Forum Uroda

Trądzik - nic już nie pomaga. Pomocy!

Biała mamba

Biała mamba

Witajcie! Mam 15 lat i od kilku lat mam trądzik. Bralam antybiotyki doustnie i silne kremy - troche pomoglo ale to znow stoi w miejscu. Czasem jak patrze w lustro to mam ochote przejechac twarza po drucie kolczastym... Nie maluje sie ale kupilam sobie korektor ostatnio i to tylko tyle. Blagam Was pomozcie mi, moze jakas dieta albo co Wam pomoglo na tradzik. Ja juz dluzej tak nie moge, za rok ide do liceum i zaden facet na mnie nie spojrzy! :( niedlugo popadne w depresje. POMOCY!

152593 biala-mamba Kobieta, 17 lat, warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~hekkate

~hekkate

ja mam trądzik neuropatyczny tzn nie mam ropni tylko małe zaskórniki ale je duszę i robię z tego większe pryszcze niż gdybym ich nie drapała. Ale trądziku jako takiego nie mam. Mimo to polecam to co mi pomaga łagodzić, hamować pryszcze: MYDŁO SIARKOWE z rossmana lub natury, ok.6zł, ale jak ja sama używam to starcza na miesiąc. Druga rzecz MAŚĆ CYNKOWA z apteki za ok 3zł., trzecia rzecz krem z firmy BARWA SIARKOWA też z rossmana za ok 17zł za 50ml, są też maseczki z tej firmy ale ja z nich przełożyłam się na krem gdyż ma to samo działanie a można go nosić cały dzień i pod makijaż. Oglądałam filmiki na YT o tym jak ludzie pozbywali się trądziku. Ponoć hitem jest żel aloesowy, a także inne produkty. Wiele cennych rad jest na YT polecam! Ja sama postanowiłam zastosować metodę tej laski co nakłada po wstaniu podkład a zmywa go dopiero przed położeniem się do łóżka, dzięki temu nie drapie pryszczy bo ma maskę i nie widzi ich i ją nie kusi do wyciskania :) Trzymaj się pozdrawiam!
http://iamkasiad.blogspot.com/2012/10/jak-pozbyc-sie-przebarwien.html

image

~liska

~liska

Robiłaś jakieś badania hormonalne?? Co mówił dermatolog? Spróbuj kremu qcera, nie mam aż tak poważnego trądziku ale jak mi coś wyskoczy to dosyć szybko mi pomaga.

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

A w jaki sposób pielęgnowałaś do tej pory skórę (co używałaś do mycia skóry, itd ­ ogólnie omów wszystkie kroki pielęgnacji). Poza tym, że stosujemy regularnie preparaty przepisane przez dermatologa, konieczna jest również pielęgnacja przy pomocy kosmetyków odpowiednio dobranych do cery.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
Biała mamba

Biała mamba

Najpierw dokladnie mylam twarz i oczyszczalam ja zelem BIOLIQ ze szczoteczka. Potem masc od dermatologa, a teraz mam krem przeciw tradzikowy tez BIOLIQ dotefo biore tabletki biocynk

~flamesofmemory

~flamesofmemory

ufasz takim szczoteczkom? jak je idealnie zdezynfekować żeby potem nie zarażać się tym co się na niej wyhoduje?

Biała mamba

Biała mamba

Tak ufam. Pozostaje ona w pkasrikowym zamknieciu a przed uzyciem jej dokladnie ja myje mydlem albo innymi srodkami dezynfekujacymi

Odpowiedź eksperta

Biała mamba
Najpierw dokladnie mylam twarz i oczyszczalam ja zelem BIOLIQ ze szczoteczka. Potem masc od dermatologa, a teraz mam krem przeciw tradzikowy tez BIOLIQ dotefo biore tabletki biocynk

Niestety stosowanie tego rodzaju szczoteczek przy cerze trądzikowej to nienajlepszy pomysł. Mogą one przenosić bakterie na zdrowe partie skóry i przyczyniać się do powstawania zmian trądzikowych. Zamień ten żel na płyn micelarny do cery tłustej bądź inny żel myjący, którego nie aplikuje się na skórę przy pomocy szczoteczki.

~Ewiola

~Ewiola

Trądzik u 15-latki to nic strasznego :) Zwyczajny okres dojrzewania i takie przypadłości się zdarzają. Z reguły trądzik przeważnie pojawia się u osób które mają zbyt tłustą cerę a nie przesuszoną. Proponuję byś wypróbowała sobie naturalnego toniku odtłuszczającego marki OrganicSeries, którym złagodzisz wszelkie podrażnienia i zregenerujesz skórę. Mojemu młodszemu bratu pomógł właśnie z trądzikiem.

Odpowiedź eksperta

Dodam jeszcze, że przed zakupem kosmetyku do cery trądzikowej warto przetestować jego skład, aby upewnić się, że nie zawiera on alkoholu.

Abigail Laskowska

Abigail Laskowska

Odpowiedź eksperta

Trądzik w okresie dojrzewania jest bardzo powszechny problem. Leczenie dermatologiczne powinno iść w parze z odpowiednią pielęgnacją domową i dobrymi codziennymi zwyczajami np zamienić bawełniany ręcznik na jednorazowe chusteczki do osuszania twarzy po myciu, warto też raz w tyg zmieniać poszewkę od poduszki. Nie znam twojej cery, wiec na odległość nie jestem w stanie dobrać właściwych produktów pielęgnacyjnych - z takich ogólnych zasad to nie można doprowadzać do wysuszania skóry a do makijażu najlepiej wybierać kosmetyki mineralne (w formie sypkiej).

126545 abigail-laskowska Kobieta, 28 lat, Warszawa

Odpowiedź eksperta

~olkaaa24
Mnie na tradzik pomóg olej z ogorecznika. Stosuje go dosc krotko, a juz widze poprawe :) Jestem ciekawa dalszych efektow. Wysylam link dla zainteresowanych http://www.naturala.pl/Produkt/11/olej_z_ogorecznika

Sam olejek z ogórecznika to trochę mało. Zalecana jest kompleksowa pielęgnacja. O kosmetykach na trądzik oraz domowych sposobach poczytacie tutaj https://portal.abczdrowie.pl/pielegnacja-cery-tradzikowej

~Gosiapelele

~Gosiapelele

hej, trądzik bywa problematyczny. Moja przyjaciółka się z nim boryka i też jest nieszczęśliwa bo nic z leków jej nie pomaga i wiele kosmetyków pogarszało stan na jej buzi. Podpowiem Ci coś co podpowiedzialam jej wcześniej i co pomoglo go lekko zatuszować- kosmetyki mineralne. Mają naturalny skład i nie podrażniają buzi, także tej trądzikowej. Poleciłam jej akurat Annabelle Minerals bo sama z nich korzystam (nie mam co prawda trądziku) no i była zadowolona, Ty też możesz spróbować bo drogie nie są :) Trzymaj się!

~Apple19

~Apple19

A czym przemywasz twarz? Ja mam 19 lat i dość długo miałam problemy z cerą, nie twierdzę, że zupełnie ustąpiły, bo za mało czasu minęło, ale jest o wiele, wiele lepiej jak się przerzuciłam na demokosmetyki Cetaphil. Od kilkunastu tygodni nie położę się spać, jeśli nie przemyję twarzy emulsją micelarną z tej serii - oprócz tego, że mam trądzik, to niektóre partie twarzy mam maksymalnie wysuszone, a kosmetyki zwalczające trądzik jeszcze bardziej je wysuszały. Mam też balsam do twarzy i ciała z tej serii, polecam, bo naprawdę widać różnicę

minky.pe

minky.pe

Może ogranicz spożycie cukru rafinowanego i białego pieczywa?

177329 minky-pe Kobieta, 31 lat, Warszawa
Stynek

Stynek

~Apple19
, ale jest o wiele, wiele lepiej jak się przerzuciłam na demokosmetyki Cetaphil.

właśnie też o nich słyszałam - bo ostatnio obracam się w kręgach mam nastolatków "wszelkiej maści" - i one poleciły mi dla mojego syna właśnie te kosmetyki. Byłam z nim u dermatolog i faktycznie powiedziała, że jak najbardziej

175573 stynek Kobieta, 36 lat, Kaszuby
jechanowska

jechanowska

Preparaty na bazie antybiotyku osłabiały Twoją skórę, która była bardziej podatna na występowanie zmian. Pamiętaj, że walka z trądzikiem wymaga czasu. Możliwe, że na widoczne efekty będziesz musiała poczekać. Trądzik pojawia się na skórze, gdy gruczoły zaczynają wydzielać zbyt dużą ilość łoju, który jest pożywką dla bakterii. Najważniejsze to usystematyzować pracę gruczołów łojowych na skórze. W tym celu zacznij stosować krem Beta-Skin Acne Care Cream, który pomógł już wielu osobom w różnym wieku. ;) Głowa do góry!

170574 jechanowska Kobieta, 46 lat, Wrocław
~żaba teodora

~żaba teodora

Na mnie w ostatnim czasie bardzo dobrze działają tabletki IQFACE.Regularne branie tych tabletek do tego oczyszczanie i wszystko wraca do normy,po pryszczach już prawie nie ma sladu.

~karussa

~karussa

Można się pozbyć trądziku trafiając na skuteczne tabletki.Dla mnie takim są tabletki IQFACE.SAma jestem zdziwiona jak szybko poradziły sobie z moim trądzikiem.Na prwdę nie trzeba ani wiele wysiłku ani dużo czasu aby się pozbyć wszystkich niedoskonałości cery.

~memomax

~memomax

Już to gdzieś tutaj pisałam. Kup i wypróbuj krem Kailas. Jest z Indii, zawiera same zioła i polecają na takie tematy.