Skocz do zawartości
Forum

Trądzik


Gość Janosik0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Brygida809

Miałam do czynienia z trądzikiem różowatym przez dłuższy czas. Bardzo pomogły mi zabiegi Dye-Vl. Wreszcie skończył się problem z rumieńcami i naczynkami na nosie. Zabieg był nieprzyjemny, ale do wytrzymania i efekty są bardzo fajne teraz. Miałam 5-6 zabiegów plus pielęgnacja domowa i naprawdę widać różnice. Zabiegi robiłam w klinice dr legrand, polecam to miejsce.

Odnośnik do komentarza

W przypadku trądziku różowatego równie ważne co odpowiednia pielęgnacja jest unikanie czynników podrażniających. Czasem nawet warto rozważyć tryb życia lub zmianę pracy. Do czynników zaostrzających objawy należą : zmiany temperatur, spożywanie ostrych i ciężkostrawnych potraw, gorące napoje, alkohol, stres, korzystaniem z sauny lub basenów z chlorowaną wodą,
niewyrównane zaburzenia endokrynologiczne,
stosowanie leków obniżających poziom cholesterolu. U niektórych, powstanie trądziku różowatego wynika z obecności bytującego w organizmie Demodex folliculorum (pasożyta z rodziny roztoczy) oraz drożdżaków.

Odnośnik do komentarza

Kwas salicylowy to niezbyt silny kwas, który stosowany jest przede wszystkim w przypadkach cery trądzikowej, w tym z trądzikiem zaskórnikowym, grudkowym oraz krostkowym.
Kwas salicylowy działa oczyszczająco i bakteriobójczo w obszarze ścianek gruczołów łojowych. Zwalcza drobnoustroje, a także zaskórniki. Usuwa martwe i zniszczone komórki, zwęża pory i reguluje pracę gruczołów łojowych. Serię zabiegów można wykonać w specjalistycznym gabinecie kosmetologii. Pozdrawiam Milena Nalbandian z Clinica Cosmetologica Dr Igora Michajłowskiego

Odnośnik do komentarza

Hm ja nie wiedzialam do niedawna że jest cos takiego jak trądzik rozowaty dopoki nie poszlam do dermatologa i sie nie zapytalam czmeu mam ciagle czerwone plamy na twarzy :(
teraz szukam sobie czegos dobrego na rozjasnienie twrzy i zeby tak nie szczypala... Wiekszosc kosmetykow mnie uczula.... to aknerose jest bezpieczne dla wrazliwej cery takiej jak moja i czy moze pomoc? I czy jest tylko krem z tej firmy czy tez piling itd?

Odnośnik do komentarza

Słyszałam, że na trądzik dobrze działa maseczka z Miodu ! Ze pomaga przy regeneracji skóry, redukuje nawodnienie i natłuszczenie skóry chociaż osobiście uważam, że najlepszy na tego typu problemy jest DERMATOLOG! Trudno o dobrego specjalistę ale w Wawie na Wałbrzyskiej przyjmują rewelacyjni specjaliści, których z czystym sercem mogę Ci polecić :)

Odnośnik do komentarza

Na Wałbrzyskiej w Warszawie w jednej z klinik przyjmuje bardzo dobry dermatolog, więc jak ktoś chce to mogę podać na niego namiary. Leczyłam się bezskutecznie kilka lat i byłam w wielu miejscach dopiero tam zajęli się mną kompleksowo. Słyszałam, że 1 września otwierają kolejną placówkę w Centrum Praskim, może ktoś się orientuję czy zapisy już ruszyły?

Odnośnik do komentarza
Gość kalarreppa

~JaiJa
Potwierdzam sevolium jest naprawde super na co dzien
a zabiegi tez warto robic
ja mam wrazliwa skore wiec myslalam nad migdalowym

To mój ulubiony zabieg <3 chodzę sobie na taki piling co 3 miesiace i naprawde moja cera jest nawilżona no i mniej wyprysków się na niej pojawia. Nad tym kremem się długo zastanawiałam, ale wreszcie ostatnio zamówiłam, bo była jakaś zniżka więc skorzystałam i dopiero wczoraj do mnie doszedł :- )

Odnośnik do komentarza
Gość Destiny345

Z tym dermatologiem to różnie bywa. Czasami leczenie pomaga, czasami jednak nie. Mi pomogły najbardziej 3 czynniki:
zmiana diety oraz picie dużej ilości wody dziennie
dokładne oczyszczanie twarzy mydłem z węglem aktywnym, który wysusza pryszcze i mam wrazeni,ze tworzy się o wiele mniej nowych:
https://www.oliviaplum.pl/kategoria/mydla-naturalne/mydlo-z-weglem-aktywnym
oraz niewyciskanie pryszczy ( było trudno ale się odzwyczaiłam)

Niektorzy mówią,ze pomagają tabletki anty ale ja na razie nie chce ich brać.

Odnośnik do komentarza

U mnie jak brałam maść antybiotykową na tradzik od dermatologa to nic nie pomagało. Już byłam załamana i kolezanka poleciła mi sevolium. Nie wiem co ma tak dobrego w składzie, chyba to że jest naturalny i dlatego działa, ale moja twarz jest dużo ładniejsza po nim, udało mi się też oprócz krost usunąć przebarwienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...