twarzy, ale sucha do tego stopnia ze smaruje ja ze 3-4 razy dziennie maścią z witaminą A i dalej się łuszczy. Jak wchłonie się krem od razu czuje ściągnięcie i automatycznie zaczyna się łuszczyć. Jak nie mam możliwości posmarowania jej od razu to tak mi sie złuszczy, ze aż mam czerwone podrażnienia . Do tego przez cały czas skóra mnie swędzi twarzy. Byłam z tym u dermatologa to dostałam zincuprin, na zamiany grudkowe locacid, po którym było jeszcze gorzej bo te grudki zaczynały mi ropieć wiec przestałam go stosować a na przesuszona skórę pani dermatolog kazała mi używać produktów z serii co oczyszczania mleczko i krem do nawilżenia. Poprawa była jedynie kilku dniowa i powrót do przesuszenia z tym ze skórę mam tak podrażnioną, ze nie mogę używać tych kosmetyków bo mnie piecze twarz po nich i czerwone plamy są coraz gorsze (stąd powrót do maści z witaminą A). Nawet powieki czasami mi się lekko łuszczą. Codzienny piling to podstawa a nawet za mało już nie wiem co mam robić. Czekam na kolejna wizytę u dermatologa ale kolejki są takie ze wizytę mam dopiero na początek kwietnia i nie wiem co mam do tego czasu robić. Liczę na waszą pomoc!!!!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Medicus

~Medicus

Witaj!

Problem wydaje się być dość złożony. Postawienie trafnej diagnozy może utrudniać fakt braku reakcji zmian na zalecone leki. Do czasu ponownej wizyty u lekarza powinnaś stosować peelingi oraz używać łagodnych kosmetyków do nawilżania skóry. Warto również nie zastosować kosmetyków w dniu wizyty u lekarza. Pozwoli to na możliwość dokładniejszej oceny zmian.

~robert_an

~robert_an

Mam taki problem, mianowicie zawsze rano po wstaniu z łóżka mam bardzo suchą skórę twarzy, jak temu zaradzić, jest jakiś krem, który zniwelowałby to? Podkreślam, że zwykły krem NIVEA zbytnio nie pomaga.

~robert_an

~robert_an wpis edytowany

Twarz przemywam tylko wodą, nie używam do tego mydła ani żadnych innych preparatów.

~robert_an

~robert_an

Chciałem jeszcze dodać, że wieczorem skóra na przedniej części twarzy robi mi się czerwona.

~robert_an

~robert_an

wiem, ale tak na wszelki wypadek napisałem
bardzo dziękuję za Twoją radę :)

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

~robert_an
Mam taki problem, mianowicie zawsze rano po wstaniu z łóżka mam bardzo suchą skórę twarzy, jak temu zaradzić, jest jakiś krem, który zniwelowałby to? Podkreślam, że zwykły krem NIVEA zbytnio nie pomaga.

Nadmierną suchość skóry można zlikwidować poprzez odpowiednią pielęgnację. Istotny jest jednak nie tylko krem, ale również szereg innych kosmetyków stosowanych w ciągu dnia. Skórę należy oczyszczać za pomocą specjalnych kremów myjących - zawierają one w składzie substancje "renatłuszczające", które odbudowują lipidy utracone w trakcie mycia. Preparat taki można również zastąpić płynem micelarnym - w szczególności wtedy, gdy skóra nie toleruje wody. W przypadku cery suchej konieczne jest stosowanie kosmetyków regenerujących bogatych w lipidy. Raz w tygodniu warto stosować peeling oraz maskę silnie nawilżającą.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
~wendy990

~wendy990

Spróbuj kremu decubal, ja nie czułam ściągnięcia skóry po smarowaniu twarzy, a nawilża naprawdę świetnie ;)

bebe1212

bebe1212

Ja moją straszliwie suchą skórę na twarzy (ze świetnymi efektami) bombarduję ostatnio dwoma kosmetykami: jest to olejek do twarzy świat natury firmy soraya i odżywczy krem półtłusty z olejem z amarantusa z tej samej serii. Zestaw kupiłam sobie, bo nie mogłam się zdecydować czy wybrać krem czy olejek, o którym słyszałam i czytałam dużo dobrego :) Taki komplecik - efekt braku mojej asertywności - wspaniale poprawił nawilżenie i kondycję mojej skóry, więc moje niezdecydowanie wyszło mi na dobre :)

99172 bebe1212 Kobieta, 63 lata, Katowice
bebe1212

bebe1212

Aaaa, jeszcze się pochwalę fotką mojego nowo odkrytego zestawu ratującego suchą skórę :D
Olejek jest tak wydajny (wystarczy dosłownie jedna kropla na cała skórę twarzy), że prawie nie widać, żeby go ubyło :)

• th_bardzo-sucha-i-luszczaca-sie-skora-twarzy_825.jpg
99172 bebe1212 Kobieta, 63 lata, Katowice
Edda9191

Edda9191

Hej, skoro używasz maści z witaminą A, to może to jest po prostu za mało? Może potrzebujesz czegoś więcej? Ja używam olejku arganowego oraz wieczorem, po kąpieli nakładam serum nawilżające Sevolium. I jest ok, jak dotąd.

202359 edda9191 Kobieta, 26 lat, Radom
kosme.pl

kosme.pl wpis edytowany

~kalinka24
Od końca grudnia mam problem z sucha skorą twarzy, ale sucha do tego stopnia ze smaruje ja ze 3-4 razy dziennie maścią z witaminą A i dalej się łuszczy. Jak wchłonie się krem od razu czuje ściągnięcie i automatycznie zaczyna się łuszczyć. Jak nie mam możliwości posmarowania jej od razu to tak mi sie złuszczy, ze aż mam czerwone podrażnienia . Do tego przez cały czas skóra mnie swędzi twarzy. Byłam z tym u dermatologa to dostałam zincuprin, na zamiany grudkowe locacid, po którym było jeszcze gorzej bo te grudki zaczynały mi ropieć wiec przestałam go stosować a na przesuszona skórę pani dermatolog kazała mi używać produktów z serii co oczyszczania mleczko i krem do nawilżenia. Poprawa była jedynie kilku dniowa i powrót do przesuszenia z tym ze skórę mam tak podrażnioną, ze nie mogę używać tych kosmetyków bo mnie piecze twarz po nich i czerwone plamy są coraz gorsze (stąd powrót do maści z witaminą A). Nawet powieki czasami mi się lekko łuszczą. Codzienny piling to podstawa a nawet za mało już nie wiem co mam robić. Czekam na kolejna wizytę u dermatologa ale kolejki są takie ze wizytę mam dopiero na początek kwietnia i nie wiem co mam do tego czasu robić. Liczę na waszą pomoc!!!!

Nawilżanie skóry suchej, odwodnionej jest procesem długotrwałym, ponieważ przesuszona skóra nie przyswaja składników aktywnych. Dlatego ważne jest stosowanie kompleksowej pielęgnacji składającej się z delikatnego oczyszczania skóry, następnie tonizacji, która spowoduje przywrócenie prawidłowego pH skóry, a tym samym zwiększy wchłanialność substancji aktywnych w głąb skóry z kolejnego użytego preparatu jakim jest krem czy serum. Aby przyspieszyć odbudowę warstwy wodno-tłuszczowej naskórka należy stosować nawilżająco-regenerujące kremy na dzień, a na noc odbudowujące sera. Dodatkowo aby oczyścić skórę z suchego naskórka zaleca się stosowanie delikatnych peelingów enzymatycznym. Tylko regularna pielęgnacja zregeneruje naskórek i zwiększy nawilżenie.

--

Bo tylko zdrowa skóra może być piękna
sklep // kosme.pl
hurtownia // kosmepro.pl
gabinet // kosmederma.pl

206628 kosme-pl Kobieta, 29 lat, Opole
~posiera

~posiera

KREM WITAMINOWY DO CIAŁA od HB - wszystko powinno być w najlepszym porządku. Tzn. skóra zrobi się gładka, zdrowa, normalna. Po prostu pilnujcie podstawowej pielęgnacji. Docelowo da się w taki sposób uzyskać coś naprawdę wyjątkowego. Działajcie.

Ninaidj

Ninaidj

Zastosuj kremy od zdrowienaplus.com, naprawdę godne polecenia!

207474 ninaidj Kobieta, 24 lata, Sieradz