Skocz do zawartości
Forum

Trądzik w ciąży.


Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd zaszłam w ciążę na mojej twarzy jest istna rewolucja.
Wszędzie wypryski, wągry i przebarwienia. Problem w tym, że nawet podkłady tego nie przykrywają. W dodatku skóra jest mocno wysuszona, a przy myciu twarzy strasznie boli i piecze. Wyglądam jak jakiś potwór, tak się też czuję. O wyjściu z domu bez makijażu można zapomnieć... Jak sobie z tym poradzić ? Czytałam, że maseczki drożdżowe powinny pomóc, że nie należy używać kosmetyków, zawierają alkohol itd. Poproszę o jakieś porady, bo z taką twarzą czuję się jak jakaś nastolatka wchodząca w okres dojrzewania, która ma problemy z cerą.

Odnośnik do komentarza

Problem z trądzikiem w czasie ciąży dotyczy wielu kobiet. Jest to wynik gwałtownych zmian hormonalnych. Unikaj kosmetyków na bazie alkoholu, ponieważ prowadzą one do odwodnienia skóry i zaburzają naturalną, wodno-­lipidową barierę skóry. Wskazane są kosmetyki zawierające w
składzie zioła, kwas mlekowy, ekstrakty z drożdży oraz witaminy z grupy B. Czyli dobrze by było,
abyś zaopatrzyła się o tonik oraz krem zawierający w składzie te substancje. Poza tym, dwa razy w tygodniu możesz stosować maskę z zielonej glinki, która doskonale oczyszcza cerę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...