Skocz do zawartości
Forum

zmarszczki mimiczne w bardzo młodym wieku


Aśkaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jestem dosyć zmartwiona, gdyż mam jeszcze 21 lat i mam drobne zmarszczki, bardzo drobne na czole, pod oczami i koło ust, ale to w sumie one znikają chyba ale powracają te koło ust, raz jak sobie masowałam na czole tez znikły, wydaje mi się, że to przez to, że mało piję wody muszę zacząć pić koniecznie te 2 l dziennie :), jeśli chodzi o zmarszczki mimiczne jeszcze ma je pomiędzy oczami na trzonie nosa ale to przez to ze sobie ta skore naciągałam palcami w dół
moje pytanie brzmi, czy to oznaki, że się już starzeje? i, że za późno z zapobiegnięciem tych zmarszczek mimicznych skoro już je mam? czy mogę jeszcze coś zrobić, by one znikły?
czy one mogą zniknąć?
czy już nie jest za późno by coś z tym zrobić?

monthly_2015_08/zmarszczki-mimiczne-w-bardzo-mlodym-wieku_3249.jpg

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że starzenie skóry rozpoczyna się właśnie w okolicach 20 roku życia i z roku na rok będzie tych zmarszczek przybywać. Możesz już pomyśleć o kompleksowej pielęgnacji skóry, a nawet o stosowaniu kremów przeciwzmarszczkowych oraz wykonywaniu profesjonalnych zabiegów w salonach kosmetycznych. To powinno spowolnić ten proces ;)

Odnośnik do komentarza

Aśkaaaa
To sądzi Pani, że nawet jeśli zacznę bardziej pielęgnować skórę to i tak nie znikną już mi te drobne zmarszczki???
Słyszałam, że po 25 r. życia powinno się dopiero zacząć przeciwdziałać starzeniu jak to z tym jest od kiedy???

Skóra może się stopniowo starzeć już po 20 roku życia. Nawet drobne zmarszczki będzie ciężko usunąć przy pomocy kosmetyków. Mogę Ci ewentualnie zaproponować kosmetyki z retinolem. Liczne badania naukowe potwierdzają, że substancja ta może delikatnie spłycić zmarszczki.

Odnośnik do komentarza

Co do kwestii wieku, w którym powinniśmy zacząć stosować kosmetyki to wszystko zależy od kondycji skóry. Nastolatki w bardzo młodym wieku mają problemy z cerą i tutaj wskazane byłoby stosowanie produktów normalizujących. Poza tym, każda skóra wymaga nawilżenia i krem o takim działaniu z czystym sumieniem może już stosować młoda osoba. Istotne jest głównie to, aby kosmetyk był odpowiednio dobrany do rodzaju cery oraz wieku osoby, która go stosuje.

Odnośnik do komentarza
Gość poziomusia

No niestety ale taka jest mimika niektórych. Wiele osób intensywnie się uśmiecha oraz przez to wlasnie tworzą się takie bruzdy...

Polecam zastanowić się nad kwasem hialuronowym:
http://chirurg-plastyczny.com.pl/fenomen-kwasu-hialuronowego-w-codziennej-pielegnacji-skory/

Który mozna w nie wstrzyknąć. Taki kwas jest w stanie wypełnić te miejsca. Jednak polecam zapisać się na to do doświadczonego lekarza,a nie na przykłąd kosmetyczki po kursie. Będziesz miała pewność,że wszystko zostanie wykonane na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza

ja z przyjaciółka zrobiłyśmy sobie prezent i pojechałyśmy do kliniki melitus , która jest w Warszawie na botoks. nic nie wygląda sztucznie, wszystko zostało zrobione bardzo dobrze przez Panią Marię Noszczyk. poczułyśmy się o wiele lepiej i myślę, że to jedna z lepszych inwestycja w siebie, ale uważam, że trzeba być ostrożnym i wybierać sprawdzone i uznane kliniki jaką właśnie jest ta.

Odnośnik do komentarza

To jest możliwe, krem to bardziej profilaktyka niż "leczenie", moim zdaniem powinnaś się skonsultować z dobrym lekarzem medycyny estetycznej, dobierze odpowiedni zabieg. Polecam Ci doktora Migałę z Kliniki Sfera, jeśli jesteś z Warszawy, to świetny lekarz, który na pewno zaproponuje Ci sensowne zabiegi, uwzględniające Twój młody wiek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...